موزه‌های با نسخه: بروکسل بازدیدهای فرهنگی را برای درمان اضطراب آزمایش می‌کند | بلژیک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گشتی در فاضلاب های باستانی؟ مواجهه با شاهکار توری سازی قرن شانزدهم؟ این دو مورد از روش‌های درمانی هستند که در بروکسل از افسردگی، استرس یا اضطراب رنج می‌برند.

از این ماه، روان‌پزشکان در یکی از بزرگترین بیمارستان‌های شهر می‌توانند به بیماران «نسخه‌های موزه» را ارائه دهند، ویزیت رایگان با چند تن از دوستان یا اعضای خانواده برای کشف یک یا چند مؤسسه فرهنگی بروکسل.

دلفین هوبا، معاون فرهنگی شهرداری بروکسل، معتقد است که این پروژه اولین پروژه در نوع خود در اروپا است. او گفت که هدف اول تقویت دسترسی به فرهنگ پس از روزهای تحت فشار قرنطینه است مشاهده کننده. «من می‌خواهم همه به مؤسسات فرهنگی ما برگردند… اما ما می‌دانیم که حتی قبل از کووید، برای برخی افراد این موضوع وجود دارد [was] باز کردن درب موزه آسان نیست، آنها احساس راحتی نمی کنند، آنها فکر نمی کنند که این برای آنهاست. و من واقعاً می خواهم نشان دهم که مکان های فرهنگی برای همه است.”

او گفت که هدف دوم این است که به پزشکان “ابزاری جدید در روند بهبودی” بدهد. این سیاستمدار جوان سوسیالیست از پروژه مشابهی در کانادا الهام گرفت، جایی که پزشکان از سال 2018 نسخه هایی را برای موزه هنرهای زیبای مونترال صادر می کردند.

در بروکسل، این پروژه آزمایشی به مدت شش ماه اجرا می شود که شامل پنج موزه است که مستقیماً تحت کنترل مقامات شهری هستند. اینها شامل موزه تاریخ شهر، مرکز هنرهای معاصر، و موزه مد و توری است.

بیماران همچنین ممکن است موزه فاضلاب را کشف کنند که به آنها اجازه می دهد 10 متر زیر زمین در امتداد سواحل Senne، رودخانه پنهان بروکسل، که عمدتاً در قرن نوزدهم سنگفرش شده بود، قدم بزنند. یا می‌توانند مجموعه لباس‌های متعلق به Manneken Pis را کشف کنند، مجسمه پسری که در حال ادرار کردن است که به نمادی از شوخ طبعی بلژیک تبدیل شده است.

مجسمه برنز کروبی نزدیک به 1100 لباس دارد، از جمله یکی از لباس‌های پادشاه لویی پانزدهم فرانسه متعلق به سال 1747 برای جبران دزدی مجسمه توسط سربازانش، و هدیه‌ای از طرف رولینگ استونز، که با آرم زبان گروه مزین شده است، که اولین آن بود. ظهور در ماه جولای

دکتر یوهان نیول، روانپزشک در بیمارستان دانشگاه بروگمن که در این طرح آزمایشی شرکت می کند، گفت: «هر چیزی می تواند ارزش درمانی داشته باشد اگر به افراد کمک کند احساس خوبی داشته باشند و با خودشان در تماس باشند.

موزه شهر بروکسل.
موزه شهر بروکسل. عکس: Arterra Picture Library/Alamy

او انتظار دارد نسخه های موزه برای افرادی که از افسردگی، اضطراب، اختلالات طیف اوتیسم، روان پریشی و اختلال دوقطبی رنج می برند مناسب باشد. او گفت: “من فکر می کنم تقریباً هر کسی می تواند از آن بهره مند شود.” او گفت: «احتمالاً برای افرادی که در حال حاضر کمی در مراحل بهبودی قرار دارند، سازگارتر خواهد بود تا برای افرادی که به شدت بیمار هستند.

نیوول تاکید کرد که نسخه های موزه علاوه بر داوطلبانه دارو، روان درمانی، درمان فردی یا گروهی و همچنین ورزش، تغذیه سالم و سایر اشکال آرامش است.

“این فقط یک ابزار اضافی است که می تواند به مردم کمک کند تا از خانه خارج شوند: اجتماعی شدن مجدد، ارتباط مجدد با جامعه.”

بررسی سازمان بهداشت جهانی در سال 2019 به این نتیجه رسید که هنر می تواند به افرادی که بیماری های روانی را تجربه می کنند کمک کند و خواستار همکاری بیشتر بین متخصصان فرهنگ و بهداشت عمومی شد.

اگر آزمایش موفقیت آمیز باشد، این طرح می تواند شامل موزه ها، سینماها، بیمارستان ها و گروه های دیگر بیماران شود. به گفته نیوول، افرادی که از صدمات مغزی بهبود می یابند، همچنین افراد مسن و کودکان نیز می توانند از این کار سود ببرند.

هوبا، که پیش از انتخاب شدنش در سال 2019 ریاست هیئت مدیره بیمارستان بروگمن را بر عهده داشت، گفت که نسخه یک صفحه ای تا حد امکان ساده طراحی شده است. مردم «راهنما یا چیز خاصی نخواهند داشت، زیرا نمی‌خواهیم به آنها انگ انگ زده شود یا احساس متفاوتی داشته باشند».

نیوول گفت که بیماران قبل و بعد ویزیت خود را با پزشک خود در میان می‌گذارند، او بررسی می‌کند که “تجربه برای آنها چگونه بود، چه چیزی را دوست داشتند، چه چیزی را دوست نداشتند”. او علاوه بر فرصتی برای ارتباط مجدد با جامعه، فرصتی برای تأمل آرام و به دور از شلوغی زندگی می بیند. او گفت: «جامعه ما بسیار شلوغ، پر از استرس و محرک است. نسخه موزه به مردم «فرصتی برای ساکن شدن برای لحظه ای» می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش مشاغل، قدرت اقتصاد و موفقیت فدرال رزرو را ارزیابی می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، انتظار می‌رود که داده‌های استخدام در ماه …