سیدنی با کامبک هیجان انگیز کالینگوود به فینال بزرگ AFL پیروز شد | AFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیدنی در فینال بزرگ AFL 2022 با جیلونگ دیدار خواهد کرد، پس از اینکه سوانز یک کامبک شجاعانه کالینگوود را با یک امتیاز پشت سر گذاشت تا در فینال مقدماتی هیجان انگیز از 14.11.95 تا 14.10.94 در مقابل 45608 هوادار در زمین کریکت سیدنی برنده شود.

سوانز پس از 72 سال انتظار برای قهرمانی نمادین خود در سال 2005، اکنون به دنبال دومین پرچم AFL خود در یک دهه خواهند بود و در حالی که خود را برای رویارویی با Cats آماده می کنند که با حذف 71 امتیازی بریزبن در MCG در روز جمعه به تصمیم گیرنده رسیدند. شب اما سیدنی در فاصله کوتاهی از دمیدن آن پیش رفت، زیرا کالینگوود با غلبه بر کسری چهار گل توانست در یک ضربه به پایان برسد. در پایان، یک لباس شجاع Bloods به اندازه کافی برای حفظ آن تلاش کرد.

سیدنی در مقابل تماشاگران میزبان، چهار گل اول بازی را به ثمر رساند. اولین مورد از پاس هوشمند آیزاک هینی بود که لوک پارکر را در حال پرواز یافت. دیلن استفنز خطای دوم را گرفت و با عجله به میدان دروازه رفت و یک چکمه روی یک توپ غلت داد. رایان کلارک ضربه سوم را بعد از مسابقه بادی فرانکلین زد. وقتی تام پاپلی، مرد بزرگ کوچکی که لبه‌اش را بالا می‌برد، چهارم سیدنی را از فاصله 50 متری به بیرون پرت کرد، غرفه اعضای قدیمی با غرش جمعیت لرزید.

علیرغم اینکه کالینگوود در تابلوی امتیازات شکست خورده بود، آرامش خود را حفظ کرد و می دانست که در تمام فصل در دسته های سریع گل زده اند. سرخابی ها از 11 بازی اول خود در 50 سالگی گل نزده بودند اما آرام آرام به نتیجه رسیدند. میسون کاکس به شدت روی قوس علامت گذاری کرد و در زمین فرو رفت، جایی که ویل هاسکین الیوت روی شانه چپ او ضربه زد. کاکس دقایقی بعد در مسابقه دیگری پیروز شد و این بار دارسی الیوت جیمی الیوت را پیدا کرد که پشت سر هم برای بازدیدکنندگان سرمایه گذاری کرد و امتیاز را به 14 کاهش داد.

اما سیدنی در حال و هوای 10 بازی بود. فشار وحشیانه آنها قبل از شروع هر حمله سرخابی ها را خفه می کرد. حتی زمانی که Pies یک حمله نادر به داخل 50 انجام داد، مردان پشتی سیدنی، Dane Rampe و برادران McCartin، Paddy و Tom، آن را پوشش دادند، و برای یک حمله جدید Swans به پایین زمین، پخش و پاکسازی کردند.

هر دو طرف سرعت بازی را بالا بردند، از انتها به انتها و گل به گل رفتند. سیدنی به سمت پایین زمین رفت و تداخل سریع بین آیزاک هینی و لنس فرانکلین به چاد وارنر فضایی برای ضربه زدن به پنجمین بازی سیدنی داد. کالینگوود با یک گل بلند از وسط ضربه متقابل زد. پاسخ Swans سریع بود، اما چون سم رید بدون رقابت علامت گذاری کرد و حاشیه را به 20 افزایش داد.

فرانکلین ضربه ای به آژیر زد، اما او فرصتی را برای پاسخ دادن به استارت کوارتر دوم جیمی الیوت از دست نداد، شماره 23 بزرگی که هفتاد و سومین گل خود را در فینال AFL به ثمر رساند. دارسی کامرون به کالینگوود پاسخ داد تا سرخابی ها را در تماس نگه دارد. و سپس یک تراشه هوشمند از جک جینیوان، هدف Beau McCreery را ایجاد کرد تا بازدیدکنندگان را در فاصله نزدیک قرار دهد.

فرانکلین برتری تیم میزبان را از دست داد و به طرز غیرقابل قبولی بر برایدن مینارد گلزنی کرد تا گل دوم خود را به ثمر برساند و با بری هال 467 برای سوانز برابری کند. هنگامی که میلز آن را به مدت طولانی بمباران کرد و فرانکلین آن را به زمین آورد، جیمز روباتم گوش هایش را به پشت چسباند، روی شیر آب خود به پایین پرواز کرد و نهمین سیدنی را به دام انداخت.

با 6.0 و 4 گل از هفت ورود، کالینگوود موقعیت های خود را میخکوب کرد اما به اندازه کافی آنها را خلق نکرد. وحشیگری سیدنی در این مسابقه آنها را به لرزه درآورد. مینارد سعی کرد روغن را از روی بازوهای فرانکلین بمالد. جردن دی گوی شروع به خرخر کردن کرد و عضلانی نداشت. کالینگوود مدام وارد راهرو می شد و کار هوشمندانه جاش دایکوس به مک کری با دومین گل شش امتیازی خود در مسابقه پاداش داد.

سیدنی شوت های خود را از دست داده بود اما همچنان به اندازه کافی برای صعود ادامه می داد. در 10.7 عدم دقت سوانس در مقابل دروازه با کارایی آنها در اطراف پارک مطابقت نداشت. اما آنها همچنان گل کالینگوود و هینی را در سایه نیمه نیمه به ثمر رساندند – سومین گل سوانز از فاصله میانی – به رکورد 31 برتری رسیدند.

با این حال، این واقعیت که داوران همچنان آتش‌های نقطه‌ای را بین بازیکنان کشتی خاموش می‌کردند که هنگام رفتن به سوله، یکدیگر را تهدید می‌کردند، نشان داد که هنوز گرما در مسابقه وجود دارد. سیدنی 5 گل از بازی خارج شد اما کالینگوود به اندازه کافی برای امید نزدیک بود.

هر دو تیم گل‌های آسانی را از دست دادند تا نیمه دوم را شروع کنند، قبل از اینکه لوگان مک‌دونالد سیدنی بر فراز تیم اوج گرفت و آن را یخ زد و اختلاف را به 36 امتیاز رساند. اما دوباره جیمی الیوت پاسخ داد. و نیک دایکوس خیلی زود نتیجه را 1-2 کرد. مانند تمام فصل، مردان سیاه‌سفید پوش اراده و راهی برای ماندن در کشتی بازو پیدا کردند.

جک جینیوان سعی کرد تفاوت را ایجاد کند. همانطور که میسون کاکس زمین را برای سرخابی ها ترک کرد و سم رید به سمت سیدنی حرکت کرد، بازی در نوسان بود و جینیوین پا را افزایش داد. گل او به کالینگوود تسلیم شد و پیگیری توسط جاش دایکوس به آنها شتاب داد. اما حتی با رسیدن به کامبک، قوها کنترل خود را کنترل کردند و در پایان کوارتر سوم دروازه سه گل خود را بدون شکست نگه داشتند.

در سه ماهه چهارم، کالینگوود بسیار درخشان ظاهر شد. گل دوندگی ترنت بیانکو اختلاف امتیاز را به 16 کاهش داد. ناگهان سیدنی روی پاهای سنگین می دوید و گرداب سر و صدای تماشاگران خانگی به زمزمه ی ناراحتی تبدیل شد. سرخابی‌ها با شیب کامل می‌دویدند و در هر مسابقه شکست می‌خوردند، اما در تمام دورهای دور، گل‌ها دنبال نشد. در 10 دقیقه باقی مانده، جزر و مد قرمز تغییر کرد و تام پاپلی در یک مسابقه دو به یک، توپ را هل داد، شیمی زد، توپ را کوبید و در نهایت علامت زد. هدف حیاتی او باعث شد که جمعیت SCG جرات رویاپردازی کنند.

اما قوها دو شات بعدی خود را خاموش کردند و کالینگوود بوی خون در آب را بو کرد. آنها گل زدند، سپس دوباره گل زدند تا به امتیاز 9 برسند. و هنگامی که سیدنی در دروازه وحشت کرد و موفق به پاکسازی نشد، سر طاس استیل ساید باتوم کهنه کار مانند یک رپتور خم شد و جمعیت را به هیجان آورد تا آن را به یک بازی سه امتیازی تبدیل کند.

جرقه سیدنی از بین رفت اما اعصابشان نگه داشت. دو علامت مهم از فرانکلین و هیکی همه چیز را حل کرد تا اینکه توده سیاه دوباره از طریق دی گوی آمد. چند ثانیه مانده به پایان هر دو تیم در منطقه قرمز دروازه سیدنی اردو زدند. اما خیلی دیر بود. با آواز خواندن آژیر، بازگشت سرخابی ها و داستان سیندرلا یک فصل آنها خفه شد و سیدنی پیروزی را جشن گرفت که آنها را به فینال بزرگ سال 2022 فرستاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Gerrymandering مزیتی را که ممکن است انتظارش را داشته باشید به جمهوری‌خواهان نمی‌دهد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، بله، حزب جمهوری خواه دارای یک مزیت …