طوفان شدید به سمت آلاسکا می تواند سطوح ویرانگر سیل را به همراه داشته باشد | آلاسکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلاسکا برای آنچه پیش‌بینی‌کنندگان معتقدند می‌تواند بدترین طوفان آن در دهه‌های اخیر باشد آماده می‌شود، زیرا بقایای یک طوفان بادهای طوفانی و امواج بلند را به سمت سواحل آن می‌کوبد.

پیش‌بینی می‌شود که بقایای طوفان مربوک که اکنون بر فراز دریای برینگ می‌چرخد، سطوح ویرانگر سیل و وزش بادهای مخرب را از جمعه شب آغاز کرده و تا آخر هفته ادامه می‌دهد.

هواشناسان خدمات ملی هواشناسی در فیربنکس پیش بینی کردند که تاثیر این طوفان شدید می تواند بدترین سیل ساحلی در پنج دهه آینده و اینکه افزایش آب ممکن است برای 10 تا 14 ساعت در برخی مناطق کاهش نیابد، به ساکنان هشدار می دهد که برای محافظت از خود “اقدام فوری” انجام دهند.

این طوفان سهمگین فرسایش سواحل را نیز تسریع خواهد کرد که روستاها و جوامع بومی را در معرض خطر قرار داده است.

اد پلامب، کارشناس هواشناسی، گفت: «به نظر می‌رسد برای شمال دریای برینگ، این عمیق‌ترین یا قوی‌ترین طوفانی خواهد بود که تا به حال در ماه سپتامبر دیده‌ایم. غرب آلاسکا».

سرویس ملی هواشناسی از روز جمعه هشدارهای سیل ساحلی را اعلام کرده است که از بخش‌هایی از جنوب غربی آلاسکا تا ساحل دریای چوکچی در شمال غربی آلاسکا را در بر می‌گیرد. این آژانس روز پنجشنبه هشدار داد که سطح آب در Nome می تواند تا 11 فوت فوت (3.3 متر) بالاتر از خط جزر و مد معمولی و در Golovin تا 13ft (4 متر) باشد. هشدار سیل ساحلی برای سواحل شبه جزیره سوارد جنوبی، از جمله نوم، از عصر جمعه تا صبح یکشنبه اجرا شد.

مقامات از ساکنان خواستند خود و خانه هایشان را آماده کنند، زیرا تهدیدات ناشی از بادهای شدید و باران های شدید می تواند زیرساخت ها و جاده ها را زیر آب بگیرد. تحلیلگران AccuWeather خاطرنشان کردند که “دریاهای هیولایی” تا روز پنجشنبه به اندازه ساختمان های چهار طبقه افزایش یافته است و اضافه کردند که بدترین شرایط از جمعه تا شنبه شب انتظار می رود.

هنگامی که به سمت ساحل صخره ای حرکت می کنند، توده ها در دریای برینگ بالا می روند.
بسیاری از سواحل غربی آلاسکا ممکن است شاهد سیل و وزش باد شدید باشند، زیرا بقایای طوفان مربوک به سمت منطقه دریای برینگ حرکت می کند. عکس: Leon Boardway/AP

به گفته مایک یومان، هواشناس ارشد هشدار طوفان در AccuWeather، همراه با سیل، وزش باد بین 50 تا 75 مایل در ساعت پیش بینی می شود و می تواند از طریق سواحل فوقانی غربی ایالت و در بخش هایی از جزایر آلئوتی به سرعت 100 مایل در ساعت برسد. تندبادهای شدید می توانند درختان را از ریشه در بیاورند، شاخه های بزرگ را بشکنند و خانه ها و ساختمان های ضعیف را مچاله کنند. قطعی برق گسترده پیش بینی می شد.

مقامات خود را برای بدترین شرایط آماده می‌کنند اما می‌گویند آلاسکاها تجربه دریانوردی در طوفان‌های شدید، از جمله ابرطوفان تاریخی دریای برینگ در سال 2011 را دارند که به اندازه‌ای قوی بود که سقف‌ها را از روی ساختمان‌ها جدا کرد، تانکرها را فرو ریخت و قایق‌ها را غرق کرد و خسارات گسترده‌ای به دنبال داشت.

جان هندلند، شهردار نوم، روز پنج‌شنبه گفت: «ما از تمرین و مکان‌هایی که معمولاً چیزها تحت تأثیر قرار می‌گیرند، می‌دانیم. جرمی زیدک، سخنگوی دفتر مدیریت اضطراری آلاسکا، نظرات خود را تکرار کرد و خاطرنشان کرد که مقامات با رهبران جامعه ارتباط برقرار می کنند و از ساکنان می خواهند خود را آماده کنند.

زیدک گفت: «ما طوفان‌هایی مانند این را دیده‌ایم، مانند سال 2011، که صدمات جدی را در سراسر سواحل غربی آلاسکا وارد کرد و ما شاهد طوفان‌های مشابهی بودیم که خسارت زیادی به بار نیاورده‌اند. اما با توجه به این که بخش بزرگی از منطقه با خطرات بالایی مواجه است، این طوفان تهدید کرده است که حتی از فاجعه سال 2011 نیز پیشی بگیرد.

شدت طوفان تنها نگرانی نیست – زمان رسیدن مربوک نیز قابل توجه است. در اوایل سال، منطقه بدون پوشش یخی قوی است که به محافظت در برابر امواج قوی ناشی از طوفان کمک می کند. بحران آب و هوا بر این موضوع افزوده است زیرا آب‌های گرم‌تر و دماهای بالاتر یخ‌های کمتری از دریا را بر نیروی موج‌های اقیانوس خنثی می‌کنند.

بر اساس چهارمین ارزیابی ملی آب و هوا، آلاسکا دو برابر میانگین جهانی گرم می شود، تجزیه و تحلیل دانشمندان آب و هوا در مورد اینکه تغییرات آب و هوایی چگونه بر ایالات متحده تأثیر می گذارد و یخ های دریا با سرعت نگران کننده ای از بین می روند.

این تنها آخرین فاجعه آب و هوایی است که آلاسکا را در ماه های اخیر به وقوع پیوسته است. این ایالت در این فصل با آتش‌سوزی‌های جنگلی با بیش از 3.1 میلیون هکتار از سال جاری تاکنون، آسیب دیده است. بحران آب و هوا باعث تولید بهارها و تابستان های گرم تری شده است که تاندرا را پوشیده از پوشش گیاهی کرده است.

گزارش ارزیابی آب و هوا تهدیدی را برای جوامع ساحلی برجسته کرد و دریافت که 87٪ از جوامع بومی آلاسکا تحت تأثیر سیل و فرسایش هستند.

برای مثال ساکنان شهر یوپیک نیوتوک در سال‌های اخیر به دلیل بالا آمدن سطح دریا مجبور به ترک خانه‌های مادام‌العمر خود شده‌اند. و آن جامعه جدید هنوز در منطقه ای قرار دارد که ممکن است توسط طوفان آخر هفته آسیب ببیند.

آسوشیتدپرس در این مقاله مشارکت داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تماشای زنده: جایزه صلح نوبل 2022 به چه کسی تعلق می گیرد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، برنده یا برندگان جایزه صلح نوبل …