هفته آزمایش تراس در پیش است: جایی که نخست وزیر باید روز به روز خود را ثابت کند | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیاست از زمان مرگ ملکه متوقف شده است و اولین روزهای ریاست لیز تراس را تحت الشعاع قرار داده است، از جمله هزینه های هنگفت او برای کاهش قبوض انرژی. نخست‌وزیر جدید مجبور شده است طرح هفته‌های اولیه خود را در شماره 10 پاره کند و یک «تولید رعد و برق» برنامه‌ریزی‌شده در سیاست‌گذاری و آخرین اقدامات برای تغییر سازماندهی خود را به عقب براند. پس از تشییع جنازه ملکه، تجارت عادی از سر گرفته می شود، اگرچه تراس با چالش های زیادی روبرو است.

یکشنبه
تراس برای شرکت در مراسم تشییع جنازه یک سری جلسات غیررسمی در خیابان داونینگ با تعداد کمی از رهبران جهان در بریتانیا برگزار خواهد کرد. شماره 10 اهمیت این مذاکرات را کم اهمیت جلوه داده و گفته است که بیشتر بحث ها شامل تأمل در مورد ملکه خواهد بود. امتناع دستیاران از اطلاع رسانی به خبرنگاران در مورد محتوای گفتگوها به دلیل ایام سوگواری ملی، تا حدودی ابروها را برانگیخته است. تراس با جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، برای اولین بار از زمان روی کار آمدن او دیدار خواهد کرد، در حالی که تنش‌ها به دلیل تهدیدهای وی برای برهم زدن ترتیبات تجاری پس از برگزیت در ایرلند شمالی و بی میلی بایدن برای انعقاد یک توافق تجارت آزاد با بریتانیا افزایش یافته است. نتیجه. او همچنین با مایکل مارتین، وزیر امور خارجه ایرلند، در مورد بحث پروتکل ایرلند شمالی ملاقات خواهد کرد. تراس در کاخ با پادشاه حاضر می شود و عصر در مراسم پذیرایی سران کشورها شرکت می کند.

دوشنبه
چشم جهان به مراسم خاکسپاری ملکه در کلیسای وست مینستر خواهد بود، جایی که تراس در میان عزاداران حضور خواهد داشت و در حین مراسم درسی خواهد خواند. او بعداً همراه با دیگر رهبران کشورهای مشترک المنافع، از جمله جاستین ترودو کانادایی، آنتونی آلبانیز استرالیایی و جاسیندا آردرن نیوزیلندی، به ویندزور سفر خواهد کرد. رهبری او از زمان مرگ ملکه، لحن نخست وزیری او را تعیین می کند. اگر تلقی شود که او به درستی انجام داده است، به این مناسبت عمل کند و حال و هوای کشور را به درستی قضاوت کند، او را در ماه های سخت آینده تقویت می کند. اگر او شکست بخورد، وظیفه او در زمستان به عنوان گزش اضطراری اقتصادی سخت تر خواهد شد.

سهشنبه
تراس پس از پرواز یک شبه از بریتانیا، برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل که اولین سفر خارجی او به عنوان نخست وزیر است، وارد نیویورک خواهد شد. اولین برداشت ها حساب خواهد شد. او یک سری دیدارهای دوجانبه سخت با دیگر رهبران برگزار خواهد کرد که انتظار می رود امانوئل مکرون نیز در میان آنها حضور داشته باشد. پس از مرگ ملکه، رئیس جمهور فرانسه در توئیتی در این باره نوشت روابط “ناگسستنی” بین فرانسه و بریتانیا، قول می دهد که روابط آنها را بیشتر تقویت کند. با این حال، تراس ممکن است مجبور شود نظراتی را که در جریان رقابت رهبری حزب محافظه کار گفته شده بود، توضیح دهد که در آن او گفت که “هیئت منصفه در مورد اینکه آیا او “دوست یا دشمن” است یا خیر.

چهار شنبه
تراس هنگام سخنرانی در سازمان ملل، چشم انداز خود را برای “بریتانیا جهانی” بیان خواهد کرد. اگرچه او گاهی اوقات با زایمان مشکل دارد، مقامات انگلیسی به طور خصوصی معتقدند که این نمی تواند بدتر از دعواهای بوریس جانسون در سال گذشته در مورد کرمیت قورباغه باشد، زمانی که او به دیپلمات های متحیر گفت که شخصیت ماپت اشتباه کرده است که «سبز بودن آسان نیست» را بخواند. در داخل کشور، انتظار می‌رود دولت جزئیات کمک مالی خود به انرژی برای کسب‌وکارهای درگیر را تایید کند، زیرا این نگرانی وجود دارد که این طرح تا قبل از نوامبر راه‌اندازی شود. این یک لحظه ساخت و ساز برای دولت است، با هزاران شرکت در آستانه.

پنج شنبه
پس از بازگشت به خاک بریتانیا، تراس به داونینگ استریت بازخواهد گشت تا سنگ تمام گذاشتن بودجه کوچک را انجام دهد، درست همانطور که بانک مرکزی انگلیس نرخ های بهره را تعیین می کند و اقتصاددانان پیش بینی می کنند که نرخ بهره ممکن است به 2.25 درصد افزایش یابد که بالاترین سطح از سال 2008 است. در همین حال، انتظار می‌رود وزیر بهداشت، ترز کافی، برنامه عملیاتی چهار مرحله‌ای خود را برای حمایت از NHS در زمستان امسال، با تمرکز بر تأخیر در آمبولانس‌ها، معوقات، بحران مراقبت‌های اجتماعی، و قرار ملاقات‌های پزشک و دندانپزشک ارائه دهد. رهبران NHS می گویند که خدمات بهداشتی در حال حاضر به زانو در آمده است. بنابراین اگر تراس نتواند «تحویل، تحویل، تحویل» را انجام دهد، ممکن است هر آنچه را که حسن نیت عمومی باقی مانده از دست بدهد.

جمعه
انتظار می‌رود در بودجه کوچک، دولت برنامه‌هایی را برای معکوس کردن افزایش اخیر در بیمه ملی تأیید کند، حتی اگر بیشترین سود را برای افراد با درآمد بالاتر داشته باشد، و از افزایش برنامه‌ریزی شده در مالیات شرکت‌ها کنار بگذارد. تیم تراس با گروه های تجاری در مورد تغییرات در نرخ های تجاری و کاهش مالیات بر ارزش افزوده برای کمک به بحران انرژی صحبت کرده است. نمایندگان ارشد پارلمان بر این باورند که کواسی کوارتنگ، صدراعظم، می‌تواند درباره بحران هزینه‌های زندگی اعلامیه‌ای «خرگوشی از کلاه» بدهد، با این گمانه‌زنی‌ها که این امر می‌تواند در مورد کاهش مالیات بر درآمد باشد. تراس مصمم است تا قبل از شروع کنفرانس های حزبی خبرهای خوبی را اعلام کند، اما می تواند خیلی سریع با واقعیت سخت اقتصادی مواجه شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دونالد ترامپ به دنبال توقیف دو پوشه توقیف شده در Mar-a-Lago | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس پرونده های دادگاه …