آنتونی آلبانیز قبل از دیدار با پادشاه چارلز، به ملکه الیزابت دوم ادای احترام می کند | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نخست وزیر استرالیا، آنتونی آلبانیز، و شریک او، جودی هایدون، بلافاصله پس از ادای احترام به ملکه الیزابت دوم در لندن، ادای احترام کردند.

آلبانیز که دسته گل کوچکی از گل های سفید را در گرین پارک در وست مینستر گذاشته بود، گفت که دیدارش با هدف “تجلیل از یک زندگی خوب” بود.

او گفت: “این یک افتخار بزرگ است که نماینده استرالیا در اینجا هستم.” کاملاً واضح است، آنچه که ما می‌توانیم در اطراف خود ببینیم، محبتی است که اعلیحضرت ملکه الیزابت در میان مردم اینجا در بریتانیا، و البته، در استرالیا و درست در اطراف کشورهای مشترک المنافع در دل خود داشتند.»

او تابوت ملکه را در تالار وست مینستر می بیند و کتاب تسلیت رسمی را در خانه لنکستر قبل از یک مخاطب کوتاه با شاه چارلز سوم در کاخ باکینگهام امضا می کند.

پادشاه همچنین در یک مراسم رسمی در آخر هفته میزبان آلبانیایی ها، سران کشورها و افراد VIP بین المللی خواهد بود.

آلبانیز همچنین با نخست وزیر جدید بریتانیا، لیز تراس، دیدار خواهد کرد. داونینگ استریت این گفتگو را به جای گفتگوهای رسمی دوجانبه، به عنوان یک گفتگو در نظر گرفته است.

این می‌گوید که گردهمایی در Chevening به جای اقامتگاه رسمی نخست‌وزیر، Cheques، فرصتی برای تسلیت به خاطر مرگ ملکه خواهد بود و مسائل سیاسی نیز احتمالاً مطرح خواهد شد.

در حالی که هیچ خبری از دفتر آلبانیز در مورد ماهیت گفتگو با تراس منتشر نشده است، ترتیبات تجاری محتمل ترین موضوع است.

تراس همچنین روز شنبه با جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند دیدار خواهد کرد و آلبانیز نیز قرار است با همتای کانادایی خود، جاستین ترودو، گفتگو کند.

سربازان استرالیایی که بخشی از مراسم یادبود ملکه خواهند بود، هنگام آماده شدن در لندن مورد استقبال شاهزاده ولز قرار گرفتند.

شاهزاده ویلیام و همسرش، کاترین، پرنسس ولز، از این گروه متشکل از 40 نفر از پرسنل دفاعی استرالیا بازدید کردند تا از حضور آنها تشکر کنند. به سربازان استرالیایی دیگر نیروهای مشترک المنافع از کانادا و نیوزیلند ملحق خواهند شد.

ملکه تعدادی عناوین دفاعی از جمله سرهنگ کل مهندسان سلطنتی استرالیا، پیاده نظام سلطنتی استرالیا، سپاه مهمات ارتش سلطنتی استرالیا و سپاه پرستاری ارتش سلطنتی استرالیا را در اختیار داشت.

ده شهروند استرالیایی “هر روزه” از سراسر ایالت ها و مناطق نیز به همراه فرماندار کل دیوید هرلی و همسرش در مراسم خاکسپاری ملکه شرکت خواهند کرد.

دعوت شدگان عبارتند از: استرالیایی سال، دیلن آلکات، سالمندان استرالیایی سال از امسال و سال گذشته، والمی دمپسی و میریام-رز اونگونمر-باومن، “قهرمانان محلی” شانا وان، سابا آبراهام و کیم اسمیت، استرالیایی استرالیای غربی. سال، هلن میلروی، استرالیای جوان استرالیای جنوبی، ترودی لین، بنیانگذار روز i4give، دنی عبدالله، و کریس والر از تالار مشاهیر مسابقه استرالیا.

دریافت کنندگان بالاترین افتخار نظامی استرالیا، صلیب ویکتوریا، از جمله کهنه سرباز ارتش، بن رابرتز اسمیت، نیز شرکت خواهند کرد.

رابرتز اسمیت، سرجوخه سابق در SAS، منتظر قضاوت در مورد یک پرونده افترای است که علیه سه روزنامه استرالیایی مطرح کرده است. او از روزنامه‌های ایج، سیدنی مورنینگ هرالد و کانبرا تایمز به دلیل افترا به دلیل گزارش‌هایی که ادعا می‌کند به اشتباه او را به عنوان یک جنایتکار جنگی و قاتل معرفی می‌کند، شکایت کرده است.

روزنامه ها از گزارش های خود دفاع می کنند، از جمله ادعاهایی که رابرتز اسمیت در شش قتل در هنگام اعزام به افغانستان، قلدر و مرتکب خشونت خانگی بوده است. رابرتز اسمیت هرگونه تخلف را رد می کند.

پلیس فدرال استرالیا تحقیقات جنایات جنگی را در مورد اتهامات علیه رابرتز اسمیت انجام داده است و شواهد مختصری را به مدیر دادستانی مشترک المنافع ارسال کرده است. هیچ اتهامی مطرح نشده است.

روز جمعه، جولیا گیلارد، نخست وزیر سابق استرالیا، گفت استرالیا در نهایت به یک جمهوری تبدیل خواهد شد، اما دیدگاه آلبانیز را تایید کرد که برای بحث خیلی زود است.

آلبانیز قبل از پرواز به لندن گفت که مرگ ملکه استرالیایی‌ها را نسبت به سیستم حکومتی ما آگاه‌تر کرده است، اما او از توجه به زمان رفراندوم صرف‌نظر از این که اولویت اول دولتش این بود که مردم ملل اول را در قانون اساسی به رسمیت بشناسد، خودداری کرده است. .

سناتور لیدیا ثورپ، سناتور سبزها – که پس از استعمار نامیدن ملکه مجبور به سوگند وفاداری خود شد – اوایل هفته از دولت خواست تا پس از مرگ الیزابت دوم “جاه طلبی” برای یک معاهده بومی و یک جمهوری نشان دهد.

ثورپ گفت که “خشم و ناباوری مردم ملل اول را در تجلیل از ستمگرمان دیده است” و از رهبران سیاسی کشور به دلیل “عدم توجه” به مردم بومی که “بیش از 80 سال است که برای روز عزا دعوت می کردند” انتقاد کرد. .

این کشور یک پادشاه جدید دارد. مجلس و نخست وزیر تابع کسی هستند که ما انتخاب نکردیم. ثورپ در توییتر نوشت: ما به یک پادشاه جدید نیاز نداریم، ما به رئیس کشوری نیاز داریم که توسط مردم انتخاب شود.

روندی که بتوانیم رئیس دولت خود را انتخاب کنیم، همه ما را به هم نزدیک می‌کند – ما را مجبور می‌کند که حقیقت را در مورد تاریخ خود بگوییم و ما را به سمت اقدام واقعی برای اصلاح اشتباهاتی که با استعمار آغاز شده است، سوق دهد.»

آسوشیتدپرس استرالیا و انجمن مطبوعات در این گزارش مشارکت داشتند

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …