آسایش سرد: برای تماشای جام جهانی که در پرداخت هزینه آن کمک کردید آماده شوید | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اساندکی بعد از ظهر 22 نوامبر 1963، آلدوس هاکسلی، رمان نویسی که هوشیاری خود را بسط داده بود، در بستر دراز کشیده بود و در حال مرگ بود. و نه فقط مردن، بلکه مردن روی اسید. هنگامی که همسرش آخرین دوز LSD خود را آماده می کرد، از رادیو شنید که اتفاق دیگری افتاده است. جان اف کندی تیرباران شده بود. این یک معضل ایجاد کرد.

آیا واقعاً باید به هاکسلی گفته می شد که اتفاقاً آلدوس، من می دانم که شما در حال حاضر روی اسید می میرید، اما یکی از شگفت انگیزترین رویدادهای قرن بیستم نیز به تازگی اتفاق افتاده است؟ در این رویداد، به هاکسلی اجازه داده شد که در خلسه‌های خصوصی‌اش قنداق می‌کردند، بدون اینکه چشم‌انداز نیمه‌چسبی از ناله‌های چمن‌دار یا پلیس دالاس مزاحمش شوند. و دلیل ذکر این موضوع در اینجا این است که این تصویر در هفته های اخیر در حالی که سرگرم ورزش حرفه ای بوده و حواسش پرت شده است، بسیار به ذهن متبادر شده است. و در عین حال نیمی از طومار بی‌پایان اخبار و ضداخبار را دنبال می‌کنیم که از روی عادت باید آن را «دنیای واقعی» بنامیم.

در آنجا شما بی سر و صدا در حال رمزگشایی نماد نگاری رگبار پرواز ارلینگ هالند مبتنی بر کرایف هستید، و کسی مدام آستین شما را می کشد و می گوید، شما واقعا باید بر فروپاشی خصمانه قریب الوقوع نظم جهانی مستقر تمرکز کنید. آنها در حال افتتاح «مرکز گرما» در شمال انگلستان برای زمانی که گاز زمستان امسال تمام شود. اما هی، بازی همه ستاره تاد بوهلی فوتبال را تقسیم کرده است. آیا می توانید آن را برای مدتی پایین نگه دارید؟ ما سعی می‌کنیم با خوشحالی روی اسید بمیریم.

در وسط این موضوع یک موضوع وجود دارد که مدام در این دو جهان مطرح می شود. و فعلاً مجاز به نشستن در آنجا، غیرقابل حل، اجتناب ناپذیر و ناراحت کننده است. مسئله این است که احتمالاً اکنون باید در مورد آن فکر کنیم.

این هفته گرت ساوتگیت ترکیب خود را برای بازی های نهایی انگلیس قبل از قطر 2022 اعلام کرد. هفته گذشته لیز تراس اعلام کرد که شما فقط باید 2500 پوند برای قبض انرژی خود بپردازید، در حالی که (توپ زیر جام را دنبال کنید) این بودجه را از طریق 100 میلیارد پوند تامین می کنید. مالیات. در این هفته دولت فرانسه همچنین پرداخت‌های انرژی و به تبع آن پرداخت‌ها به صنعت گاز قطر را با هزینه میلیاردها دلار به جیب عمومی خود محدود کرد.

همچنین این هفته قطر استادیوم باشکوه 767 میلیون دلاری لوسیل را افتتاح کرد که واقعاً پول زیادی است، اما مهم نیست زیرا آنها و در واقع شما این موضوع را پوشش داده‌اید. گفتیم کیلیان امباپه دوباره گل زد؟ این نقاط به قدری به هم متصل هستند که تقریباً برای ترسیم خط بین آنها بسیار واضح به نظر می رسد. همه می‌دانند که فوتبال با سوخت‌های فسیلی و دولت‌های ملی جاه‌طلب در ارتباط است. اما جنگ در اوکراین، از دست دادن انرژی روسیه، سودجویی اوپک پلاس این موضوع را در کانون توجه وحشیانه قرار داده است. تا جایی که ارزش آن را دارد که لحظه ای در نظر بگیریم که آن جریان قدرت و پول چگونه انجام می شود، با فوتبال مانند یک لرد هاو هاو غوغاگر وسط آن نشسته است.

اینجا تقریباً نوعی کمدی تاریک فیفا وجود دارد. جنگی که توسط آخرین میزبانان جام جهانی آغاز شد، اکنون خزانه میزبانان بعدی جام جهانی را پر کرده است، در حالی که سودهای حیرت انگیزی را برای آخرین پیشنهاد دهندگان 2030 و مالکان فعلی نیوکاسل یونایتد (جنگی که نیازی به گفتن نیست، شامل تهاجم به آمریکا می شود) به همراه دارد. میزبانان یورو 2012. این یوفا را بگیرید!). در میانه‌ی آن این احتمال وجود دارد که دو ماه دیگر جام جهانی را زیر پتو تماشا کنید، در حالی که ملتی که از زیر پتو بودن شما سود می‌برد، صحنه تماشایی بزرگ خود را به نمایش می‌گذارد که هزینه آن را پرداخته‌اید پتو

ورزشگاه لوسل در قطر
ورزشگاه Lusail قطر 767 میلیون دلار هزینه دارد و میزبان مسابقات جام جهانی امسال خواهد بود. عکس: ابراهیم العمری/ رویترز

در اینجا یک منظره است که در نهایت از طریق قبوض مازاد انرژی شما پرداخت می شود، حتی در شرایطی که بریتانیا برای ذخایر گاز قطر سقفی در دست دارد. بگذار تو را سرگرم کنم. اما بگذار تو را هم فقیر کنم. دست دادن دیوید بکهام با شیخ را تماشا کنید. سپس به بانک مواد غذایی مراجعه کنید. چه زمانی این درست نمی شود؟ نزدیک‌تر به خانه، در حالی که مردم بریتانیا در زمستان امسال به دنبال رهایی از فقر سوخت هستند، حداقل این فرصت را خواهند داشت تا شکوه فوتبال را که توسط کسانی که مستقیماً از این مبارزه سود می‌برند، جشن بگیرند. تهدید قیمت جهانی انرژی؟ دمبله را اعلام کنید! یک میلیارد پوند در پنجره! فقط به چراغ ها نگاه کن به اندازه کافی نان و به اندازه کافی سیرک به من بدهید.

فوتبال البته در اینجا فقط یک رشته روابط عمومی است، سروصدایی پیرامون سیاست که این پویایی را به پیش می برد. اما آیا نباید حداقل نسبت به آن روند بدبین باشیم؟ آیا نباید به آن اشاره کنیم؟ یا نحوه برنامه ریزی ما برای مصرف آن یا تجلیل از افراد مسئول را فاکتور بگیرید؟ و این واقعاً یک تغییر قدرت واقعی است. اخیراً، عربستان سعودی آرامکو بزرگترین سودهای فصلی در تاریخ شرکت‌های دارای سود را اعلام کرد، که طبیعتاً همه این سودها برای نیازهای پیچیده تیم‌سازی ادی هاو مناسب هستند. این قیمت های بالا نتیجه جنگ در اوکراین است. به علاوه، بریتانیا بیشتر گاز خود را از نروژ خریداری می کند.

اما فریب روابط تجاری طولانی مدت را نخورید. در بازاری که قیمت ها و عرضه توافق شده و به هم مرتبط هستند، تنها دلالان و مشتریانی هستند که توسط گروهی در مرکز هدایت می شوند که کنترل کاملی بر اعتیاد جهان به کربن دارند. و در عین حال، شما اساساً برای این بازی قدرتی هر بار که گرمایش را برای یک غذا روشن می‌کنید، برای سود شل، برای سود EDF، برای دستمزد کریس وود پرداخت می‌کنید.

این البته در همه جای فوتبال وجود دارد. مالکان جدید چلسی سرمایه گذاری سنگین عربستانی دارند و به خرید باشگاه ارتباطی ندارند. شرکت ملی انرژی ابوظبی که متعلق به همان افرادی است که قهرمان لیگ را در اختیار دارند، در طول بحران انرژی 63 درصد سود داشته است. در همین حال، حدود 15 درصد از خانوارهای بزرگ منچستر در فقر سوخت به سر می برند، وضعیتی وحشتناک که با نزدیک شدن به زمستان باشکوه نفتی بدتر می شود. اما هی، هالند خوب به نظر می رسد. و در تمام این مدت هوا کمی سردتر می شود.

برخی از هواداران آن باشگاه‌ها با اشاره به این روابط احساس حمله می‌کنند، در مورد چنین موضوعاتی خواهان سکوت می‌شوند، زیرا پیچیده و ناراحت‌کننده و اساساً غیرقابل حل هستند. هر باشگاهی به نوعی تحت تأثیر این موضوع قرار می گیرد. هیچکس پاک نیست همه صاحبان به ما فشار آورده اند، مهم نیست چقدر جیبشان عمیق است. زندگی به اندازه کافی سخت است. گاهی اوقات شما فقط به کمی آرامش نیاز دارید.

اما همچنین مهم است که توجه داشته باشید که این فقط در مورد چیزهایی مانند مدیریت نمایش یا شهرت نیست، بلکه در مورد کنترل، منابع و قدرت سخت است. پایان مشهود، سرمایه گذاری در روابط عمومی از طریق ورزش، حداقل باید با آگاهی کامل مصرف شود. درست مانند زمانی که مثلاً آلن شیرر اعلام می‌کند که همه اینها بدون قید و شرط خوب و سودمند است، و لعاب سلبریتی‌اش را به پروژه قرض می‌دهد، وقتی هیچ تحلیل واقعی در مورد چرایی وجود ندارد، فقط امتیاز می‌گیرد و امتیاز می‌دهد، پس چیزی از تصویر گم شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“البته متاسفم”: عذرخواهی ندیم زهاوی به دلیل نابسامانی های کوچک بودجه – ویدئو | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، ندیم زهاوی، وزیر کابینه، به دلیل …