بایدن درباره انقلاب خودروهای برقی صحبت می کند – اما آیا آمریکا آماده است تا گاز را کنار بگذارد؟ | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افجو بایدن هفته گذشته در دیترویت بود تا پیش از افتتاح بزرگترین نمایشگاه خودروی سالانه ایالات متحده، حمایت خود را از برق رسانی مجدداً لغو کند.

او به عنوان اولین نمایشگاه بین المللی خودرو آمریکای شمالی از سال 2019 اعلام کرد: «سفر جاده ای بزرگ آمریکا کاملاً برقی خواهد شد، چه در امتداد ساحل رانندگی کنید، چه در I-75 اینجا در میشیگان».

خودروهای الکتریکی ستاره‌های نمایشگاه امسال هستند که از شنبه به روی عموم باز می‌شود. اما در پشت نمونه های پر زرق و برق نمایشگاه و وعده های بلند، سوالات واقعی در مورد جاه طلبی های خودروهای الکتریکی ایالات متحده باقی می ماند.

در پیش نمایش مطبوعاتی نمایشگاه دیترویت، دریافت اطلاعات از وضعیت انتقال خودروهای الکتریکی ایالات متحده از سوی تحلیلگران، مقامات، رئیس جمهور و خودروسازان مانند انجام تست رورشاخ است. بسیاری از اهداف جسورانه خودروسازان در زمینه برقی‌سازی را تحسین می‌کنند، اما برخی دیگر پس از سال‌ها وعده‌های شکست‌خورده و فروش کم تردید دارند. برخی از اقدامات دولت فدرال استقبال کردند، در حالی که برخی دیگر می گویند دولت رئیس جمهور به اندازه کافی پیش نرفته است.

حتی بایدن به نظر می‌رسید که هنگام آزمایش یک شاسی‌بلند الکتریکی کادیلاک لیریک، احساسات متفاوتی را آشکار می‌کرد: «این خودروی زیبایی است، اما من عاشق کوروت هستم».

میشل کربس، تحلیلگر اجرایی Cox Automotive گفت، مانند رئیس جمهور، اکثر شرکت کنندگان در نمایشگاه خودروی دیترویت همچنان یک خودروی گازسوز را ترجیح می دهند و در مرحله بعدی خرید خواهند کرد، حتی اگر خودروهای برقی هیجان انگیزترین رویداد باشند.

او گفت: «این خودروهای پر زرق و برق و پر زرق و برق هستند که توجه را به خود جلب می‌کنند، و اتفاقاً در حال حاضر برقی هستند. خودروهای برقی بیش از اعدادی که فروخته می شوند توجه بیشتری را به خود جلب می کنند.

نظرات در مورد انتقال EV نیز تا حدی به نحوه برش دادن و برش دادن اعداد فروش بستگی دارد. ادموندز تحلیلگر صنعت گزارش می دهد که سهم بازار ملی خودروهای تمام الکتریکی، به نام وسایل نقلیه الکتریکی باطری (BEV) از ژانویه تا آگوست به 4.8 درصد در مقایسه با 2.3 درصد برای مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. سهم ماهانه بازار ملی BEV از ماه می تا کنون بالای 5 درصد باقی مانده است.

این به معنای حدود 436000 فروش در سال 2022 تا اوت است. برخی آن را امیدوارکننده می دانند. دیگران آن را تاسف بار می بینند.

با این حال، نمایشگاه خودرو در مورد آینده است، و هیاهو هنوز هم خطوط EV نوپا یا وجود ندارد در اوایل بازی از نقطه نظر بازاریابی منطقی است. جسیکا کالدول، مدیر اجرایی Insights در Edmunds.com گفت، خودروسازان می‌دانند که برق‌سازی آینده است و «آنها می‌خواهند بخشی از روایت و پذیرندگان اولیه باشند».

او افزود: “هیچکس نمی خواهد به عنوان دایناسوری که در 20 سال آینده از بین می رود دیده شود.” با این حال، حتی با تمرکز الکتریکی، هیچ شرکتی خودروی برقی جدیدی را معرفی نکرد و شورولت، شرکتی که بیشترین خودروهای برقی را در کف دیترویت دارد، به جای آن شاسی بلند لوکس جدید تاهو را عرضه کرد.

حتی اگر آینده هنوز به اینجا نرسیده است، پول قابل توجهی برای توسعه آن سرمایه گذاری می شود. در ماه آگوست، بایدن لایحه زیرساختی را امضا کرد که شامل 7.5 میلیارد دلار برای زیرساخت ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی بود. در همان ماه او قانون تراشه‌ها را امضا کرد که برای تولیدکنندگان نیمه‌رساناهایی که قطعات کلیدی خودروهای برقی را تولید می‌کنند، وقفه ایجاد می‌کند. و روز چهارشنبه، در دور اول تامین مالی برای طرح‌هایی برای راه‌اندازی شبکه در سراسر سیستم‌های بزرگراه ملی در 35 ایالت، سرمایه‌گذاری 900 میلیون دلاری در شارژرها را اعلام کرد.

خودروسازان آمریکایی میلیاردها دلار در کارخانه‌های باتری‌های برقی و مونتاژ در سرتاسر آمریکای شمالی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تا حدی در واکنش به صعود خودروسازان فناوری‌های برق الکتریکی، مانند تسلا و ریویان، و به دلیل اینکه برخی از بزرگترین بازارهای آن در حال تصویب قوانینی برای تضمین آینده الکتریکی هستند.

دن بکر، مدیر کمپین حمل و نقل ایمن آب و هوا با مرکز تنوع زیستی، گفت که تسلا اکنون از مجموع سایر شرکت های خودروسازی ایالات متحده ارزشمندتر است و سهامداران خودروسازان قدیمی برای روی آوردن به آینده تحت فشار هستند. اهداف عالی تا حدودی تلاشی برای افزایش ارزش سهام است.

«سرمایه گذاران وال استریت از این موضوع شکایت دارند [GM chief] ماری بارا و سرمایه گذاران فورد به برنج خود شکایت می کنند و می گویند: “هی، همسایه من سهام تسلا دارد و ثروت زیادی به دست آورده است و من سهام شما را دارم و در مخزن است.” “شما باید کاری را که آنها انجام می دهند انجام دهید.”

وی همچنین به دستور چین اشاره کرد که بر اساس آن خودروسازانی که در کشوری با 1 میلیارد مشتری بالقوه می فروشند، ملزم می کند تا فروش خودروهای برقی را افزایش دهند تا 40 درصد از کل فروش را تا سال 2030 به خود اختصاص دهند. سایر ایالت ها نیز احتمالاً از این روند پیروی خواهند کرد. بکر گفت که چنین دستوراتی برای گذار حیاتی هستند.

او افزود: «شرکت‌های خودروسازی قول‌های زیادی می‌دهند که تمایلی به انجام آن‌ها ندارند، مگر اینکه قانونی برای حمایت از آن‌ها وجود داشته باشد».

اما حتی با وجود همه این فشارها، بازار خودروهای برقی همچنان با موانعی مواجه است. حداقل عمر متوسط ​​خودروهای آمریکایی 12.5 سال است. بکر اضافه کرد: «اگر یک کالیفرنیایی یک دستگاه گازسوز 2035 بخرد، احتمالاً 20 سال بعد در جاده ها خواهد بود و باعث آلودگی می شود.

کدام شرکت ها جدی هستند؟

در اکتبر 2021، جنرال موتورز با انتشار گزارشی مبنی بر این که “تا سال 2035 فقط خودروهای آلایندگی صفر” را به فروش خواهد رساند، تیتر خبرها شد.

اما این وعده با یک هشدار همراه است. بارا گفت که این شرکت “آرزو دارد” تا ناوگان خودروهای سبک خود را تا سال 2035 برقی کند. این شرکت چیزی در مورد گازسوزهای لوکس و بزرگ خود که محبوب هستند و سودهای کلانی را برای شرکت به همراه دارند، نگفته است.

بکر گفت: “جاه طلبی لزوماً مساوی با وسایل نقلیه نیست، و مری بارا این قول را نداد – او گفت که جاه طلبی وجود دارد.”

در یک جدول زمانی کوتاه‌تر، این شرکت قصد دارد تا 1 میلیون خودروی برقی در جاده‌ها داشته باشد و 40 درصد از ناوگان خود را تا سال 2025 برقی کند. پلتفرم Ultium آن – متشکل از باتری‌ها، موتورها، نرم‌افزارها و سایر قطعات – به جنرال موتورز اجازه می‌دهد تا هزینه‌ها را در عین حال بهبود بخشد. کالدول گفت: برد باتری.

بایدن این هفته در دیترویت درباره وسایل نقلیه الکتریکی صحبت می کند.
بایدن این هفته در دیترویت درباره وسایل نقلیه الکتریکی صحبت می کند. عکس: کوین لامارک/رویترز

در نمایشگاه خودرو، شورولت جنرال موتورز تنها برندی بود که وسایل نقلیه‌ای را به نمایش گذاشت که می‌توانست برای طیف وسیعی از مصرف‌کنندگان، از جمله بلیزر، اکوئینوکس، سیلورادو و بولت، به بازار عرضه شود. در همین حال، جی ام سی و کادیلاک شاسی بلندهای رده بالا و بزرگ را در هامر و لیریک عرضه کرده اند.

اما دستیابی به اهداف جنرال موتورز زیر سوال است. این شرکت تا آگوست 2022 کمتر از 18000 BEV فروخته است و بسیاری از آنها شورولت بولت بودند، خودرویی که کربس آن را “فاجعه” توصیف کرد.

او افزود: “جنرال موتورز خیلی جلوتر از بازی نیست، اما آنها جاه طلب هستند.”

فورد با فروش 26000 دستگاه BEV در سال جاری تا آگوست، در رتبه دوم فروش جهانی پس از تسلا قرار دارد. این شرکت اخیراً برنامه‌های تولید سالانه خود را برای F-150 لایتنینگ دوبرابر کرده است و اکنون در تلاش است سالانه 150000 فروند مونتاژ کند و 200000 دستگاه را تا پایان سال 2023 تحویل دهد. Mach-E، موستانگ برقی فورد، تقاضای مشابهی را ایجاد می‌کند، در حالی که E- ترانزیت حدود 95 درصد از بازار ون برقی را تا ماه جولای در اختیار دارد.

کالدول گفت: “به نظر می رسد فورد محصولاتی دارد که واقعاً به موفقیت رسیده اند.”

در همین حال، Stellantis، که از ادغام فیات کرایسلر و پژو شکل گرفت، به عنوان یک بازی عقب نشینی در نظر گرفته می شود.

و برخلاف همتایان آمریکایی خود، تویوتا هیچ BEV در کف دیترویت نداشت، اگرچه یک پریوس هیبریدی پلاگین را به نمایش گذاشت. هیبریدی ها حدود 25 درصد از فروش آن را تشکیل می دهند، و تحلیلگران می گویند که شرکت بر روی آنها تمرکز کرده است زیرا معتقد است بازار قوی برای BEV ها وجود ندارد.

تویوتا و هوندا همین سوال را می پرسند – آیا مصرف کننده واقعاً هنوز وجود دارد؟ کربس گفت.

آیا مشتریان آماده هستند؟

تحلیلگران می گویند قیمت مانع شماره 1 در برابر انتقال EV است. میانگین قیمت فروش خودروهای برقی در ماه آگوست به نزدیک به 62000 دلار رسید که در مقایسه با 57500 دلار در سال گذشته افزایش داشت. این در مقایسه با میانگین 47200 دلار برای همه وسایل نقلیه است. کربس خاطرنشان کرد که متوسط ​​درآمد ایالات متحده حدود 65000 دلار است. او گفت: “این ریاضی کار نمی کند.”

خودروهای برقی ارزان‌تر اینجا هستند و تعداد بیشتری نیز در راهند. تسلا اکنون یک مدل 47000 دلاری می فروشد، بولت حدود 32000 دلار است و مدل های بیشتری با قیمت کمتر از 40000 دلار در سال 2023 وارد بازار خواهند شد. اعتبار مالیاتی تا 7500 دلاری که تحت لایحه زیرساخت بایدن در دسترس قرار می گیرد می تواند کمک کند، اما الزامات سختگیرانه استفاده از آنها را محدود می کند. آنها را می توان در هیبریدها استفاده کرد که هنوز از گاز استفاده می کنند.

و سپس مشکلات تامین وجود دارد. علیرغم هزینه ها و سایر مسائل، تقاضا برای لایتنینگ فورد همچنان از عرضه پیشی می گیرد که برای فورد یک نعمت و نفرین است: مصرف کننده ای که در نمایشگاه خودرو سفارش می دهد ممکن است تا زمانی در سال 2024 آن را دریافت نکند و این برای مشتریان شرکت هزینه دارد.

کالدول گفت: «مصرف‌کنندگان نمی‌خواهند این را بشنوند. “آمریکایی ها عادت کرده اند که بخواهند ماشین بخرند، امروز بیرون بروند و امشب آن را به خانه برسانند.” این تأخیر تا حدی ناشی از فشارهای زنجیره تأمین است، اگرچه این دردهای فزاینده احتمالاً در سال‌های آینده خود را برطرف خواهند کرد.

کالدول گفت که شبکه نامناسب ایستگاه شارژ EV در ایالات متحده و فناوری هنوز متزلزل نیز برخی از مشتریان را از خود دور می کند و افزود که نصب یک ایستگاه شارژ خانگی روند خرید خودرو را سخت تر می کند.

شرکت‌ها و نمایندگی‌های آنها باید بگویند، ما این کار را تا حد امکان یکپارچه می‌کنیم، به شما نشان می‌دهیم که چگونه یک شارژر را در خانه نصب کنید، به شما کمک می‌کنیم تخفیف مالیاتی دریافت کنید، ما او گفت: “باید شما را از A تا Z در این مورد راهنمایی کنم.”

صرف نظر از این، بازگشت نمایشگاه دیترویت به مصرف کنندگان طعم خوبی از آینده نزدیک می دهد، حتی اگر جاده آنجا به اندازه ای که برخی انتظار دارند صاف نباشد.

کربس گفت: “من به همه می گویم: این یک انتقال خطی نخواهد بود – یک جاده پر از دست انداز و بادخیز خواهد بود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: روسیه با چه سرعتی توانست 15 درصد از کشور را پس از “رفراندم های ساختگی” ضمیمه کند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته مقامات انگلیسی، روسیه می …