کدام مشاغل در روز تشییع ملکه باز یا بسته می شوند؟ | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از آنجایی که شنبه گذشته تایید شد که مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت در روز دوشنبه 19 سپتامبر برگزار می شود، تعداد زیادی از مشاغل و خدمات گفته اند که به نشانه احترام، فعالیت های خود را کاهش داده یا برای تمام یا بخشی از روز تعطیل خواهند کرد.

با اعلام تعطیلی بانکی، بسیاری از کارفرمایان کل روز را به کارکنان خود مرخصی داده اند و اکثر مغازه ها تعطیل خواهند بود. بنابراین چه چیزی روز دوشنبه و چه زمانی باز خواهد بود؟

برای کسانی که سعی در خرید اقلام ضروری دارند، گزینه ها قبل از ساعت 5 بعدازظهر به شدت محدود است و حتی پس از آن قطع، تنها چند فروشگاه اصلی باز هستند.

Aldi، Lidl و Morrisons تمام روز تعطیل خواهند بود. Waitrose همه فروشگاه ها را به غیر از چند فروشگاه نزدیک مسیر راهپیمایی تعطیل خواهد کرد. Asdas فقط بعد از ساعت 5 بعد از ظهر باز خواهد بود و هیچ تحویل آنلاین ارائه نخواهد شد. فروشگاه‌های بزرگ Sainsbury’s و Tesco به غیر از برخی در مرکز لندن و ویندزور، تمام روز تعطیل خواهند بود. بعد از ساعت 5 بعدازظهر، پمپ بنزین‌های محلی و Sainsbury و Tesco Express باز خواهند بود.

اکثر مغازه ها بسته خواهند شد و فروشگاه های بزرگی مانند هارودز، هاوس آف فریزر، جان لوئیس و سلفریج اعلام کرده اند که برای روز تعطیل خواهند بود. سایر خرده فروشانی که تعطیلی خود را تایید کرده اند عبارتند از Argos، B&Q، Currys، Homebase، Ikea، Jack Wills، Primark، Specsavers و Wilko.

مردم از کنار یک دنیای سینمایی در میدان لستر در لندن عبور می کنند
چندین سینمای زنجیره ای گفته اند روز دوشنبه تعطیل خواهند بود. عکس: هنری نیکولز/رویترز

سرگرمی

برای کسانی که امیدوارند از روز عزاداری فرار کنند، گزینه ها محدود خواهد بود. سینماهای زنجیره ای Odeon، Cineworld و Showcase بسته خواهند شد. Vue Cinemas هیچ فیلمی نمایش نخواهد داد، اما مشتریان در برخی مکان‌ها می‌توانند مراسم تشییع جنازه را به صورت رایگان تماشا کنند.

بسیاری از اجراهای تئاتر، برای مثال همیلتون و کتاب مورمون در وست اند لندن، در آن روز اجرا نخواهند شد. طرفداران بولینگ 10 پین می توانند بعد از ساعت 13:30 به هالیوود بول بروند. در حالی که باشگاه های Better در تمام طول روز تعطیل خواهند بود، PureGym قبل از ساعت 10 صبح و بعد از ساعت 2 بعد از ظهر باز خواهد بود.

Centre Parcs به دلیل اینکه اعلام کرد سایت های خود در بریتانیا را به مدت 24 ساعت در روز دوشنبه می بندد، با واکنش شدید روبرو شد، پس از اینکه با اتهام “تخریب تعطیلات مردم” روبرو شد، عقب نشینی کرد. این شرکت گفت که “موضع ما را در مورد تعداد بسیار کمی از مهمانانی که قرار نیست روز دوشنبه حرکت کنند، بررسی کرده است و ما به آنها اجازه می دهیم در روستاهای ما بمانند به جای اینکه مجبور باشند روز سه شنبه ترک کنند و برگردند”، اگرچه هیچ امکاناتی وجود ندارد. در روستاهای تعطیلات آن موجود باشد تا از تخفیف برخوردار شوند.

میخانه Counting House در شهر لندن
گروه فولر اکثر میخانه های خود را روز دوشنبه باز خواهد کرد. عکس: کیتی کالینز / پی

مهمان نوازی

اکثر میخانه‌های زنجیره‌ای تأیید کرده‌اند که روز دوشنبه باز خواهند شد، از جمله اکثر میخانه‌های بیش از ۴۰۰ در گروه فولر و ۴۴ میخانه که توسط JW Lees اداره می‌شوند. برخی از میخانه‌ها، مانند میخانه‌های زنجیره‌ای گرین کینگ، برای نمایش مراسم خاکسپاری از ساعت 11 صبح زود باز می‌شوند. جی دی وترسپون گفت که اکثر شعبه های آن دیرتر از حد معمول باز خواهند شد، اما پس از تشییع جنازه.

فروشگاه‌های Greggs برای روز تعطیل خواهند بود، در حالی که مک‌دونالدز اعلام کرد که رستوران‌های بریتانیا را در طول روز قبل از بازگشایی در ساعت 5 بعد از ظهر تعطیل می‌کند.

مسافرت رفتن

پروازها از هیترو و از هیترو در روز دوشنبه به مدت نیم ساعت متوقف می شود تا دو دقیقه سکوت در پایان مراسم خاکسپاری مختل نشود. بزرگترین فرودگاه بریتانیا همچنین ورود هواپیماها را در اوایل بعدازظهر متوقف خواهد کرد تا از ورود هواپیماها برای فرود بر فراز غرب پایتخت در طول مراسم نعش کشی ملکه جلوگیری شود و بعداً پروازهای خود را متوقف خواهد کرد تا مزاحمتی در مراسم تشریفاتی به ویندزور ایجاد نکند. .

برای کسانی که مایل به سفرهای جاده ای هستند، Asda، Morrisons، Sainsbury’s و Tesco پیشروی پمپ بنزین خود را می بندند و برخی از آنها در ساعت 5 بعد از ظهر بازگشایی می شوند. فقط تعداد کمی از جایگاه‌های سوخت سلف سرویس تسکو در عصر بازگشایی می‌شوند و به مشتریان توصیه می‌شود پمپ‌های محلی را بررسی کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: کیف و واشنگتن اظهارات هسته‌ای رهبران را برای آرام کردن ترس‌ها روشن می‌کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، در اینجا مهمترین تحولات مربوط به …