این کابل زیردریایی 1373 کیلومتری “انرژی سبز” را از مصر به شبکه برق اروپا می آورد.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یونان در حال آغاز یکی از جاه طلبانه ترین پروژه های انرژی اروپا با اتصال شبکه برق خود به مصر.

یک کابل زیر آب 3000 مگاوات برق – که برای تامین برق 450000 خانوار کافی است – حمل خواهد کرد و از شمال مصر مستقیماً به آتیکا در یونان خواهد رفت.

این پروژه توسط گروه Copelouzos انجام می شود، که مدیریت آن هفته گذشته با رهبران مصر برای تسریع روند ملاقات کرد.

چرا اروپا به دنبال انرژی سبز ارزان در جای دیگری است؟

همزمان با افزایش قیمت نفت و گاز، اروپا با یک بحران رو به رو است بحران انرژی. روسیه بزرگترین تامین کننده نفت و گاز بلوک در سال 2021 بود که حدود 40 درصد از کل انرژی مورد نیاز خود را تامین می کرد.

اما پس از حمله به اوکراین و اعمال تحریم ها، قیمت انرژی افزایش یافته و برخی از کشورها را در مورد منابع خود در زمستان امسال نامطمئن کرده است.

یوآنیس کاریداس، مدیرعامل گروه کوپلوزوس می گوید: «با آوردن 3000 مگاوات انرژی پاک به اروپا از طریق یونان، ما به اروپا کمک می کنیم تا از سوخت های فسیلی و گاز طبیعی روسیه خودداری کند.

همچنین انرژی سبزی که ما انتقال خواهیم داد بسیار ارزان تر از قیمت انرژی امروزی خواهد بود.

“اتصال GREGY” قرار است 3.5 میلیارد یورو هزینه داشته باشد – این پروژه توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک پروژه منافع مشترک (PCI) در نظر گرفته شده است. این بدان معنی است که به عنوان یک اولویت کلیدی برای اتصال زیرساخت سیستم انرژی اتحادیه اروپا شناخته می شود.

این برق پاک تولید شده در مصر و سایر کشورها را حمل خواهد کرد آفریقایی کشورها از طریق کابل های زیر آب از طریق باد و خورشیدی پارک ها طول کل پروژه 1373 کیلومتر است.

چگونه از انرژی در اروپا استفاده خواهد شد؟

تقریباً یک سوم در یونان مصرف می شود و عمدتاً در صنایع یونان، یک سوم دیگر به کشورهای اروپایی همسایه صادر می شود و مابقی برای تولید سبز استفاده می شود. هیدروژنکاریداس می گوید.

بخش اعظم این هیدروژن به کشورهای اروپایی همسایه نیز صادر خواهد شد.

مصر در حال حاضر پروژه های اتصال به لیبی، سودان و عربستان سعودی را تکمیل کرده است و آرزو دارد که به یک قطب بزرگ انرژی برای اروپای جنوب شرقی تبدیل شود. پیش بینی می شود این پروژه طی 7 تا 8 سال تکمیل شود.

ویدئوی بالا را تماشا کنید تا ببینید مصر چگونه در حال برنامه ریزی برای آوردن انرژی سبز به اروپا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …