اوکراین به روحیه و روسیه به مزدوران وابسته است. می تواند جنگ را رقم بزند | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

را ویدیوی اوکراینی با صحنه ساحل دانکرک از فیلم کفاره آغاز می شود، اجرای تکان دهنده سربازان از Dear Lord and Father of Mankind. تا زمانی که به چند صد سرباز اوکراینی تبدیل شود و سرود ملی کشور را در هوای آزاد بخواند، پیش از حمله موفق هفته گذشته خارکف.

زندگی ممکن است سعی کند از هنر تقلید کند، اما در این مورد هیچ نمایش واضح تری از روحیه ملی اوکراین وجود ندارد، زیرا جنگ به پایان ماه هفتم خود می رسد. حمله بی دلیل توسط همسایه بزرگتر آنها یک بسیج میهن پرستانه را به راه انداخته است که تأثیری دگرگون کننده در میدان جنگ دارد.

با مدافعان روسی تضاد فاحشی وجود دارد. در مواجهه با حمله خفیف اوکراینی که یک هفته پیش شهر استراتژیک ایزیوم را قطع کرد، عده‌ای با عجله ترک کردند، تانک‌ها و مهمات دیگر را رها کردند و در غارت ژنراتورها، تلفن‌ها و رایانه‌ها شرکت کردند و اسماً از خط مقدم عقب‌نشینی کردند.

جک واتلینگ، کارشناس جنگ زمینی در اندیشکده نظامی انستیتوی خدمات متحد سلطنتی، می‌گوید: «روحیه مهم‌ترین عامل برای نیروهای زمینی است».

این فقط به این نیست که سربازان در مورد آینده خود نسبت به دشمن چه احساسی دارند، بلکه به تجربیاتی که اخیراً داشته اند و چگونگی پیش بینی آنها در آینده مربوط می شود.

در یک طرف ارتش – اوکراین – قرار دارد که خود را در حال مبارزه برای آرمان آزادی ملی می داند. اوکراین پس از شکست دادن روس ها از کیف و عقب راندن آنها در خارکف، به طور فزاینده ای معتقد است که روزی با کمک اطلاعات غربی، منابع مالی و مهمتر از همه توپخانه و سایر مهمات تازه، در جنگ پیروز خواهد شد.

روحیه را نمی توان از زمینه نظامی و سیاسی گسترده تر جدا کرد، اما برای هر دو نیز جزء مهمی است. گزارش‌های مربوط به ملاقات سربازان مجروح اوکراینی مکرراً تأکید می‌کنند که بسیاری می‌خواهند، در صورت امکان، به خط مقدم برگردند و می‌گویند که مبارزه با روسیه، علی‌رغم آنچه برای آنها اتفاق افتاده، ضروری است.

در مقابل آنها مهاجمان روسی، ترکیبی از سربازان نخبه، تازه واردان، و جدایی طلبان سبک مسلح و گاهاً سرباز اجباری هستند که اغلب تمایلی به جنگ در خارج از استان های خود یعنی دونتسک و لوهانسک ندارند، و بسیاری از آنها از جنگ مداوم و بدون چرخش خسته شده اند. ، به مدت شش ماه به اضافه.

در حالی که اوکراین از زمان بسیج اولیه خود بی سر و صدا تعداد زیادی از نیروها را آموزش داده و آنها را با تسلیحات غربی پر کرده است، روسیه تاکنون کمتر کار کرده است و به گفته ایالات متحده، اکنون در حال خرید تسلیحات از کره شمالی است. زمستان در راه است و اینکه هر طرف چقدر آماده است بسیار مهم خواهد بود.

روس ها روحیه ضعیفی دارند، رفاقت ضعیفی دارند و از ابتدا به فرماندهی خود اعتماد ندارند. به اکثر سربازان گفته نشد که جنگ در حال شروع است و بسیاری از چیزهایی که درباره اوکراینی ها به آنها گفته شد اشتباه بود. از آن زمان نمونه های مکرری از بی میلی برخی از سربازان روسی به جنگ و مشکلاتی که مسکو برای جذب نیرو با آن مواجه است، وجود داشته است.

روسیه اولین قدرت بزرگی نخواهد بود که در تاریخ معاصر مورد تحقیر حریفی کوچکتر اما مصمم تر قرار گرفته است. طالبان در نهایت سال گذشته در افغانستان قدرت را به دست آوردند، زیرا ایالات متحده دیگر اشتهای جنگی طولانی و طاقت فرسا را ​​با حریفی که آماده تسلیم نبود، نداشت. اگر نتوان به یک پیروزی سریع دست یافت، جنگ می تواند به این نتیجه برسد که کدام طرف مایل است بیشترین تلفات را داشته باشد.

حتی اوکراین و حامیان غربی آن، با این حال، گاهی از عزم ملی برای مبارزه شگفت زده شده اند. با شروع جنگ، مقامات ایالات متحده نگران بودند که کیف ظرف چند روز سقوط کند. حداقل مقامات غربی انتظار داشتند که شهر محاصره شود. مقامات ارشد اوکراینی در دولت تعجب خود را از اجرای دقیق دستورات گزارش کرده‌اند و یکی از آنها به واشنگتن پست گفته است که از زمان تهاجم، مقامات «کارآمدتر از همیشه کار کرده‌اند».

ایدئولوژی، مذهب و ملی گرایی همگی به پیروزی در جنگ ها کمک می کنند، اما احساس عدالت نیز مهم است. گزارش‌های تازه مبنی بر پیدا شدن بیش از 440 جسد در یک محل دفن در نزدیکی ایزیوم احتمالاً آغاز افشاگری‌های تلخ در مورد واقعیت اشغال روسیه است – و به نوبه خود به عنوان انگیزه‌ای برای سربازان و سایرین در اوکراین عمل خواهد کرد. بازدیدکنندگان از اوکراین اغلب توسط سیاستمداران از محل دفن دسته جمعی در بوچا، در شمال غربی کیف، بازدید می‌کنند تا سعی کنند آنها را به آرمان مدافعان جلب کنند.

آن را دوباره با طرف روسی مقایسه کنید. این هفته ویدیویی از رئیس مزدور یوگنی پریگوژین منتشر شد که به گروه بزرگی از زندانیان خطاب می‌کرد و به آن‌ها می‌گفت: «اگر شش ماه خدمت کنید» در گروه واگنر خود، «شما آزاد هستید» و می‌گوید جنگ در اوکراین «یک جنگ سخت بود، حتی نزدیک هم نبود». به امثال چچن» و اینکه به کمک آنها نیاز بود. در حالی که برخی از سربازان اوکراینی در مکان‌هایی مانند بریتانیا آموزش می‌بینند، نیروهای جدید در سمت روسیه از زندان می‌آیند.

چنین تضادی بین با انگیزه و مزدور احتمالاً در سال آینده تشدید خواهد شد و با ادامه جنگ، با فرض ادامه حمایت غرب از اوکراین، عامل مهمی خواهد بود. واتلینگ گفت: “من معتقدم که ما اکنون در مسیر شکست روسیه در اوکراین در سال آینده هستیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس می گوید: جنگ اوکراین: احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای بسیار کم است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها …