هند: دو خواهر نوجوان در اوتار پرادش مورد تجاوز و قتل قرار گرفتند | هند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو خواهر در اوتار پرادش در آخرین حادثه خشونت جنسی که هند را شوکه کرد، مورد تجاوز جنسی، قتل و حلق آویز کردن از درخت پیدا شدند.

اجساد این دختران 15 و 17 ساله بعد از ظهر چهارشنبه در نزدیکی خانه خود در منطقه لاخیمپور در حالی که شال آنها از درخت آویزان شده بود، پیدا شد. آنها به کاست دالیت تعلق داشتند، پایین ترین طبقه در نظام سلسله مراتبی و تبعیض آمیز کاست هندو، که قبلاً دالیت ها را “غیرقابل لمس” می دانستند.

پلیس گفت که معاینه پس از مرگ تایید کرد که هر دو خواهر پس از کشاندن به مزرعه نیشکر مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و سپس خفه شدند و سپس از درخت آویزان شدند تا مرگ آنها مانند خودکشی به نظر برسد.

شش مرد، از جمله همسایه خانواده، دستگیر و به جرائمی از جمله تجاوز جنسی، قتل و کمک به همکاری و پنهان کردن قتل متهم شده‌اند.

«دختران در مزارع مورد تجاوز قرار گرفتند. وقتی آنها اصرار کردند که مردان با آنها ازدواج کنند، مردان آنها را با خود خفه کردند دوپاتا [shawls]سانجیو سومان، رئیس پلیس منطقه به خبرنگاران گفت.

به گفته پلیس، این مردان که همگی اهل یک روستا بودند، برای دختران شناخته شده بودند و این زوج با کمال میل با آنها رفته بودند.

مادر این دو دختر با مخالفت با این روایت گفت که دو نفر از این مردها بعد از ظهر چهارشنبه در خانه حاضر شده و دخترانش را به زور با اسکوتر برده اند. سعی کردم جلوی آنها را بگیرم و پشت سرشان دویدم، اما آنها مرا کتک زدند و رفتند. من فریاد زدم و به عقب دویدم تا از روستاییان کمک بگیرم.» او به رسانه های محلی گفت.

پلیس اجساد را به خانواده تحویل داد، اما آنها تا زمانی که دولت وعده محاکمه سریع و غرامت را نداد، از سوزاندن او خودداری کردند.

این حادثه اعتراضات محلی و انتقاد از دولت حاکم اوتار پرادش به رهبری راهب ملی گرای تندرو هندو یوگی آدیتیانات را برانگیخت که متهم به انجام ندادن کافی برای محافظت از زنان در برابر تجاوز جنسی و خشونت جنسی، به ویژه زنان از طبقه فقیر و طبقه پایین شد. پس زمینه ها در سال 2020، پس از تجاوز و قتل یک دختر دالیت در هاتراس، یکی دیگر از مناطق اوتار پرادش، اعتراض گسترده ای به راه افتاد.

براجش پاتاک، معاون وزیر اوتار پرادش، گفت که عاملان این حمله با «چنین عملی روبرو خواهند شد که روح نسل های آینده آنها نیز خواهد لرزید. عدالت برقرار خواهد شد.»

این حادثه رسوایی تجاوز و خشونت علیه زنان در هند را برجسته کرد که در نظرسنجی سال 2018 توسط بنیاد رویترز به عنوان خطرناک ترین کشور برای زن بودن شناخته شد.

ماه گذشته، اداره ملی سوابق جرم و جنایت هند (NCRB) افزایش 19 درصدی موارد تجاوز جنسی را در سال گذشته در مقایسه با سال 2020 گزارش داد که به طور متوسط ​​87 مورد در روز است. داده‌های NCRB همچنین نشان می‌دهد که بین سال‌های 2015 تا 2020 تجاوز به زنان دالیت 45 درصد افزایش داشته است.

با این حال، تصور می‌شود که میزان واقعی خشونت جنسی علیه زنان و دختران در هند بسیار بیشتر از آن چیزی است که آمار نشان می‌دهد، به‌ویژه در میان جامعه دالیت که در آن گزارش‌های ناکافی از تجاوز جنسی وجود دارد. یک برآورد، بر اساس داده های دولتی، به این نتیجه رسید که 99 درصد موارد خشونت جنسی گزارش نشده است.

ژاکی هانت، رهبر جهانی خشونت جنسی برای گروه مدافع «برابری اکنون»، می‌گوید: «تجاوز و قتل وحشتناک این دو خواهر جوان به فهرست دلخراشی از جنایات خشونت‌آمیز خشونت‌آمیز مبتنی بر کاست که اعتراض عمومی را در هند برانگیخته است، می‌پیوندد. “

این گروه وضعیت اسفناک زنان دالیت در هند را که به طور نامتناسبی مورد خشونت جنسی قرار می گیرند، اما از دسترسی به عدالت محروم هستند، مستند کرده است.

در ماه ژوئن، یک دختر 13 ساله دالیت در منطقه چیتراکوت اوتار پرادش مورد تجاوز گروهی و قتل قرار گرفت. در سال 2021، یک دختر نه ساله دالیت مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. یک دختر شش ساله دالیت دو روز بعد در یک حادثه جداگانه در دهلی مورد تجاوز قرار گرفت.

هانت از «عدم تلاش‌های قابل توجه» برای رسیدگی به خشونت جنسی مبتنی بر کاست انتقاد داشت، حتی با وجود اینکه موارد همچنان در کانون توجه قرار می‌گرفتند.

او افزود: «ما از تلاش‌های دولت هند برای پیشگیری و مقابله با خشونت جنسی استقبال می‌کنیم. با این حال، تغییرات سیستمی به شدت مورد نیاز است و قوانین و حمایت‌هایی را در بر می‌گیرد که به طور موثر برای محافظت از اقلیت‌های کاست و حمایت از مسئولیت‌پذیری مجرمان اجرا می‌شوند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …