ردیاب آب و هوا: طوفان مویفا پس از رکوردهای تابستانی در چین ویران کرد | محیط

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طوفان مویفا عصر چهارشنبه به شرق چین رسید، اندکی پس از آنکه ژاپن را در روزهای گذشته تحت تاثیر قرار داد و به عنوان یک طوفان رده 2 وارد شد و به عنوان قوی ترین طوفان ثبت شده در تاریخ شانگهای، بزرگترین شهر چین، اعلام شد.

رصدخانه مرکزی هواشناسی چین اولین هشدار قرمز طوفان را در سال جاری اعلام کرد. سیستم گرمسیری بادهای پایدار با سرعت 95 مایل در ساعت، خطر بارندگی تا 200 میلی متر و امواج بیش از پنج متر را به همراه داشت.

هر دو فرودگاه بین‌المللی شانگهای مجبور شدند همه پروازهای ورودی را لغو کنند و 7400 کشتی به دنبال پناهگاه در بنادر استان ژجیانگ بودند. انتظار می رود طوفان طی روزهای آینده به سمت شمال در امتداد سواحل شرقی چین حرکت کند.

علیرغم اینکه در پاییز هواشناسی قرار دارد، گرمای تابستان مانند از تسلط بر بخش هایی از اروپا خودداری می کند. فرانسه بار دیگر بار سنگین را متحمل شد، به طوری که مناطق جنوب غربی به طور گسترده به دمای بالای 30 درجه سانتیگراد، 15 درجه سانتیگراد بالاتر از حد طبیعی رسیده اند.

فرانسه گرم ترین روز سپتامبر خود را در 12 سپتامبر با 40.7 درجه سانتی گراد در بگار در نوول آکیتن ثبت کرد. این انفجار گرما به دنبال یک تابستان فوق‌العاده گرم رخ می‌دهد که دومین گرمترین تابستانی است که فرانسه ثبت کرده است.

این امر باعث طولانی شدن فصل آتش سوزی ویرانگر در منطقه شده است و هفت آتش نشان در این هفته مجروح شدند و بیش از 3600 هکتار (8896 هکتار) در منطقه سائوموس در آتش سوخت. این امر همچنین منجر به تخلیه حدود 1000 نفر در روزهای اخیر شده است. مقامات محلی آتش سوزی را روز پنجشنبه تحت کنترل قرار دادند.

در همین حال، بیداری آهسته فصل طوفان اقیانوس اطلس در روزهای اخیر ادامه یافته است و طوفان استوایی فیونا در روز چهارشنبه نامگذاری شده است. این طوفان در 12 سپتامبر در مرکز اقیانوس اطلس زندگی خود را به عنوان یک منطقه کاملاً سازماندهی شده از رعد و برق (معروف به موج گرمسیری) آغاز کرد و از آن زمان تقویت شده و به آرامی به سمت غرب حرکت کرده است.

این طوفان بادهای پایداری با سرعت 50 مایل در ساعت به همراه داشته است و انتظار می‌رود که در روزهای آتی تقویت کمی وجود داشته باشد و جزایر لیوارد احتمالاً اواخر روز جمعه تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. حدود 3 تا 6 اینچ باران پیش بینی می شود که تا آخر هفته جزایر ویرجین و پورتوریکو را تحت تاثیر قرار دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …