آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 206 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • علیرغم مخالفت روسیه، کشورهای عضو سازمان ملل به استثنایی رای دادند تا به ولودیمیر زلنسکی اجازه دهند تا در مجمع عمومی هفته آینده از طریق ویدئو سخنرانی کند. از 193 کشور عضو، 101 کشور روز جمعه به اجازه رئیس جمهور اوکراین برای “ارائه بیانیه از پیش ضبط شده” به جای حضوری که معمولاً نیاز است، رأی مثبت دادند. هفت عضو از جمله روسیه به این پیشنهاد رای منفی دادند. نوزده ایالت رای ممتنع دادند.

 • رئیس اداره منطقه ای اوکراین گفت: تقریباً تمام اجساد نبش قبر شده در ایزیوم نشانه هایی از مرگ خشونت آمیز داشتند. محل دفن دسته جمعی پس از بازپس گیری شهر شرق اوکراین توسط نیروهای کیف کشف شد. اولگ سینگوبوف، رئیس اداره منطقه ای خارکف، روز جمعه گفت که نبش قبرها چندین جسد را با دست های بسته از پشت و یکی “با طنابی به دور گردنش” کشف کردند. وی در شبکه های اجتماعی گفت: از میان اجسادی که امروز از زیر قبر خارج شدند، 99 درصد علائم مرگ خشونت آمیز را نشان دادند.

 • اتحادیه اروپا از گورهای دسته جمعی «عمیقاً شوکه شد». جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه، گفت که توسط مقامات اوکراینی در ایزیوم کشف شد. ما این جنایات را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنیم.» امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه نیز آنچه را که «جنایت‌های» انجام شده در ایزیوم توصیف کرد، محکوم کرد و به خشم فزاینده در کشورهای غربی نسبت به محل دفن پیوست.

 • نیروهای مسلح اوکراین چهار منطقه تحت کنترل نیروهای روسیه را هدف قرار دادندبه گفته ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین. ارتش همچنین یک ایستگاه تخلیه بار را هدف قرار داد و به نوبه خود مانع از استقرار ذخایر اضافی توسط نیروهای روسیه شد.

 • روسیه اوکراین را به انجام حملات هدفمند در شهرهای خرسون و لوهانسک علیه مقامات ارشد محلی که با مسکو همکاری می‌کنند، متهم کرده است. حداقل پنج موشک هیمارس به ساختمان اداری مرکزی در خرسون که نیروهای روسی از ماه مارس پس از ورود از کریمه آن را اشغال کرده‌اند، اصابت کرد. ویدئویی که از صحنه گرفته شده نشان می دهد که دود از مجتمع بیرون می ریزد. در شرق شهر لوهانسک، یک دادستان طرفدار روسیه به همراه معاونش در اثر انفجار دفتر آنها جان باختند. علت انفجار بلافاصله مشخص نشده است. میخائیلو پودولیاک، مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور، گفت که اوکراین پشت این انفجار نبوده است.

 • بسوی جنوب، قدرت تجزیه طلب مورد حمایت روسیه در بردیانسک همچنین کیف را مسئول “قتل مضاعف” دانست. از معاون اداره مدنی نظامی و همسرش که ریاست کمیسیون انتخابات منطقه ای شهر برای همه پرسی را بر عهده داشت.

 • در استان جنوبی Zaporizhzhia همچنین روز جمعه گزارش هایی از “انفجار قدرتمند” در ملیتوپل تحت اشغال روسیه منتشر شد.ایوان فدوروف، شهردار ملیتوپل گفت. او گفت: «امیدوارم فاشیست‌های روسی متحمل خساراتی در میان پرسنل و تجهیزات خود شده باشند. “منتظر خبرهای خوب از نیروهای مسلح اوکراین.”

 • رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین اولین اظهار نظر عمومی خود را انجام داد از آنجایی که نیروهایش مجبور به عقب نشینی شدند از مناطقی که در شمال شرق در اختیار داشتند، اقدامی که انتقاد عمومی غیرمعمول شدید مفسران نظامی روسیه را برانگیخت. پوتین گفت که او به این دلیل به اوکراین حمله کرد که غرب می خواست روسیه را تجزیه کند. وقتی از او درباره موفقیت نظامی اخیر اوکراین پرسیده شد، پوزخندی زد و گفت: «بیایید ببینیم چگونه پیشرفت می‌کند، چگونه به پایان می‌رسد.» پوتین گفت که با هدف نهایی “عملیات نظامی ویژه” مسکو در اوکراین، یعنی تصرف دونباس، هیچ تغییری نکرده است.

 • وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرده است که 600 میلیون دلار کمک نظامی دیگر ارائه می کند به اوکراین برای رفع “نیازهای حیاتی امنیتی و دفاعی” این کشور. در مجموع، دولت بایدن حدود 15.8 میلیارد دلار کمک امنیتی به اوکراین متعهد شده است – 15.1 میلیارد دلار از آغاز تهاجم روسیه در فوریه.

 • سوئیس روز جمعه با اتحادیه اروپا در تعلیق توافقنامه سال 2009 که قوانین را برای ورود شهروندان روسیه به این کشور تسهیل می کرد، همسو شد. شورای فدرال این کشور در بیانیه ای اعلام کرد: تعلیق این توافق به معنای توقف کلی روادید برای روس ها نیست، بلکه آنها باید از روال معمول روادید برای ورود به سوئیس استفاده کنند. اتحادیه اروپا پیش از این اقدام مشابهی را انجام داد و توافق تسهیل روادید با روسیه را به حالت تعلیق درآورد، اما در پاسخ به حمله مسکو به اوکراین از ممنوعیت گسترده‌تر روادید خودداری کرد.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  تد باد و چری بیزلی در مناظره سنای کارولینای شمالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت

  به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رقابت به قدری فشرده شده است که …