جاه طلبی دغدغه اصلی کونته است، نه احساسات بازیکنان تاتنهام | تاتنهام هاتسپر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آntonio Conte وقتی به کار سخت حذف بازیکنان از ترکیب اصلی خود می رسد، آن گونه نیست که دست به دست می شود، زیرا، صادقانه بگویم، این کار به کجا ختم می شود؟ سرمربی تاتنهام قبل از دیدار شنبه لستر گفت: “من دوست ندارم به بازیکنانم توضیح بدهم.” وگرنه در هر بازی باید با یکی صحبت کنم، با یکی دیگر و یکی دیگر.

اما کونته این هفته پس از کنار گذاشتن دژان کولوسفسکی برای سومین بازی متوالی یک استثنا قائل شد – شکست 2-0 در لیگ قهرمانان اروپا در سه شنبه شب در برابر اسپورتینگ.

کونته گفت: «اگر بخواهم از دکی برای سه بازی متوالی کنار بگذارم، راستش برای من سخت بود. مطمئناً اولین مشکل برای اوست زیرا وقتی به خانه می روم و شروع به فکر کردن می کنم [about omitting him] من با دکی صحبت کردم چون بعد از سه باری که تو روی نیمکت رفتی، او سزاوار این بود که احساس کند اعتماد من، اعتماد من مثل همیشه بود.»

کولوسفسکی فصل را به خوبی آغاز کرده بود و در نیمه دوم فصل قبل پس از ورودش در ژانویه از یوونتوس در این فصل حضور داشت. طرفداران انرژی و قدرت او، دویدن مستقیم او و اینکه چگونه او را به اتفاق می اندازد را دوست دارند. و همینطور کونته. اما اوضاع بعد از خرید 50 میلیون پوندی تابستانی ریچارلیسون متفاوت است، قراردادی که گویای نفوذ کونته در باشگاه است. چگونه آنها را تشویق کرده است که بزرگتر فکر کنند.

با وجود کولوسفسکی، هری کین و سون هیونگ مین، به راحتی می‌توان باور کرد که اسپرز برای سه بازیکن اصلی خود، به خصوص بازیکنی که گران‌قیمت است، مطلقاً به بازیکن برتر دیگری نیاز ندارد. با این حال، کونته، ریچارلیسون را در اولویت قرار داد – تا در فصلی که فوتبال لیگ قهرمانان اروپا به فهرست اصلی بازگشته است، گزینه‌هایی به او بدهد. برای اخراج رقابت در تیم.

کونته گفت: “این باید برای تاتنهام یک عادت باشد – با جاه طلبی فکر کند.” اگر جاه طلبی نداشتیم، همچنان یک بازیکن جوان را روی نیمکت خواهم داشت. اما وقتی مصدومیت مهمی پیش می آید، باید با یک بازیکن جوان بازی کنی و بعد شکست می خوری و تقصیر سرمربی است. این حقیقت است.”

ریچارلیسون از زمان حضور در ترکیب کولوسفسکی خطرناک به نظر می رسید. او هر دو گل را در برد 2-0 لیگ قهرمانان اروپا مقابل مارسی به ثمر رساند. کولوسفسکی، به قول کونته، “لایق بازی است”. و کین کین است. و بنابراین به سون و موقعیتی می رسیم که به طور فزاینده ای شبیه فیل در اتاق اسپرز است.

پسر هیونگ مین
سون هیونگ مین پس از اینکه به عنوان بهترین گلزن لیگ برتر در فصل 2021-2022 به پایان رسید، در این فصل برای گلزنی تلاش کرده است. عکس: رودریگو آنتونز/ رویترز

سون تا کنون همه بازی‌ها را شروع کرده است، اما بازیکنی که کفش طلای فصل گذشته لیگ برتر را با محمد صلاح از لیورپول به اشتراک گذاشته بود، هنوز گلزنی نکرده است. آمار دریبل های او از یک صخره سقوط کرده است. در لیگ فصل گذشته او 103 را انجام داد و 51 را تکمیل کرد. این بار او 12 را انجام داد و یک را تکمیل کرد. پسر در حاشیه مسابقات بوده است. لبخند معروف چندان به چشم نمی آید.

از کونته پرسیده شد که آیا انصراف سون به این دلیل است که بعد از کفش طلایی او بیشتر هدف حریفان قرار می گیرد یا از دست دادن اعتماد به نفس. کونته پاسخ داد: «نیم و نیم». وقتی فصل گذشته را به عنوان بهترین گلزن تمام می کنید، نور زیادی به شما می تابد. فصل بعدی سخت‌تر است، زیرا شما ضعیف نیستید. اما وقتی گل نمی‌زنی، اعتماد به نفس کمی پایین می‌آید.”

کونته تصریح کرد که عدم لبخند سون در لیست نگرانی های او قرار دارد. او گفت: راستش را بخواهید، اگر در طول بازی باید به یک لبخند توجه کنم یا نه… مطمئناً سانی خوشحال نیست زیرا گل نمی زند. این طبیعی است و من دوست دارم که او برای این وضعیت کمی عصبانی است زیرا به این معنی است که می خواهد آن را تغییر دهد.

این می تواند اتفاق بیفتد، به خصوص زمانی که شما بازی های عظیمی انجام می دهید. همچنین ممکن است از نظر ذهنی کمی خسته باشید [in] بدنت. اما سانی هرگز، هرگز برای من مشکلی نخواهد بود. امیدوارم همه مشکلاتم مثل او باشد.»

کونته قصد دارد پس از تخلیه روحی و جسمی اسپورتینگ، تغییراتی را در برابر لستر ایجاد کند و اینکه او احتمال کنار گذاشتن سون را مطرح کرد، آموزنده بود. او گفت: “ممکن است در برخی از بازی ها او نتواند از ابتدا بازی کند – مانند هری، همچنین.” “اما فقط برای محافظت از او، به او امکان استراحت و مراقبت از انرژی خود را می دهد.”

اگر سون در اسپورتینگ یا در واقع پیش از این در این فصل گل می‌زد، شاید برای کونته راحت‌تر بود که به او نفس بکشد. حالا اگر این کار را بکند، خطر شعله ور شدن شرایط اطراف خشکسالی دروازه این بازیکن را دارد.

کونته گفت: “ما در مقابل لستر به انرژی نیاز داریم.” ما مقابل اسپورتینگ با انرژی کم کار را تمام کردیم و به همین دلیل من کمی ناراحت هستم. انرژی زیادی از دست دادیم و سپس بازی را باختیم [to two late goals]. من روز شنبه چرخش را انجام خواهم داد. خواهیم دید [with Son]”

اسپورتینگ نماینده اولین شکست اسپرز در فصل بود، اگرچه روند ناخواسته فصل گذشته را ادامه داد – شکست در سفرهای خود در اروپا. این باشگاه در هر یک از بازی های خارج از خانه خود در لیگ کنفرانس شکست خورد، جدا از رن که به طور تصادفی به تساوی رسیدند.

این یکی از زمینه های واضح برای بهبود است، اما کونته با منابع عمیق تر خود جسارت می یابد – حتی اگر آنها برای او سردرد ایجاد کنند. او گفت: «مشکل خوبی است. کونته گفت: “یک بازیکن قوی با این شرایط کنار می آید، با این موقعیت روبرو می شود و بر این موقعیت غلبه می کند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اگر در بریتانیای کبیر اجرا شود، قطع برق سه ساعته چگونه کار می کند؟ | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردم انگلستان، اسکاتلند و ولز پس …