نبرد موری و سالزبری تا آخرین مرحله اما بریتانیا از جام دیویس خارج شد | دیویس کاپ

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریتانیا این هفته با یکی از عمیق ترین تیم های مردان در تاریخ اخیر خود به محیط آشنای امارات آرنا در گلاسکو بازگشت. ده سال بعد از زمانی که اندی موری تنها بازیکن 200 نفره برتر انفرادی مردان کشور بود، سرانجام آنها به عمق بیشتری دست یافتند. آنها در حال حاضر چهار بازیکن برتر 50 نفره تک نفره، از جمله شماره هشت جهان، و دو نفر از سه بازیکن دونفره برتر جهان را دارند. توقعات بالا بود.

در نهایت، این انتظارات حتی به برآورده شدن هم نزدیک نشد. بریتانیای کبیر علیرغم مبارزه شجاعانه جو سالزبری و اندی موری که با نتیجه 7-6 (0)، 6-7 (6)، 6-3 توسط وسلی کولهوف و ماتوه شکست خوردند، با تساوی از جام دیویس کنار گذاشته شد. میدلکوپ در لاستیک دوبل تعیین کننده، هلند را 2-1 برد.

موری گفت: “این فقط بد است، زیرا این مسابقات به چند امتیاز کاهش یافته است و آنها به مسیر ما نرسیده اند.” من خوش شانس بودم که در این سال ها تعداد زیادی از این مسابقات را انجام دادم و می دانید، آنها را پشت سر گذاشتم. می دانید، این بار این اتفاق نیفتاده است، و من از این بابت ناراحتم، زیرا فکر می کنم ما این امکان را داشتیم که در اینجا عملکرد خوبی داشته باشیم.”

تیم بریتانیای کبیر روز جمعه برای دومین بازی خود با فشار بالا به امارات آرنا بازگشت. هلند پیش از این با غلبه بر قزاقستان به پیروزی رسیده بود و پس از شکست انگلیس در روز چهارشنبه، تیم ایالات متحده نیز قزاقستان را شکست داد و دومین برد خود را به دست آورد. دو تیم برتر گروه به مرحله حذفی صعود می کنند، به این معنی که دیدار روز جمعه یک پیروزی ضروری بود.

علیرغم شکست مقابل تامی پل در روز سه شنبه، دن ایوانز با این احساس که خوب بازی می کند زمین را ترک کرد. او به سادگی به همان مسیر ادامه داد، سرویس‌های خوبی انجام داد و بدون تردید به فورهند خود با وجود زمین‌های بسیار کند حمله کرد، و با شکست کامل تالون گریکسپور با نتایج 6-4، 6-4، شروعی امیدوارکننده را برای بریتانیا به ارمغان آورد.

ایوانز گفت: “من خوب بازی کردم.” «بیشتر یک مسابقه تمرکز فقط برای عبور از آن، برای کسب یک برد. می دانستم که به وضوح بهتر از او بازی می کنم، بازیکنی که رتبه بالاتری در این مسابقه داشت. فقط باید بازیم را در زمین بازی می‌کردم، مطمئن می‌شدم که در لحظات مناسب تمرکز کرده‌ام و روی او فشار بیاورم.»

وان د زاندشولپ، شماره 35 جهان، در روز اول نیز فوق العاده خوب بازی کرده بود و در برخورد با کامرون نوری، فرم خود را به کار گرفت و نوری فقیر را با سرویس های عالی و پرخاشگرانه از بین برد. پس از آن، نوری کمک های خود را به عنوان “یک روز بسیار بد” توصیف کرد، اما او درباره Van de Zanschulp تعریف کرد.

فکر می‌کردم بوتیچ از زمین بیرون آمد و در تمام طول بازی در سطح بالایی بازی کرد و یک بازی بسیار کامل انجام داد. سرویس نداد. یک بار در ست اول، یک بار در ست دوم، سرویسم را دادم. این تفاوت امروز بود.»

این تساوی و امید بریتانیای کبیر برای یک فصل دیگر، به بازی دونفره تعیین کننده رسید و موری پنجاهمین مسابقه دیویس کاپ را پس از اینکه دوباره به جای نیل اسکوپسکی، بازیکن شماره 3 دوبل و شریک کولهوف انتخاب شد، رقم زد. موری و سالزبری خوب شروع کردند و زودهنگام 4-2 پیش افتادند، اما یک سرویس ضعیف در سرویس سالزبری باعث شد تا استراحت شکسته شود. همانطور که تیم هلندی به تدریج اعتماد به نفس خود را افزایش داد، موری و سالزبری یک تای بریک ابتدایی وحشتناک را انجام دادند.

در طول ست دوم، موری و سالزبری به شدت مبارزه کردند، اما زوج هلندی به تدریج عقب نشینی کردند و در نهایت به امتیاز 6-5 رسیدند. در آن لحظات فشار شدید، آنها مصمم بودند. سالزبری خطر را با یک سرویس برگشت ناپذیر نجات داد، سپس موری حاضر به از دست دادن یک رگبار یا بازگشت نشد و ست سوم را مجبور کرد.

اگرچه آنها سخت جنگیدند، اما تیم بریتانیا نتوانست بیشتر از این پیش برود زیرا هلند به پیروزی رسید و مطمئن شد که آنها و ایالات متحده در اواخر امسال به مرحله حذفی فینال دیویس کاپ در مالاگا خواهند رفت.

موری افزود: “وقتی به سن من و این مرحله از حرفه خود برسید، نمی دانم چند فرصت برای حضور در این تیم به دست خواهم آورد.” همانطور که در مورد آن صحبت کرده‌ایم، اکنون در تک‌نفره‌ها و دونفره‌ها به وضوح عمق زیادی داریم. بله، به همین دلیل، کار را سخت‌تر می‌کند.»

موری پس از مسابقه خود از تحسین خود برای راجر فدرر در تمام مدت حضور در تور ATP با توجه به بازنشستگی قریب الوقوع فدرر از ورزش صحبت کرد. موری در آخرین رویداد خود در جام لیور هفته آینده به فدرر خواهد پیوست.

“بدیهی است که او [Federer] بازیکن شگفت انگیزی بود من خوش شانس بودم که در برخی از بزرگترین مسابقات، در بزرگترین تورنمنت ها، در بزرگترین صحنه های ورزش ما با او رقابت کردم.» در آن زمان احتمالاً آنقدر قدردان آن نبودم، اما اکنون، مثلاً به گذشته نگاه می کنم، بسیار شگفت انگیز است. این باور نکردنی است که او چه چیزی به دست آورد و چه چیزی رافا [Nadal] و نواک [Djokovic] انجام داده اند، همچنین. این یک روز غم انگیز و غم انگیز برای ورزش دوباره است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بعدی برای لیز تراس چیست؟ سه سناریوی احتمالی برای نخست وزیری او | لیز تراس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیری لیز تراس در موقعیتی …