قاضی تگزاس از تحقیقات خانواده های جوان ترنس جلوگیری کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قاضی تگزاس روز جمعه دستور خود را مبنی بر ممانعت از تحقیق در مورد خانواده‌های جوانان تراجنسیتی که مراقبت‌های پزشکی مبتنی بر جنسیت دریافت کرده‌اند، گسترش داد.

قاضی امی کلارک میچوم دستور موقتی صادر کرد که به موجب آن دولت از تحقیق درباره اعضای گروه حمایت از LGBTQ PFLAG Inc. در مورد مراقبت های پزشکی جلوگیری کرد. این گروه بیش از 600 عضو در تگزاس دارد.

Meachum در ماه ژوئیه دستوری مبنی بر جلوگیری از تحقیقات علیه دو خانواده از کودکان تراجنسیتی صادر کرد که از دولت شکایت کرده بودند. دستور Meachum در روز جمعه همچنین ایالت را از تحقیق در مورد خانواده نوجوان دیگری که شکایت کرده بود مسدود کرد، اگرچه خانواده پس از تشکیل پرونده گفتند که متوجه شدند تحقیقات علیه آنها منتفی شده است.

میچوم نوشت که بدون این دستور، خانواده ها “در این مدت متحمل صدمات احتمالی، قریب الوقوع و غیرقابل جبران خواهند شد.”

این حکم جدیدترین حکم علیه تلاش‌های ایالتی برای برچسب زدن مراقبت جنسیتی به عنوان کودک آزاری بود.

دادگاه عالی تگزاس در ماه مه به ایالت اجازه داد تا از والدین جوانان تراجنسیتی به دلیل کودک آزاری تحقیق کند و در عین حال به نفع یکی از خانواده هایی که به دنبال دستور فرماندار جمهوری خواه گرگ ابوت از جمله اولین افرادی بود که مقامات رفاه کودکان با آنها تماس گرفتند، حکم داد.

آخرین چالش توسط Lambda Legal و اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به نمایندگی از خانواده های سه پسر نوجوان – دو نوجوان 16 ساله و یک نوجوان 14 ساله – و PFLAG مطرح شد.

آدری پرز از ACLU تگزاس در بیانیه‌ای گفت: «یک بار دیگر دادگاه تگزاس وارد عمل شد تا آنچه را که ما از ابتدا می‌دانستیم بگوید: رهبران ایالتی هیچ گونه کاری برای مداخله در مراقبت‌های حیاتی برای جوانان تراجنسیتی ندارند.»

وزارت خانواده و خدمات حفاظتی تگزاس گفت تا هفته گذشته 12 تحقیق از زمان صدور دستور ابوت آغاز کرده است. این اداره گفت که تنها چهار نفر باز هستند و هیچ جوانی در نتیجه تحقیقات از خانه های خود خارج نشده است.

یک قاضی در ماه مارس دستور ابوت را پس از طرح دعوی از طرف یک دختر 16 ساله که خانواده اش گفته بودند در دست بررسی است، متوقف کرد. دادگاه عالی تگزاس در ماه مه حکم داد که دادگاه بدوی با مسدود کردن همه تحقیقات در آینده از اختیارات خود تجاوز کرده است.

شکایتی که منجر به صدور حکم شد، اولین گزارش از والدینی بود که به دنبال دستور ابوت و نظر حقوقی غیرالزام آور قبلی توسط پکستون که برخی از رفتارهای تایید کننده جنسیت را به عنوان “کودک آزاری” نامیده بود، مورد بررسی قرار گرفت. وزارت خانواده و خدمات حفاظتی تگزاس گفته است که در پی این دستورالعمل و نظر، 9 تحقیق را آغاز کرده است.

دستورالعمل ابوت و نظر دادستان کل مخالف بزرگ‌ترین گروه‌های پزشکی کشور، از جمله انجمن پزشکی آمریکاست که با محدودیت‌های مورد حمایت جمهوری‌خواهان که در ساختمان‌های ایالتی در سراسر کشور ثبت شده مخالفت کرده‌اند.

جدیدترین حکم به دنبال احکام سایر ایالت ها علیه تلاش های جمهوری خواهان برای محدود کردن مراقبت های تأیید جنسیتی از کودکان است. یک هیئت دادگاه تجدید نظر فدرال ماه گذشته حکم داد که آرکانزاس نمی تواند قانون خود را در مورد ممنوعیت مراقبت از کودکان زیر سن قانونی اعمال کند و ایالت قصد دارد از دادگاه استیناف کامل درخواست کند تا این تصمیم را بررسی کند. یک قاضی فدرال در ماه می قانون مشابهی را در آلاباما مسدود کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن هشدار داد در صورت بازپس گیری کنگره توسط جمهوری خواهان، تورم بدتر خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس جمهور با تغییر به حالت مبارزات …