زندر موری اولین بازیکن حرفه ای اسکاتلندی است که به عنوان همجنسگرا ظاهر شد | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زندر موری اولین فوتبالیست حرفه ای فعلی اسکاتلند است که به عنوان همجنسگرا ظاهر شده است. مهاجم Gala Fairydean Rovers در مصاحبه ای که روز جمعه در وب سایت باشگاه Lowland League منتشر شد، درباره حضورش صحبت کرد.

این مرد 30 ساله گفته است که پس از بیرون آمدن “احساس می کند که وزن دنیا اکنون از روی دوشم برداشته شده است”. موری پس از جاستین فاشانو که در فصل 94-1993 برای هارتز بازی کرد، اولین فوتبالیست همجنس‌باز است که در لیگ‌های اسکاتلند بازی می‌کند.

موری گفت: “من می خواهم به سایر بازیکنانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند کمک کنم زیرا مقابله با آن برای مردان، به ویژه فوتبالیست ها آسان نیست.” این می تواند سخت باشد و شما می توانید خیلی احساس تنهایی کنید. می‌دانستم که سال‌ها متفاوت هستم، اما با حضور افراد دیگر در بازی، شگفت‌انگیز بود.»

“در سالهای اخیر [the Blackpool forward] جیک دنیلز بیرون آمد و کریگ ناپیر و لوید ویلسون که هر دو داور هستند، همین کار را انجام دادند. «قبل از بیرون آمدن فکر می‌کنید مردم علیه شما خواهند چرخید و به بدترین چیز فکر می‌کنید. این خیلی دوست داشتنی بود که از من حمایت کرد.»

موری همچنین خواستار حمایت بیشتر برای کمک به فوتبالیست های همجنس گرا در بازی مردان شد و اضافه کرد که به دلیل حرفه ای که به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای دارد، از برچسب زدن در پست های رسانه های اجتماعی در تلاش برای پنهان کردن تمایلات جنسی خود امتناع می کند.

او گفت: «اخیراً در یک مراسم پراید در تعطیلات بودم و همیشه آنقدر محتاط بودم که هرگز سراغ این چیزها نروم اما آن را دوست داشتم. جو بسیار عالی بود و همه آزاد و خوشحال بودند، و اینکه فقط من بودم عالی بود.

“سپس با خودم فکر کردم: دارم چه کار می کنم؟ این داره زندگی من رو خراب میکنه در آن لحظه فکر کردم بس است. من یک پست در شبکه های اجتماعی خود قرار دادم که به مردم می گفت من همجنس گرا هستم.

من نیازی نداشتم که پسرها را در رختکن بنشینم و به آنها بگویم: [but] موری که رکورد باشگاه را برای بیشترین گل زده در یک فصل دارد، اضافه کرد. من یک پیوند بسیار قوی با همه افراد باشگاه دارم و تحت تاثیر حمایت ها قرار گرفته ام.

جیک دنیلز (سمت راست) از بلکپول که در حال بازی در فصل گذشته است.
موری در بیانیه خود به جیک دنیلز (سمت راست) از بلکپول اشاره کرد که در ماه می سال جاری منتشر شد. عکس: تصاویر خبری/علمی

او افزود: “من تحقیقات زیادی انجام داده‌ام و همیشه رسانه‌ها را زیر نظر دارم تا ببینم آیا پلتفرم‌هایی برای حمایت از بازیکنان مرد همجنس‌گرا وجود دارد، اما هیچ کدام وجود ندارد.” من واقعاً دوست دارم بررسی کنم و ببینم چه حمایتی می توان از سایر بازیکنان برای الهام بخشیدن به آنها کرد.”

البته فوتبالیست های همجنس گرا در بازی ما حضور دارند. با بازیکنان زیادی تماس گرفته ام که می گویند پست من را خوانده اند و نمی توانند باور کنند که با انجام این کار چقدر قوی هستم. امیدواریم SFA بتواند با لیگ‌ها و شرکای دیگر کار کند و به پشتیبانی نگاه کند و نحوه کمک به سایر بازیکنان را هدایت کند.

موری در پایان گفت: “این حمایت در بازی مردان بسیار مورد نیاز است.” فوتبال زنان یکی دیگر از بازی های توپ است. آنها کاملاً متنوع و باز هستند و این چیزی است که مردان باید آرزوی آن را داشته باشند.”

رایان کاس، رئیس باشگاه گالا Fairydean Rovers، گفت: “همه در باشگاه کاملاً از زندر حمایت می کنند و ما برای او خوشحالیم که او از بیرون آمدن احساس راحتی می کند. زندر شجاعت زیادی از خود نشان داده و از حمایت کامل باشگاه برخوردار است. من مطمئن هستم که او حمایتی را که شایسته آن است از تمام خانواده فوتبال در اسکاتلند دریافت خواهد کرد.”

اتحادیه فوتبال اسکاتلند در توییتی نوشت: “شما الهام بخش بسیاری از مردم خواهید بود، زندر. ما صدای شما را می شنویم و در تماس خواهیم بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جایزه صلح نوبل به فعالان حقوق بشر در بلاروس، روسیه و اوکراین اهدا شد | جایزه صلح نوبل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آلس بیالیتسکی، فعال حقوق بشر …