الکس هیلز توبه کننده مصمم است که “فرصتی برای اصلاح اشتباهات” بدست آورد | تیم کریکت انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آرانندگی lex Hales به خانه از کمپ تمرینی انگلیس در کاردیف در آوریل 2019 طولانی ترین سفر زندگی او بود. آن روز صبح، اشلی گیلز، مدیر عامل سابق انگلیس، به هیلز گفته بود که از تیم ملی انگلیس در جام جهانی اخراج می شود، زیرا او در دومین آزمایش مواد مخدر تفریحی مردود شده بود.

هیلز وسایل را جمع کرد و بدون اینکه با هیچ یک از هم تیمی هایش صحبت کند، آنجا را ترک کرد. او متقاعد شده بود که کارش به پایان رسیده است. او می گوید که این “پایین ترین لحظه” او بود. سه سال و چهار ماه بعد او به عنوان جانشین دیرهنگام جانی بیرستو مصدوم به تیم انگلیس بازگشت. او می‌گوید: «این یک شانس دوم به نظر می‌رسد، فرصتی برای اصلاح اشتباهات».

تعداد کمی از آنها وجود داشته است. نوامبر گذشته عکس‌هایی از هیلز منتشر شد که در سال 2009 لباس توپاک شکور را پوشیده بود. او می گوید: «من یک جوان 19 ساله گنگ بودم که هیچ ایده ای از عواقب کاری که انجام می داد نداشتم.

من فقط سعی می کردم مانند بت موسیقی خود لباس بپوشم بدون اینکه واقعاً بدانم که این کار چه توهینی ایجاد می کند. وقتی آن تصاویر منتشر شد، بسیار شرم آور بود.» در همان زمان، عظیم رفیق او را متهم کرد که نام سگش را «کوین» گذاشته است تا به یک نام همه‌گیر برای توصیف بازیکنان سیاه‌پوست و قهوه‌ای اشاره کند.

هیلز قویا وجود هرگونه مفاهیم نژادی در این نام را رد کرد و می‌گوید در تحقیقات هیئت کریکت انگلستان و ولز با آن “به صورت داخلی برخورد شده است” و “همه از جایی که هستند خوشحال هستند”. جاس باتلر، کاپیتان تیم ملی انگلیس، می گوید که همه بازیکنان ارشد تیم فعلی با تصمیم برای فراخواندن او موافقت کردند.

مدت زیادی طول کشید تا هیلز اعتماد آنها را به دست آورد. برخی از این روابط، مانند رابطه با کاپیتان سابقش، ایئوین مورگان، که گفت هیلز “بی اعتنایی کامل” به ارزش های تیم نشان داده است، هرگز مثل قبل نخواهد بود. هیلز می‌گوید که از آن زمان، علیرغم بازی با یکدیگر، واقعاً صحبت نکرده‌اند. او آنقدر صادق است که اعتراف کند که در آن زمان خشم زیادی احساس کرده است. «اما واقعاً از چه کسی می‌توانید عصبانی باشید؟ تقصیر من بود، نه؟ من بودم که کاری را انجام دادم. فقط باید دست هایم را بالا بگیرم.» او می گوید. “شما باید خود را در آینه نگاه کنید و سعی کنید از اشتباهات خود درس بگیرید.”

ده هفته بعد از اینکه هیلز به خانه رفت، او شاهد پیروزی تیم قدیمی اش در فینال جام جهانی در لردز بود. “این یکی از عجیب ترین لحظات زندگی من بود. من تمام لذت بردن انگلیس در جام جهانی را احساس کردم و بعد شما می گویید: “من باید آنجا می بودم”.

“بسیار دردناک بود. به عنوان یک بازیکن کریکت، این بدترین کابوس شما است که در یک تیم جام جهانی شرکت کنید، در آستانه آن بازی را از دست بدهید و سپس تماشا کنید که تیم خود در آن جام می برد. واضح است که دیدن تیم در حال بلند کردن جام بسیار عالی بود، اما در عین حال در درون شما را می خورد که باید بخشی از آن می بودید و نبودید. هیلز می‌گوید که این تجربه او را به سمت پیشرفت به عنوان یک فرد و یک بازیکن کریکت سوق داد تا بتواند به تیم بازگردد، جایی که احساس می‌کرد لیاقتش را دارد. چیزی که او در آن زمان متوجه نشد این بود که چقدر طول می کشد.

الکس هیلز پس از یک جلسه نت در سریلانکا در سال 2018 با بن استوکس چت می کند
الکس هیلز (سمت چپ) پس از یک جلسه نت در سریلانکا در سال 2018 با بن استوکس چت می کند. عکس: گرت کپلی/گتی ایماژ

او می گوید: «سه سال زمان بسیار بسیار طولانی است، به خصوص در حرفه یک ورزشکار. “گاهی احساس می کردم که دیگر این فرصت را نخواهم داشت.”

این به ویژه ناامید کننده بود زیرا هیلز می دانست که در شکل حرفه ای خود است. او کریکت کلاس اول را در سال 2017 و بازی یک روزه را در سال 2019 کنار گذاشت، به این معنی که اکنون فقط T20 را در سراسر جهان بازی می کند.

«تمرکز روی یک فرمت یک تغییر دهنده بازی بوده است. تمرکز تمام روی یک فرمت، من را بسیار بهتر کرده است.» اما، او می افزاید، “وقتی تیمی دارید که آماده است و کاپیتانی دارید که از جایی که همه چیز است راضی است، این فقط بهایی است که باید بپردازید.”

تنها زمانی که راب کی مدیر عامل کریکت مردان انگلیس شد و باتلر کاپیتان توپ سفید انگلیس شد، اوضاع واقعاً تغییر کرد. هیلز می گوید که همیشه روابط خوبی با هر دو مرد داشته است. وقتی او را از تیم انگلیس برای این تور و جام جهانی T20 که بعد از آن برگزار می شود کنار گذاشتند، او تصمیم گرفت به کی زنگ بزند و دلیلش را بپرسد.

هیلز می‌گوید: «این کار راحت نیست که به کسی زنگ بزنی و بخواهی بدانی چرا بازی نمی‌کنی، من مجبور شدم کمی ذهنم را آماده کنم تا این کار را انجام دهم». اما از آنجایی که او قبلاً از تیم خارج شده بود، فکر کرد که با برقراری تماس چیزی برای از دست دادن ندارد.

من احساس می‌کردم اگر این تیم صرفاً بر اساس شایستگی کریکت انتخاب شود، شایسته جایگاهم در آن تیم هستم. بنابراین احساس کردم که حق دارم بپرسم چرا انتخاب نشدم. می خواستم بدانم کجا ایستاده ام. می‌خواستم بدانم آیا شانس واقعی برای بازی کردن من وجود دارد یا آن‌ها این را به رسانه‌ها می‌گویند.»

هیلز به قدری مشغول شد که چند ساعت بعد پیامی به کی فرستاد و از اینکه سرگردان شد عذرخواهی کرد. کی به او گفت نگران نباش. این تماس زمانی جواب داد که بایرستو دچار مصدومیت شد و انگلستان، ناگهان به بازکننده دیگری نیاز داشت.

هیلز که در شروع تعطیلات چهار هفته‌ای به همراه دوست دخترش در کیپ تاون بود، ناگهان برنامه‌های خود را تغییر داد. او می‌گوید: «به‌دست آوردن دوباره این شانس در این زمان چیزی است که من واقعاً به آن افتخار می‌کنم، و واقعاً مشتاقانه منتظر آن هستم، زیرا احساس می‌کنم می‌توانم به جلو بردن این تیم کمک کنم.»

او منتظر این فرصت بوده است. بدون شک او نکته ای برای اثبات دارد که اکنون اینجاست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آخرین جنگ روسیه و اوکراین: آنچه در روز 214 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 730 نفر در …