راجر فدرر در بازی برازنده و در شکست مهربان بود | راجر فدرر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوخب باید اتفاق می افتاد اما پس از آن، به یک معنا، آن را قبلا داشته است. از زمانی که راجر فدرر در ویمبلدون در سال 2021 به راحتی توسط هوبرت هورکاچ شکست خورد، بازی را ندیده بودیم. پس از آن، او اعلام کرد که زانوی دردسرساز خود را جراحی می کند و بقیه فصل را تعطیل می کند. به دنبال آن جراحی بیشتر و دوره توانبخشی طولانی تری انجام شد. بنابراین، در حالی که سرنا ویلیامز در اوپن آمریکا امسال با شکوه اعلام شد، بازنشستگی راجر به شکل یک تعویق دائمی به خود گرفت.

تعداد بی نظیر او در 20 گرند اسلم، ابتدا توسط رافائل نادال و سپس توسط نواک جوکوویچ پیشی گرفت، اما همچنان صحبت رسمی این بود که او بازخواهد گشت. آیا آنقدر روی او سرمایه گذاری شده بود که اعتقاد به بازگشت باید زنده نگه داشته می شد، حتی زمانی که به طور فزاینده ای بعید به نظر می رسید؟ تفکیک امور آخرت شناختی و مالی سخت شده بود. با این حال، ما می خواستیم فرصتی برای نشان دادن عشق خود در ویمبلدون سال آینده داشته باشیم، چیزی تشریفاتی به جای این محو شدن آهسته و نامرئی.

ما می‌توانیم عناصر جذابیت فدرر را به ترتیب اهمیت افزایش دهیم. او به سرعت بازی کرد. تماشای نادال به یک مصیبت تبدیل شده است، با آن تشریفات پایان ناپذیر بین نقاط. برای فدرر، چند بار پرش توپ و او آماده بود. او به طور سازش ناپذیری تهاجمی بود، برعکس آسیاب، و همیشه سعی می کرد پیروزی نکته ها.

او همچنین برازنده ترین بازیکن تمام دوران بود – به قول برادران مک انرو، باریشنیکوف با کفش های کتانی. بازی او اغلب بی دردسر توصیف می شد، اما با دیدن او از نزدیک و در جسم، متوجه شدید که او برای ایجاد این توهم آسانی چقدر سخت کار می کرد. تنها زیباترین جزء بازی او بک هند یک دست بود. او و ریچارد گاسکه یک دست را از انقراض نجات دادند تا جایی که مانند برخی از گونه های در معرض خطر رها شده به طبیعت، اکنون در بازی مردانه زنده و شکوفا شده است.

آندره آغاسی یک بار گفت که تنیس تماماً به نقطه ضعف کسی است – و فدرر هیچ نقطه ضعفی نداشت. به همین دلیل بود که پس از کسب اولین عنوان قهرمانی خود در ویمبلدون در سال 2003، همه چیز را به دست آورد – به جز فرانسوی ها. معلوم شد که تحت نظارت بی امان نادال، این بک هند برازنده مستعد فشار بوده و مانند بسیاری از چیزهای زیبا، می تواند شکننده شود. و بنابراین هاله شکست ناپذیری کم رنگ شد.

او به طور همزمان بهترین بازیکن تمام دوران بود – و شکست‌پذیر. فدرر همچنان بازیکنی بود که مردم بیشتر دوست داشتند ببینند، اما به نظر می رسید که او در برابر نادال یا جوکوویچ کوتاه بیاید. او به بازی ادامه داد، زیرا برخلاف آغاسی، او نه تنها عاشق بازی تنیس بود، بلکه عاشق همه چیز در مورد حضور در تور بود، دوست داشت دوست داشته شود و راه های جدیدی برای کسب درآمد از این عشق پیدا کند.

پس از به دست آوردن فیض کامل در عمل، او در شکست بخشنده شد. در ویمبلدون در سال 2003 او فقط یک تنیسور بزرگ با صورت لکه دار و دم اسبی بود. با گذشت سالها او جذاب، بامزه و با همه خوب شد. و سپس، پس از اولین دور جراحی زانو، سال شگفت‌انگیز 2017 فرا رسید، زمانی که او نادال را در فینال اوپن استرالیا شکست داد و با فورهند وحشتناک حریف خود، برنده‌های بک هندی را که بالای شانه‌شان بالا می‌رفت، زد. به دنبال آن عناوین در ایندین ولز، میامی، ویمبلدون و سال بعد دوباره استرالیا به دست آمد.

ظرفیت ما برای قدردانی از آنچه می دیدیم بهبود یافته بود. آیا این امکان وجود داشت که او بهتر از همیشه بازی کند؟ در هر صورت، ما شاهد ممتاز مرحله‌ای سعادت‌بخش بودیم که در آن زیباترین بازی از نظر زیبایی‌شناختی، کارآمدترین هم بود. تنیس به‌عنوان یک ایده‌آل – بازی و محبت – محقق شده بود. او در ست پنجم مقابل جوکوویچ در ویمبلدون 2020 دو امتیاز بازی داشت اما نتوانست آنها را تبدیل کند (یا جوکوویچ آنها را نجات داد) و ایده آل راضی جای خود را به “اگر فقط…” عذاب آور داد.

من تعجب می کنم: آیا کارلوس آلکاراز، قهرمان تازه تاجگذاری شده US Open و شماره 1 جهان، از قبل این احساس را دارد و با خودش فکر می کند: اگر فقط این شانس را داشتم که با فدرر بازی کنم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …