فرزندان ملکه بر روی تابوت در تالار وست مینستر بیداری می کنند | ملکه الیزابت دوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سه ضربه اندازه‌گیری شده از چوب نگهبان بر روی پله‌های سنگی داخل تالار وست‌مینستر، نشان‌دهنده شروع بیداری شاهزادگان بود، زیرا چهار فرزند ملکه الیزابت دوم، به رهبری پادشاه، به آرامی به سمت پایین حرکت کردند و در مقابل کاتافالک توقف کردند.

سه شیر دیگر، و آنها به آن پا گذاشتند. شاه چارلز، با چشمان قرمز و پلک زدن، جای خود را در سر تابوت گرفت، شاهزاده رویال و ارل وسکس در هر طرف آن، و دوک یورک در پای آن.

به آرامی و هماهنگ به سمت بیرون چرخیدند. سپس آنها ایستادند، پشت به تابوت، بی حرکت، سرها خم شد.

این آخرین ادای احترام تشریفاتی تکان دهنده فرزندان او به یک مادر و ملکه آنها قبل از تشییع جنازه ایالتی او در روز دوشنبه بود. و مانند بسیاری از موقعیت‌های دیگر در هفته گذشته، لحظه‌ای عمیقاً خصوصی بسیار علنی پخش شد.

اعضای مردم همچنان به آرامی از هر دو طرف عبور می‌کردند، صدای قدم‌های آرام آنها تنها صدایی بود که در سالن بزرگ به گوش می‌رسید. سایر اعضای خانواده سلطنتی، از جمله همسر ملکه و کنتس وسکس، از نزدیک تماشا می کردند. پس از 15 دقیقه و با سه ضربه دیگر، این چهار نفر کنار رفتند – وظیفه آنها انجام شد.

این دومین بار بود که فرزندانش به این شکل ادای احترام می کردند، اولین بار در کلیسای جامع سنت گیلز در ادینبورگ بود، جایی که تابوت او قبل از سفر به کاخ باکینگهام آرام گرفت. اما در این مناسبت در سالن وست مینستر، شاهزاده اندرو مجاز به پوشیدن یونیفورم نظامی بود، وضعیت سلطنتی غیر کاری او قبلاً او را به لباس صبح محدود می کرد.

تایید شده است که عصر شنبه، هشت نوه ملکه در کنار تابوت او بیدار خواهند شد. شاهزاده ولز در رأس قرار خواهد گرفت و دوک ساسکس در پایین پا. بنا به درخواست پادشاه، هر دو با هری در یونیفرم خواهند بود. نوه های دیگر با مانتوهای صبحگاهی و لباس رسمی تیره با تزئینات خواهند بود.

بیداری شاهزادگان برای اولین بار در سال 1936 زمانی که چهار پسر پادشاه جورج پنجم مراقب تابوت او بودند، برگزار شد. در سال 2002، چهار نوه ملکه الیزابت، ملکه مادر، در تابوت او در تالار وست مینستر بیدار ماندند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارلینگ هالند همه ما را شگفت زده کرده است اما پپ گواردیولا را به طرز عجیبی بیهوده رها می کند | ارلینگ هالند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، Dاز دروگر نترسید یا حداقل، نه …