دیسانتیس به خاطر فرستادن مهاجران به تاکستان مارتا مورد انتقاد قرار گرفت: “این غیر آمریکایی است” | مهاجرت به آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن ران دیسانتیس را متهم کرده است که مهاجران ونزوئلایی را بدون اخطار به جامعه جزیره لیبرال ثروتمند مارتا وینارد فرستاده است، در حالی که قانونی بودن اقدام فرماندار فلوریدا نیز تحت نظارت است.

در چیزی که فعالان مهاجرت و سیاستمداران دموکرات آن را یک «شلیک سیاسی» توصیف کرده‌اند، دیسانتیس، که انتظار می‌رود برای نامزدی ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه در سال 2024 نامزد شود، ترتیبی داد تا دو هواپیمای چارتری متشکل از 50 بزرگسال و کودک مهاجر از تگزاس به مارتا پرواز کنند. تاکستان در روز چهارشنبه.

دیسانتیس با این ادعا که “هر جامعه ای در آمریکا باید در این بارها سهیم باشد”، در یک نشست مطبوعاتی گفت که می خواهد توجه را به آنچه که او ادعا می کند شکست دولت بایدن در تامین امنیت مرز ایالات متحده و مکزیک است، جلب کند.

رئیس جمهور اواخر روز پنجشنبه در سخنرانی خود به اقدام دیسانتیس حمله کرد و همچنین از فرماندار جمهوری خواه تگزاس، گرگ ابوت، انتقاد کرد.

ابوت در روز چهارشنبه، کمی قبل از فرود هواپیماهای ماساچوست، دو اتوبوس از ایالت خود ترتیب داد تا بیش از 100 مهاجر از کلمبیا، کوبا، گویان، نیکاراگوئه، پاناما و ونزوئلا را در محل اقامت معاون رئیس جمهور، کامالا هریس در واشنگتن دی سی پیاده کنند. .

دیسانتیس، ابوت و داگ دوسی، فرماندار آریزونا، هزاران مهاجر را به ایالت‌های «پناهگاه» عمدتاً دموکرات‌ها و شهرهایی فرستاده‌اند که به نظر آنها در زمینه مهاجرت لیبرال هستند، اگرچه ماساچوست یک فرماندار جمهوری‌خواه به نام چارلی بیکر دارد.

بایدن در مراسم جشن کنگره هیسپانیک های کنگره در واشنگتن دی سی گفت: «جمهوری خواهان به جای همکاری با ما بر روی راه حل ها، با انسان ها بازی سیاسی می کنند و از آنها به عنوان ابزار استفاده می کنند.

«کاری که آنها انجام می دهند به سادگی اشتباه است. این غیر آمریکایی است، بی پروا است و ما فرآیندی برای مدیریت مهاجران در مرز داریم. ما در تلاش هستیم تا مطمئن شویم که ایمن، منظم و انسانی است.

وی افزود: «مقامات جمهوری خواه نباید با انجام این شیرین کاری های سیاسی در این روند دخالت کنند.

در همین حال، ورونیکا اسکوبار، نماینده دموکرات کنگره از تگزاس، گفت که دیسانتیس “یک انسان بی روح“.

«آدم‌هایی را می‌شناسید که اغلب دوست دارند کتاب مقدس بر لبانشان باشد و در دلشان نفرت داشته باشند؟ او من را به یاد آنها می اندازد،” او به Axios گفت.

روز جمعه، همانطور که بیکر گفت که به 125 عضو گارد ملی ماساچوست دستور داده است تا به انتقال مهاجران به محل اسکان امن تر در پایگاه نظامی در کیپ کاد در سرزمین اصلی کمک کنند، سوالات در مورد قانونی بودن اقدام دیسانتیس در حال افزایش بود.

راشل رولینز، دادستان ایالات متحده در ماساچوست، گفت که قصد دارد با وزارت دادگستری صحبت کند و نیکی فرید، یکی از اعضای کابینه فلوریدا و تنها دموکرات منتخب در سراسر ایالت، به مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده نامه نوشت و خواستار یک تحقیقات فدرال در مورد قاچاق انسان بالقوه

گاوین نیوسام، فرماندار دموکرات کالیفرنیا، گفت که به وزارت دادگستری نیز نامه نوشته است.

چارلی کریست، نامزد دموکرات‌ها برای فرمانداری فلوریدا، که دیسانتیس را در انتخابات میان‌دوره‌ای نوامبر به چالش می‌کشد، گفت که درخواست قانون آفتابی را ارائه کرده و خواستار اطلاعاتی درباره «برنامه جابه‌جایی» مصوب قانون‌گذار ایالتی شده است.

در اوایل سال جاری، سیاستمداران 12 میلیون دلار (10.5 میلیون پوند) برای طرح دیسانتیس برای جابجایی مهاجران به ایالت های دیگر اعطا کردند، اما این زبان مختص مهاجران غیرقانونی در فلوریدا است.

هر دو پرواز به ماساچوست برای مدت کوتاهی در فلوریدا در مسیر بین سن آنتونیو و مارتا وینارد انجام شد، اما دفتر DeSantis نگفت که آیا این تلاشی برای برآورده کردن الزامات برنامه بود یا خیر.

فرمانداران جمهوری خواه جنوبی مهاجرانی را که حداقل به طور موقت به طور قانونی در ایالات متحده هستند، در انتظار رسیدگی به پرونده های مهاجرتی خود، مانند درخواست پناهندگی از رژیم های خشونت آمیز، حمل می کنند.

کریست در بیانیه‌ای گفت: «ران دیسانتیس تصمیم گرفت انسان‌ها را با پول مالیات‌دهندگان فلوریدا قاچاق کند تا امتیازات سیاسی کسب کند. این ظالمانه بود، احتمالاً غیرقانونی بود و او به مردم ایالت ما پاسخ می دهد.»

در ادگارتاون، مقر شهرستان مارتا واینارد و بندر قدیمی شکار نهنگ، روز جمعه، ساکنان و گروه‌های امدادی برای مراقبت و جابجایی خانواده‌های ونزوئلایی، که بسیاری از آن‌ها انگلیسی صحبت نمی‌کنند و می‌گویند هنگام سوار شدن به نهنگ به آنها اطلاعی از مقصدشان داده نشده بود، کار می‌کردند. سطح.

چند نفر به خبرنگاران گفتند که هیچ کس در فرودگاه برای استقبال از آنها وجود ندارد و آنها تقریباً چهار مایل پیاده روی کردند تا در شهر کمک پیدا کنند، جایی که آنها را یک شبه در کلیسا گذاشتند.

به آنها گفته شد که یک هدیه غافلگیرکننده برای آنها وجود دارد و زمانی که به آنجا برسند، شغل و مسکن در انتظار آنها خواهد بود. این آشکارا یک دروغ سادیستی بود.

ما معتقدیم که آنها قربانی آدم ربایی هستند و عاملان این شیرین کاری ظالمانه سیاسی باید بدانند که ممکن است هر فردی که با کلاهبرداری به آن هواپیماها سفر کرده است واجد شرایط دریافت ویزای U شود.”

این دسته از ویزا به قربانیانی اعطا می شود که در تحقیقات یک جرم همکاری می کنند.

بعدازظهر جمعه، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، فرمانداران جمهوری‌خواه را متهم به دروغ‌گویی به مهاجران کرد و گفت که دیسانتیس به ماساچوست اطلاع نداده است که «کودکان مهاجر که به غذا و سرپناه نیاز دارند، در آستانه ورود به خانه‌شان هستند».

این مهاجران آسیب‌پذیر در مورد اینکه به کجا می‌روند گمراه شدند.»

او ابوت و دیسانتیس را به دلیل استفاده از «تاکتیک‌های قاچاقچیان در مکان‌هایی مانند مکزیک و گواتمالا» محکوم کرد و افزود: «و برای چه؟ یک عملیات عکس؟ چون این استانداران به فکر ایجاد تئاتر سیاسی هستند نه ایجاد راه حل واقعی؟

ژان پیر جمهوری‌خواهان را متهم کرد که با انسان‌ها مانند «کلاه‌بازی، در یک شیرین کاری سیاسی بی‌رحمانه و از پیش تامل شده» رفتار می‌کنند.

با این حال، وی خاطرنشان کرد که هر موضوعی که در مورد این اقدامات به چالش کشیده شود، توسط وزارت دادگستری، جدا از کاخ سفید، “به کار گرفته می شود”.

شاو دریک، مشاور ارشد سیاست مرزی و مهاجرت در اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) گفت که پرونده مارتا وینارد «نگرانی‌های خاصی در مورد سطح اجبار و عدم رضایت آگاهانه» ایجاد کرده است.

دریک افزود: «مسئله رضایت یک نگرانی اساسی حقوقی است.

در همین حال، NBC News از اصطکاک بین کاخ سفید و وزارت امنیت داخلی درباره نحوه مقابله با آخرین افزایش گذرگاه‌های غیرمجاز مرزی خبر داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …