صنعت گردشگری ترکیه در شرایطی که بازدیدکنندگان روسی با تحریم روبرو هستند، با مشکل مواجه است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

صنعت گردشگری ترکیه تاثیر تحریم ها را بر مسکو احساس می کند، زیرا گردشگران روسی هنگام سفر به این کشور با موانعی روبرو هستند.

اقتصاد این کشور مدیترانه ای به شدت به بازدیدکنندگان خارجی متکی است، به طوری که در هفت ماهه اول سال 2022، 2.2 میلیون گردشگر روسی وارد این کشور شده اند.

نیکو والدس، صاحب یک رستوران ماهی در ساحل تنگه بسفر استانبول، می گوید که تجارت او یکی از مکان هایی است که امسال با چالش هایی مواجه است.

“ما مسائل بزرگی داریم [with their credit cards]. نیکو والدس، صاحب رستوران گفت: مردم روسیه که به رستوران می آیند، کارت اعتباری دارند… اما کار نمی کنند.

من خوشحال نیستم و مهمانانم خوشحال نیستند. برای مردم روسیه، دشوار است.»

در حالی که گردشگران روسی همچنان به ترکیه می آیند، اتحادیه اروپا قوانین را علیه آنها تشدید می کند، زیرا دولت اوکراین از اتحادیه و کشورهای گروه 7 خواست تا ممنوعیت صدور روادید را اعمال کنند.

وزارت خارجه اوکراین به درخواست یورونیوز برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا آنکارا باید همین کار را انجام دهد یا خیر، پاسخ نداد.

ترکیه نقش منحصر به فردی را در جنگ ایفا کرده است و هواپیماهای بدون سرنشین را در اختیار اوکراین قرار می دهد و در عین حال رابطه دوستانه با کرملین، به ویژه روابط مالی، حفظ می کند.

تورم سرسام آور باعث کاهش محبوبیت اردوغان می شود

برای والدس، روس ها حدود نیمی از تجارت او را تشکیل می دهند.

او گفت: «ما اقتصاد بسیار بدی داریم، اما گردشگران روسی که به اینجا می آیند به این معنی است که می توانیم درآمد کسب کنیم، که خوب است.

گزارش ها حاکی از آن است که چندین قایق تفریحی متعلق به الیگارش های روسیه در ترکیه پس از تحریم های غرب علیه مسکو پهلو گرفته اند.

برای اولین بار، قایق تفریحی که گمان می رود متعلق به میلیاردر روسی دیمیتری کامنشچیک باشد، در سواحل جنوبی محبوب ترکیه لنگر انداخته است.

ایالات متحده در ماه اوت هشدار داد که در صورت همکاری با روس های تحریم شده، خطر مجازات برای شرکت های ترکیه وجود دارد.

آنکارا نگرانی ها را رد کرد و اعلام کرد که تجارت با همسایگان خود را بهبود می بخشد و در عین حال مخالف تحریم ها نیست.

هر کسب‌وکاری که ترکیه می‌تواند به دست آورد، برای اقتصاد درگیر آن، که اکنون شاهد افزایش نرخ تورم رسمی به بیش از 80 درصد است، حیاتی است – که فشار زیادی بر محبوبیت رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه وارد کرده است.

کان سلجوکی، اقتصاددان، گفت که درآمد گردشگری در این فصل از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا اردوغان قرار است در سال آینده با سخت ترین انتخابات خود روبرو شود.

سلجوکی گفت: با توجه به اقتصاد کلان ترکیه در حال حاضر و نیاز مبرم به هر نوع ارز مبادله ای در ترکیه، من می گویم گردشگران روسی بسیار مهم هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …