کارشناس می گوید: نمونه های مکرر نقض حقوق بشر در منطقه تیگری

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

حداقل 10 نفر در حملات هواپیماهای بدون سرنشین به مکله، یک شهر بزرگ در منطقه تیگری در شمال اتیوپی کشته شدند، چیزی که اتحادیه اروپا آن را به عنوان “امید بسیار شکننده” صلح به خطر انداخت.

این حمله پس از آن صورت گرفت که نیروهای تیگری اعلام کردند که برای آتش بس آماده هستند و روند صلح به رهبری اتحادیه آفریقا را می پذیرند.

درگیری بین دولت اتیوپی و جبهه آزادی‌بخش خلق تیگری (TPLF) از اواخر سال 2020 میلیون‌ها نفر را آواره و هزاران نفر را کشته است.

لیتیتیا بادر از دیده بان حقوق بشر گفت: «ما از بسیاری جهات در مورد روندهایی صحبت می کنیم که بازتاب برخی از سوء استفاده ها و تأثیرات بر غیرنظامیان است که ما در مراحل اولیه این درگیری دو ساله ثبت کرده بودیم.

بروکسل و اتحادیه آفریقا تلاش کرده اند طرفین را به میز مذاکره تشویق کنند، اما شرایط منطقه تلاش های دیپلماتیک را دشوار کرده است.

بادر گفت: “سوء استفاده ها در مرحله میانجی متوقف نشد. بنابراین حدود پنج ماه بود که جنگ فعالی در جریان نبود.”

اما بخش‌هایی از تیگری وجود داشت که هنوز تحت کنترل نیروهای دولت آمهارا بود و نیروهای اریتره همچنان در منطقه تیگری غربی حضور داشتند، جایی که ما همراه با عفو بین‌الملل، یک کمپین 15 ماهه پاکسازی قومی را ثبت کردیم. او توضیح داد.

مصاحبه ما با لیتیتیا بادر، مدیر شاخ آفریقا دیده بان حقوق بشر را در پخش کننده بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پرسش و پاسخ: Soda Health چگونه برنامه‌ریزی می‌کند تا مزایای تکمیلی «پچ‌ورک» را تغییر دهد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، حتی با سابقه کار اجتماعی، رابی …