کانلو آلوارز آماده است تا راه خود را برای پیروزی بر گنادی گولووکین طی کند | مشت زنی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oبعدازظهر پنجشنبه سائول ‘کانلو’ آلوارز آهی کشید و در حالی که برای آخرین رویارویی خود با گنادی گولووکین در آخرین کنفرانس مطبوعاتی آنها در لاس وگاس آماده می شد، بلند شد. دو روز و شب طولانی دیگر باید بگذرد تا رقابت تلخ آنها در مبارزه سوم به اوج خود برسد. آلوارز که در اوایل هفته گفته بود که از خیره شدن های همراه با بوکس حرفه ای خسته شده است، از همان سوالات قدیمی نیز به اندازه کافی جواب داده بود.

او با تحقیر مطالعه شده از صحنه گذشت و به جایی رسید که گولووکین منتظر او بود. اینها دو نفر از بزرگترین مبارزان قرن هستند و این سه گانه سال هاست که در حال فرورفتن است. گولووکین، و اکثر کارشناسان و طرفداران بوکس، معتقد بودند که او اولین مسابقه خود را در سپتامبر 2017 برد – فقط به این دلیل که به طور بحث برانگیز، به عنوان یک تساوی قضاوت می شود. بازی برگشت، دقیقا یک سال بعد، با پیروزی کم امتیاز کانلو به پایان رسید. آنها هر دو مسابقات به یاد ماندنی بودند اما گولووکین امسال 40 ساله شد و آلوارز 8 سال از او کوچکتر است.

با این حال، در تمام این هفته، گولووکین یک چهره با ترکیب فوق‌العاده را برش داده است که به نظر می‌رسد آماده است آخرین اجرای ویژه‌ای را که مملو از برتری ماندگارش است، انجام دهد. آلوارز نسبت به گولووکین احساسات و دشمنی بسیار بیشتری نشان داده است. ناگهان، در حالی که چشمانشان طوری به هم گره خورد که نشان می داد می توانند اعماق وجود یکدیگر را ببینند، دست راست کانلو در یک مشت بسته شد. این یک حرکت تقریباً غیرارادی به نظر می رسید، اما همچنین قابل توجه بود.

هیچ چیز در قیافه‌اش تغییر نکرد، اما با شدت گرفتن چهره‌آف، نگاه کردن از تنش در آن مشت محکم بسته شده سخت بود. در مقابل، دست چپ گولووکین شل و آزاد آویزان بود. دوباره به کلماتی که آلوارز بعدازظهر قبل گفته بود فکر کردم: «فقط می‌خواهم او را خیلی سخت تنبیه کنم. این تنها چیزی است که در ذهن من اتفاق می افتد. الان خیلی به انجام آن نزدیک هستم.»

این بازیکن مکزیکی که از هر چهار کمربند خود به عنوان قهرمان بلامنازع سوپرمیان وزن جهان دفاع می کند، قبل از اینکه دوباره به گولووکین برخورد کند، مکث کرد. او وانمود می کند که آدم خوبی است و اینطور نیست. او در مورد من چیزهای بدی می گوید و به همین دلیل از او خوشم نمی آید. او یک مبارز خوب است، او یک عالی جنگنده، مطمئناً اما، به عنوان یک فرد، اینطور فکر نمی‌کنم.»

کانلو آلوارز در راند دوازدهم در جریان مبارزه آنها در لاس وگاس در سال 2018 به گنادی گولووکین ضربه می زند.
کانلو آلوارز در راند دوازدهم در جریان مبارزه آنها در لاس وگاس در سال 2018 با مشت به گنادی گولووکین می زند. عکس: ایزاک برکن/AP

چنین خصومتی با احترام آلوارز به توانایی فنی برجسته و اراده سرسخت گولوکین در هم آمیخته است. کانلو به خم شدن حریفان در برابر هاله ترسناک او عادت کرده بود. و در برابر کسانی که به اندازه کافی شجاع یا ماهر بودند تا او را به شدت تحت فشار قرار دهند، صبور بود و مطمئن بود که سرانجام بر آنها چیره خواهد شد.

با این حال، Golovkin یک جنگنده معمولی نیست. قهرمان کنونی میان‌وزن جهان IBF معتقد است که آلوارز را دو بار شکست داده است و این عقیده او را در حالی که وزنش را بالا می‌برد تا دوباره با رقیبش روبرو شود، محکم کرده است.

آلوارز در حال عقب نشینی از سبک وزن است، جایی که چهار ماه پیش به وضوح به دمیتری بیول، قهرمان جهان از قرقیزستان به طور طبیعی بسیار بزرگتر شکست خورد. مادر بیوول اهل قزاقستان، کشور زادگاه گولووکین است، و هر دو مرد از نظر تهدید بی‌رحمانه و روشمندی که ارائه می‌کنند شبیه هم هستند.

اما بی‌حوصلگی کانلو بیشتر با آگاهی از این که دومین شکست متوالی یک فاجعه شخصی خواهد بود، تقویت می‌شود. اندازه بیول تنها در دومین باخت زندگی حرفه ای آلوارز که 17 سال و 61 مبارزه را در بر می گیرد، عامل مهمی بود. باخت به گولووکین میانسال ویرانگر خواهد بود.

آلوارز وقتی از او پرسیدم که آیا هفته ها طول کشیده تا درد مبارزه بیول را پشت سر بگذارد یا خیر تکان داد؟ “بله حتما. هیچ کس نمی خواهد ببازد، هیچ کس دوست ندارد از دست بدهد. بنابراین من بعد از بیول درد زیادی احساس کردم، زیرا کاری را که انجام می دهم دوست دارم و نمی خواهم ببازم. اما شما باید به حرکت رو به جلو و مبارزه ادامه دهید.»

آیا او را شدیدتر کرده بود؟ کانلو به آرامی گفت: “بله.” “آره. الان احساس گرسنگی و خطر بیشتری دارم. من نیازی به نشان دادن چیزی به مردم ندارم، اما باید خودم را نشان دهم. از بازگشت به رینگ بسیار خوشحالم.»

ترجیح اولیه او این بود که دوباره با بیول بجنگد. من واقعاً آن مسابقه مجدد را می خواستم، اما ادی هرن [his promoter] می گوید ما آن قرارداد را برای مبارزه با گولووکین در ماه سپتامبر بسته ایم. بنابراین به همین دلیل است که ما اینجا هستیم. و من خوشحالم. داشتن این سه گانه لحظه نادری است.

کانلو آلوارز در ماه اوت در سن دیگو تمرین می کند
کانلو آلوارز در ماه اوت در سن دیگو تمرین می کند. عکس: کریستین کارئون/ رویترز

این یکی از بزرگترین دعواهای زندگی من است، به دلیل رقابت ما. از بین سه مبارزه ما این یکی مهمترین خواهد بود. این واقعیت که او به مبارزه می‌رود و فکر می‌کند ممکن است آخرین بازی او باشد، او را خطرناک‌تر می‌کند. ولی برای خودم هم همینطوره من همه چیز را در رینگ می گذارم.»

گولووکین به این پیشنهاد که او به سمت بازنشستگی می رود، تمسخر کرد. در همین حال آلوارز قصد دارد گولووکین را ناک اوت کند. من با این هدف وارد هر مبارزه ای می شوم، اما این یکی شخصی شده است. از دور اول به دنبال آن توقف خواهم بود.»

گولووکین که به ندرت کنترل احساسات خود را از دست می دهد، با این پیشنهاد که آلوارز اجازه داده است سومین مبارزه آنها بسیار شخصی شود، لبخند زد. او ممکن است برای مقاومت در برابر وحشیانه‌ای که در T-Mobile Arena سر راهش قرار می‌گیرد – همان عرصه برای دو مسابقه اول آن‌ها – تلاش کند، اما گولووکین معتقد است که تهاجم آلوارز به او فرصت‌های مورد نیاز را می‌دهد.

اما برای آلوارز، که به شدت از جایگاه خود در تاریخ بوکس آگاه است، پیروزی ضروری است. این مبارزه سوم برای من، برای کشورم و برای میراث من بسیار مهم است. من باید خیلی قانع کننده برنده شوم.”

آلوارز تا زمانی که به بیول باخت، به طور گسترده ای به عنوان مبارز شماره 1 پوند به پوند در جهان شناخته می شد. او از آن زمان به نظر بسیاری از این لیست پایین آمده است – واقعیتی که او را نیز متعجب می کند. من هنوز فکر می کنم که بهترین مبارز جهان هستم زیرا هیچ کس کاری را که من در بوکس انجام می دهم انجام نمی دهد. هیچکس مثل من ریسک نمیکنه من نیازی به ریسک ندارم [because he makes so much money]. اما من عاشق انجام یک چالش هستم و به همین دلیل است که احساس می کنم هنوز بهترین هستم.”

من در طول مصاحبه های متعدد در 18 ماه گذشته، آلوارز را کمی بهتر شناختم. هر چه بیشتر حرفش را باز کند، دوست داشتنش راحت تر است. او یک شوخ طبعی واقعی و به دور از رینگ، ملایمتی دارد که به وضوح در تعاملات خشمگینانه و حساس با دخترانش دیده می شود. اما او بین آن طناب های گره خورده بسیار جدی است و آلوارز به عنوان راهی برای ایجاد دشمنی که پس از بوکس حرفه ای از 15 سالگی به آن نیاز دارد، آتش خود را برمی انگیزد.

کانلو آلوارز برای مبارزه با گنادی گولووکین در سن دیگو در ماه آگوست آماده می شود.
کانلو آلوارز برای مبارزه با گنادی گولووکین در سن دیگو در ماه آگوست آماده می شود. عکس: فردریک جی براون/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

در ماه مه 2021، در مقابل بیلی جو ساندرز، مرد انگلیسی دهن‌انگیز را تماشا کرد که در طول هفته مبارزه می‌کرد و آرام به حرف‌های آشغال‌های او گوش داد. او نمی خواست ساندرز با یک آمبولانس با استخوان مداری شکسته از میدان خارج شود. اما او پس از آن برای ساندرز – که از آن شب وحشیانه دیگر بوکس نشده بود، ابراز همدردی نکرد.

یک سال پیش، زمانی که آلوارز اولین قهرمان بلامنازع جهان در دسته فوق‌میانگین وزن شد، از پیروزی بالینی و در عین حال بی‌رحمانه‌ای بر کالب پلنت – آمریکایی که قبلاً شکست ناپذیر بود، لذت برد. پلانت عملکرد قابل قبولی داشت اما داور در راند یازدهم او را نجات داد. او ماه آینده به رینگ بازخواهد گشت. ضرب و شتم کانلو به راحتی قابل غلبه نیست.

بیول متفاوت بود. او مؤدب و دور ماند و حاضر نشد درگیر هر گونه تندی پیش از جنگ شود. مشت‌های او به زبانی بسیار خطرناک‌تر معامله می‌کردند و داستان دردناک خود را تعریف می‌کردند. گولووکین از همان پارچه استوئیک بریده شده است، اما نمی تواند در برابر خارهای سیخ دار عجیب و غریب مقاومت کند. پیشنهاد او مبنی بر اینکه آلوارز «به مدت چهار سال از این مبارزه اجتناب کرده بود» واکنش کمتری را از سوی کانلو آتشین، پوست رنگ پریده و سرخ‌پوش ایجاد کرد: «او یک احمق است».

وقتی از او پرسیده شد که آیا او به چنین صحبت های آشغالی نیاز دارد تا او را دوباره در این تجارت کثیف قدیمی بیدار کند، کانلو سر تکان داد. “یه جورایی خوشم میاد ازش. سخت‌تر تمرین می‌کنم و با احساس خطرناک‌تر وارد مبارزه می‌شوم.»

دیدگاه غیررسمی من این است که آلوارز در یک نبرد طاقت فرسا راه خود را به سوی پیروزی طی خواهد کرد. آنها هر دو جنگجویان بزرگی هستند که از سمت اشتباهی از تپه پایین می آیند، اما هشت سال تفاوت آشکار است. گولووکین ممکن است زمان را به عقب برگرداند و شیرین ترین انتقام را در صحنه پایانی این سه گانه تند و تیز بیابد، اما مشت های دسته دار و تکان دهنده آلوارز کلید قانع کننده را نگه می دارد. اگر او بتواند احساساتی را که از طریق او جریان می‌یابد کنترل کند، مطمئناً برای قهرمان مسن‌تر قدرت و شور و هیجان زیادی خواهد داشت.

آیا آلوارز و گولووکین می‌توانند پس از پایان کارشان با هم دوستی برقرار کنند – به همان روشی که اریک مورالس و مارکو آنتونیو بارا، آن دو جنگجوی کوچک مکزیکی، پس از سه گانه‌ی جنگ‌افروزی‌شان کردند؟ کانلو با بالا انداختن شانه گفت: «شاید. “من اینطوری راحتم.”

آن روزهای خوش خیم و آرام هنوز خیلی فاصله دارد. آلوارز پس از مدت کوتاهی دوباره به حال و هوای تاریک و بدی افتاد. او فعالیت های رسانه ای باقی مانده خود را برای آن روز لغو کرد و به دنبال آرامشی زودگذر رفت. به اندازه کافی پرخاشگر و وضعیت بدنی انجام شده بود. مشت‌هایش دسته‌بندی شده بود و آماده گفت‌وگوی شخصی شدید با گولووکین بود. وقت آن بود که سکوت لازم را انجام دهند تا اینکه بالاخره اختلافات زیادی را در رینگ حل کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن هشدار داد در صورت بازپس گیری کنگره توسط جمهوری خواهان، تورم بدتر خواهد شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس جمهور با تغییر به حالت مبارزات …