کینگ به رهبران مذهبی می گوید که او “وظیفه شخصی برای محافظت از تنوع کشورمان” دارد | شاه چارلز سوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پادشاه در یک سخنرانی برای بیش از 30 رهبر مذهبی از مذاهب مختلف در یک مراسم پذیرایی در کاخ باکینگهام، گفته است که “وظیفه شخصی برای محافظت از تنوع کشورمان” دارد.

چارلز، که اکنون فرماندار عالی کلیسای انگلستان است، گفت که به عنوان یک حاکم معتقد است که کار او باید شامل “حفاظت از فضای خود ایمان” و تفاوت های ارزشمندی باشد که مردم با آن زندگی می کنند.

او “عزم خود را برای انجام مسئولیت های خود به عنوان حاکم بر همه جوامع در سراسر این کشور و کشورهای مشترک المنافع و به گونه ای که منعکس کننده دنیایی است که اکنون در آن زندگی می کنیم” تأیید کرد.

او گفت: «من یک مسیحی متعهد آنگلیکن هستم و در مراسم تاجگذاری خود سوگند یاد خواهم کرد که در مورد حل و فصل کلیسای انگلستان باشد. در زمان الحاق خود، من قبلاً به طور رسمی – مانند هر حاکمی در 300 سال گذشته – سوگند یاد کرده ام که متعهد به حفظ و حفظ ایمان پروتستان در اسکاتلند است.

“من همیشه بریتانیا را به عنوان “جامعه جوامع” در نظر گرفته ام. این باعث شد که بفهمم حاکمیت یک وظیفه اضافی دارد – کمتر رسمیت شناخته شده است، اما باید با جدیت کمتری از او برکنار شود.»

وی افزود: این وظیفه است که از تنوع کشورمان پاسداری کنیم، از جمله حفاظت از فضای خود ایمان و عمل به آن از طریق ادیان، فرهنگ‌ها، سنت‌ها و باورهایی که قلب و ذهن ما را به عنوان فردی به آن سوق می‌دهد. این تنوع نه تنها در قوانین کشور ما ذکر شده است، بلکه به اعتقاد خود من است.

“به عنوان عضوی از کلیسای انگلستان، اعتقادات مسیحی من در قلب خود عشق دارد. بنابراین، با عمیق‌ترین اعتقاداتم – و همچنین با توجه به موقعیتی که به عنوان حاکمیت دارم – خود را ملزم به احترام به کسانی می‌دانم که راه‌های معنوی دیگر را دنبال می‌کنند و همچنین به کسانی که می‌خواهند زندگی خود را مطابق با آرمان‌های سکولار زندگی کنند.»

پادشاه، که شنبه گذشته توسط شورای الحاق به عنوان “مدافع ایمان” معرفی شد، گفت: “باورهایی که در جامعه بسیار متنوع ما شکوفا می شود و به آن کمک می کند، متفاوت است.

«آنها و جامعه ما تنها می توانند از طریق تعهد جمعی واضح به آن اصول حیاتی آزادی وجدان، سخاوت روح و مراقبت از دیگران که به نظر من جوهره ملیت ما هستند، پیشرفت کنند.

«من به عنوان پادشاه مصمم هستم که این اصول را در همه جوامع و برای همه عقاید با تمام وجودم حفظ و ترویج کنم.

«این اعتقاد پایه و اساس تمام کارهایی بود که مادر عزیزم در طول سال‌های ملکه‌مان برای کشورمان انجام داد. این پایه و اساس کار من به عنوان شاهزاده ولز بوده است. این پایه و اساس تمام کارهای من به عنوان پادشاه خواهد بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دو طلا برای خواهر و برادر آبه در حالی که ژاپن به پاکسازی در تاشکند ادامه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، در مسابقات جهانی تاشکند 2022، ماریوس …