نارضایتی تیم های فرمول یک از رئیس FIA پس از تاخیر در GP ایتالیا | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چهره های ارشد در مسابقات اتومبیل رانی احساس گسترده ای از خستگی و نارضایتی را در میان تیم های فرمول یک از بدن حاکم این ورزش، FIA، ابراز کرده اند.

آنچه که به عنوان یک رابطه پرتنش بین تیم ها و FIA در نظر گرفته می شود، در گرندپری ایتالیا در آخر هفته گذشته تشدید شد، در حالی که محمد بن سلیم، رئیس این سازمان به دلیل شکست در رهبری مورد انتقاد قرار گرفت.

F1 در حال حاضر از محبوبیت زیادی برخوردار است، اما بسیاری از افراد در این ورزش نگران هستند که FIA، که قوانین خود را اجرا می کند، بیشتر از اینکه کمک کند، مانعی برای این رشد باشد.

در آخر هفته گذشته در مونزا، با اعمال جریمه‌های شبکه‌ای در سراسر زمین، هیئت حاکمه تنها توانست سه ساعت و نیم پس از پایان دوره مقدماتی، یک شبکه برای مسابقه یکشنبه فراهم کند، دوره‌ای که برای هواداران قابل توضیح نیست. نشان دهنده رابطه دشوار با F1 – دارنده حقوق تجاری – FIA ادعا کرد که توقف به دلیل عدم انتشار داده های زمان بندی F1 است که به شدت توسط F1 رد شد.

خود مسابقه در پشت خودروی ایمنی به پایان رسید که باعث مخالفت مدیران تیم از جمله کریستین هورنر و ماتیا بینوتو از ردبول و فراری شد، در حالی که گونتر اشتاینر از هاس به صراحت اظهار داشت: “آنطور که باید رفتار نمی شد.” با این حال، توتو وولف، مدیر تیم مرسدس، اشاره کرد که FIA قوانین خود را به درستی دنبال کرده است.

بن سلیمان در دسامبر سال گذشته ریاست جمهوری را بر عهده گرفت و از آن زمان تاکنون رهبری وی مورد انتقاد قرار گرفته است. زمانی که GP موناکو در زیر باران شروع نشد، خشم و ناامیدی وجود داشت، زمانی که FIA نتوانست رانندگان روسی را از مسابقه پس از حمله به اوکراین منع کند. گزارش مربوط به پایان بحث برانگیز GP ابوظبی در سال گذشته از نظر بسیاری رضایت بخش نبود و ادعا می شود که بن سلیمان با افزایش تعداد مسابقات سرعت به عنوان راهی برای استخراج پول بیشتر از فرمول 1 مخالفت کرده است، اتهامی که او دارد. تکذیب کرد.

گونتر اشتاینر، مدیر تیم هاس
گونتر اشتاینر، مدیر تیم هاس، گفت که گرندپری ایتالیا “آنطور که باید برگزار نمی شد”. عکس: دارون کامینگز/AP

اخیراً اعتقاد بر این است که رئیس جمهور از FIA خواسته است که موتورخانه ای با اندازه ای معادل آنچه که توسط تیم ها استفاده می شود، در اختیار FIA قرار دهد. منابع گفته اند که این نشان دهنده نگرانی است که بن سلیمان اهمیت بیشتری برای حضور در سکو و دیده شدن در مسابقات داشت تا مدیریت سازمانش. به همین ترتیب، تیم‌ها از آنچه او تلاش می‌کرد انجام دهد و رانندگان به دلیل ناتوانی در شفاف‌سازی مقررات سردرگم شده بودند، که این حس را به وجود می‌آورد که هیچ استراتژی منسجمی از سوی رئیس‌جمهور وجود ندارد.

با این حال، FIA قوانین خود را در مورد خودروی ایمنی کاملاً در ایتالیا به کار گرفت و این کار را پس از گفتگوهای کامل و آزاد با تیم ها در مورد نحوه استفاده از خودروی ایمنی پس از ابوظبی انجام داد. ، موافقت می کنند که قوانین باید دقیقاً به همین ترتیب رعایت شود، صرف نظر از اینکه چه زمانی و در چه مسابقه ای.

این سازمان اصرار داشت که رابطه کاری خوبی با تیم های F1 دارد و آنها در هر موقعیتی هستند که هر گونه شکایت را مطرح کنند.

یک سخنگوی گفت: “ما ورزش را به روشی مشترک اداره می کنیم، همانطور که همیشه انجام داده ایم.” فرآیندهای ما شامل همه تیم‌ها در همه سطوح است، هر موضوعی که تیم‌ها بخواهند مطرح کنند، می‌تواند از طریق کمیته‌های مشاوره‌ای ورزشی و فنی، کمیسیون F1 و در نهایت شورای جهانی ورزش‌های موتوری برای ایجاد هرگونه تغییری که مورد توافق قرار گرفته است، بررسی شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Nationwide | می‌گوید: با افزایش نرخ وام مسکن، قیمت مسکن در بریتانیا ثابت است بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، رشد قیمت مسکن در بریتانیا در …