جنجال بین رستوران‌های تاکوی لندن به دلیل استفاده از «تاکریا» تند می‌شود | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

درگیری تلخی بین دو رستوران تاکو در لندن بر سر استفاده از کلمه “taqueria” درگرفته است که به نظر می رسد هیچ یک از طرفین حاضر به این کار نیستند.

Taqueria که رستوران‌هایی در نوتینگ هیل و بازار اکسموث دارد، دستور توقف و توقف صادر کرد تا از تجارت دیگر مکزیکی به نام Sonora Taqueria با نام فعلی خود جلوگیری کند.

به گزارش Eater London، وکلا در نامه ای 20 صفحه ای به صاحبان سونورا گفتند که استفاده از کلمه “taqueria” در نام تجاری آن “یک نقض علامت تجاری است” و مهلتی را تا 21 سپتامبر برای حل این موضوع می دهد.

با این حال، سونورا، یک غرفه غذای خیابانی مستقر در هاکنی، در حال برنامه‌ریزی برای مبارزه با این نظم است و می‌گوید معتقد است که ماهیت عمومی اصطلاح «تاکریا» به این معنا نیست که «مصرف‌کننده خدماتی را در نظر بگیرد که [Sonora is] عرضه تحت تابلوهای حاوی taqueria که باید توسط، همراه یا تحت مجوز ارائه شود [Taqueria]”.

در واقع، صاحبان آن میشل سالازار د لا روشا و سام ناپیر به وب‌سایت صنایع غذایی گفته‌اند که معتقدند می‌توانند با توقف و پایان اتهام مقابله کنند.

اسماعیل مونوز، مدیر عملیات Taqueria، گفت: «مانند همه ثبت‌های علامت تجاری بریتانیا، مفاد قانون علائم تجاری حق انحصاری علامت تجاری را به مالک اعطا می‌کند و زمانی که علامت تجاری در بریتانیا توسط شرکت دیگری بدون استفاده از علامت تجاری استفاده شود، این حقوق نقض می‌شود. رضایت مالک به این ترتیب، استفاده Sonora Taqueria Ltd از “taqueria” بدون رضایت Worldwide Taqueria Ltd به منزله نقض علامت تجاری است.”

وی افزود: علامت تجاری Taqueria از سال 2005 توسط Taqueria Worldwide Ltd و پیشینیان آن برای یک رستوران بسیار موفق در لندن مورد استفاده قرار گرفته است. تمام اقدامات لازم را برای حفظ متمایز بودن علائم تجاری خود و اعمال حقوق خود در برابر نقض سایر طرف ها انجام خواهد داد.»

در همین حال، نپیر، مالک مشترک سونورا، استدلال کرد که کلمه “taqueria” توصیفی و غیر متمایز است، به این معنی که “می تواند بسیاری از taqueria ها وجود داشته باشد، همانطور که می تواند بسیاری از پیتزا فروشی ها وجود داشته باشد”.

ناپیر با اشاره به پرونده حق چاپ Taqueria در سال 2004 به Eater گفت: “من تصور می کنم مکان های بسیار کمی در بریتانیا وجود داشت که از کلمه “taqueria” استفاده می کردند. [then] اما اکنون تعداد زیادی از آنها وجود دارد.”

غرفه غذای خیابانی سونورا به عنوان یک تجارت کووید رشد کرد، اما صاحبان آن اکنون به دنبال خانه ای دائمی برای آن هستند.

آبان نیوز با Sonora و Worldwide Taqueria برای اظهار نظر در مورد اختلاف حقوقی تماس گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان نسبت به افزایش موارد COVID-19 در پاییز هشدار داد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، برلین — وزیر بهداشت آلمان روز …