حذف خواهر علیشیر عثمان اف از لیست تحریم های اتحادیه اروپا | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

علیشیر عثمانوف خواهر الیگارشی و سهامدار سابق باشگاه فوتبال آرسنال از لیست تحریم های اتحادیه اروپا که در واکنش به جنگ اوکراین تهیه شده بود، حذف شد.

خواهر عثمانوف، سائودات نارسیوا، از جمله تعدادی از بستگان مقامات و الیگارشی‌های روسیه بود که در ماه آوریل به فهرست اضافه شدند.

اتحادیه اروپا هنگام اضافه کردن او به فهرست، به اطلاعاتی اشاره کرد که در تحقیقات آبان نیوز و شرکای رسانه‌ای، از جمله پروژه گزارش‌دهی جرایم سازمان‌یافته و فساد (OCCRP) گنجانده شده است.

عثمانوف و نارسیوا هرکدام در ماه آوریل برای لغو تحریم هایی که آنها را از سفر در سراسر اتحادیه اروپا یا استفاده از دارایی های واقع در کشورهای عضو مسدود می کرد، درخواست تجدید نظر قانونی جداگانه ارائه کردند. عثمانوف همچنان در لیست باقی مانده است.

اسامی دیگر حذف شده از فهرست اتحادیه اروپا در این هفته شامل ولادیمیر ژیرینوفسکی، رهبر پوپولیست فقید روسیه و اولگا آیزیمان، همسر سابق میخائیل فریدمن، سرمایه‌دار بود.

سخنگوی نارسیوا گفت: «ما از ابتدا گفته‌ایم که تحریم‌ها علیه سائودات نارزیه‌وا بر اساس اتهامات واهی است که اکنون به طور قانع‌کننده و صریح رد شده است. ما از تصمیم شورای اتحادیه اروپا مبنی بر حذف خانم نارسیوا از لیست تحریم های اتحادیه اروپا استقبال می کنیم.

ما همچنین از آبان نیوز برای ارائه موضع خود در انتشارات خود در مورد این موضوع سپاسگزاریم و انتظار داریم که اطلاعاتی که ارائه کرده‌ایم توسط مقامات نظارتی بریتانیا در تصمیم‌گیری برای لغو تحریم‌های بریتانیا علیه خانم نارسیوا مورد توجه قرار گیرد.»

نارسیوا در 13 آوریل، مدت کوتاهی پس از نامگذاری وی توسط اتحادیه اروپا، به فهرست تحریم های بریتانیا اضافه شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اخبار لیگ برتر، Lionesses – USA در ومبلی: شمارش معکوس فوتبال آخر هفته – زنده | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …