شاه چارلز از افزایش حمایت برخوردار است، اما حمایت از سلطنت در پایین ترین حد است | سلطنت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چند روز قبل از مراسم تشییع جنازه سلطنتی دیگر – البته تشریفاتی برای دایانا، شاهزاده خانم ولز، 25 سال پیش بود که تونی بلر متوجه شد که سلطنت با یک تهدید وجودی تقریباً بی سابقه مواجه است.

او از آن زمان در مورد زمانی که خانواده سلطنتی به سردی نسبت به خلق و خوی عمومی بی تفاوت بودند، گفت: «من نگران بودم. یک نظرسنجی نشان داد که از هر چهار نفر یک نفر طرفدار یک جمهوری است.

تاریخ ثبت می‌کند که ملکه، به‌ویژه، اوضاع را تغییر داد، و این هفته نظرسنجی YouGov نشان داد که پسر و وارث او که زمانی نامحبوب بود، از افزایش حمایت از الحاق او لذت می‌برد: 63 درصد از مردم گفتند که او “کار خوبی” انجام خواهد داد.

طرف سازمان‌یافته جنبش جمهوری‌خواه بریتانیا تصمیم گرفته است تا قبل از تاج‌گذاری، که انتظار می‌رود در سال آینده میلادی، نسبتاً ساکت بماند، اما کسانی که می‌خواهند سلطنت را لغو کنند، ممکن است از جهت نظرسنجی که حمایت از این نهاد در پایین‌ترین حد خود را دارد، تشویق شوند.

گروه‌هایی مانند ریپابلیک قصد دارند از طریق کمپین‌های بازاریابی زمینه را آماده کنند و می‌گویند در روزهای اخیر هزاران عضو جدید جذب کرده‌اند، اما استراتژیست‌ها می‌گویند شانس موفقیت آنها به پادشاه جدید بستگی دارد – عملکرد نسبتاً خوبی در هفته‌های اخیر، اما همچنین مردی که در دو نوبت با خودکارهایش در تضاد با مهارت های پوکری مادرش بود.

ارقامی که نشان‌دهنده افزایش حمایت از او است، قدرت این نهاد را نشان می‌دهد که به وضوح بر مردم تأثیر دارد. گابریل میلند، کارشناس نظرسنجی، شریک ارتباطات پورتلند و مشاور شماره 10 سابق، می‌گوید: نوعی گردهمایی پیرامون اثر پرچم وجود دارد که من فکر می‌کنم ادامه خواهد داشت.

«با فرض اینکه سلطنت او به آرامی پیش برود، سخت است که ببینیم این کشور علیه سلطنت روی می‌آورد، زیرا تنها مواقعی که اتفاق افتاده زمانی است که اوضاع برای پادشاه بد پیش رفته است، مانند عقب‌نشینی ویکتوریا از زندگی عمومی پس از مرگ آلبرت، بحران کناره‌گیری و مرگ دایانا.”

همانطور که توسط پروفسور سر جان کورتیس، دانشمند برجسته سیاسی بریتانیا بیان شده است، از زمانی که مرکز ملی تحقیقات اجتماعی (NCSR) شروع به ترسیم نگرش ها نسبت به سلطنت در سال 1994 کرد، “عنوان کلی” این است که حدود دو سوم می گویند که یا خیلی یا خیلی زیاد است. برای بریتانیا بسیار مهم است که سلطنت داشته باشد، در حالی که چیزی بین 10 تا 20 درصد یا می گویند که اصلاً مهم نیست، یا باید لغو شود. اما این تفاوت در این ارقام است که ممکن است بسیار مهم باشد.

علیرغم نوسانات، مانند پس از مرگ دایانا و موجی در اطراف جشن الماس، کورتیک خاطرنشان می کند که آخرین نظرسنجی NCSR نشان داد که گروه اصلی که معتقد بودند سلطنت “بسیار یا کاملاً مهم” بود به 55 درصد کاهش یافت.

«چرا اینطور است؟ احتمالاً یکی: شاهزاده اندرو و دو: هری و مگان. کمی نویز پس زمینه وجود دارد. نکته مهم این است که در حالی که احساس ثبات خاصی برای حمایت از سلطنت وجود دارد، اما متفاوت است، و به نظر می رسد که در پاسخ به شرایط متفاوت است. بنابراین فکر می‌کنم بهتر است آن را به‌عنوان یک حمایت احتمالی دسته‌بندی کنیم تا حمایت بی‌چون و چرا».

در میان دیگر بررسی‌کنندگان نگرش‌ها و هویت عمومی، ساندر کاتوالا از آینده بریتانیا گفت که فراتر از یک هسته محکم حمایتی، نظرسنجی این اندیشکده نشان داد که سه حوزه وجود دارد که سلطنت باید نگران آن باشد: اسکاتلند، اقلیت‌های قومی بریتانیا و جوانان. کمتر از نیمی از مردم اسکاتلند گفته اند که از حفظ سلطنت حمایت می کنند. در سراسر بریتانیا، تنها 40 درصد از جوانان 18 تا 24 ساله از حفظ سلطنت حمایت کردند، در حالی که 37 درصد از افراد یک اقلیت قومی این کار را انجام دادند.

کاتوالا، که قبلاً از جمهوری‌خواه بودن خود سخن گفته، گفت: جمهوری‌خواهان نباید تصور کنند که نسل‌های آینده به طور خودکار خصومت یا بی‌تفاوتی نسبت به خاندان سلطنتی را به همراه خواهند داشت.

«آنچه که جمهوری‌خواهان در آن بد عمل کرده‌اند، هرچند در حال بهتر شدن هستند، لحن صداست. [They have] برای درک اینکه چرا مردم این موضوع را فقط به این دلیل که در مورد تصادف تولد است یا ناعادلانه به نظر می رسد به این موضوع به عنوان یک موضوع اسلم دانک فکر نمی کنند. اگر نمی توانید درک کنید که این کار به این سادگی نیست، پس جمهوری خواهان به مردم می گویند که “همه شما یک دسته گوسفند تبلیغاتی هستید”.

بنابراین، صدای ملایم‌تر واقعاً کمک می‌کند، و اگر به جمهوری‌خواهی اجازه داده شود که سربرآورد و منبعی برای اپوزیسیون کمی بی‌وفا باشد که خواستار شفافیت در مورد مسائلی مانند امور مالی سلطنتی می‌شود، می‌توان دستاوردهایی را مشاهده کرد که اجازه طرح سؤال در پارلمان را داشت.»

او گفت که در هر صورت، همه پرسی دوفاکتو در مورد سلطنت در قالب داده های ردیابی NCSR ادامه خواهد یافت.

کاتوالا افزود: «اگر در رأی‌گیری عمومی شکست بخورید، همه رفتارهای متفاوتی از خود نشان می‌دهند و رسانه‌ها رفتار متفاوتی از خود نشان می‌دهند، هرچند چیزی که دریافت نمی‌کنید نقطه تمرکز بر یک لحظه است. [to challenge the institution]. مطمئناً به دلیل عزاداری، این لحظه مناسب نیست، اما تاج گذاری باید لحظه ای باشد که مردم بگویند: “این جایگزین است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دولت بریتانیا از رد سهمیه بندی انرژی در زمستان امتناع می ورزد – ویدئو | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، گراهام استوارت، وزیر آب و هوا، …