پس از متهم شدن غول های نفتی به گمراه کردن افکار عمومی از دولت ها خواسته شد که اقدام کنند روغن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از متهم شدن شرکت‌های نفتی به گمراه کردن مردم در مورد تعهدشان به کاهش انتشار کربن، کمپین‌ها از دولت‌ها خواسته‌اند که مداخله کنند.

از شرکت‌های نفت و گاز از جمله شل و بریتیش پترولیوم بریتانیا خواسته شد تا این هفته «فریب خود را متوقف کنند» زیرا کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا اسنادی را منتشر کرد که نشان می‌دهد مدیران صنعت نفت به طور خصوصی پیام‌های عمومی خود را در مورد تلاش‌ها برای مقابله با بحران آب‌وهوایی کم‌اهمیت جلوه می‌دهند.

در این یادداشت ادعا شده بود که اسناد داخلی BP نشان می‌دهد که چگونه جذب و ذخیره کربن (CCS) – یک فناوری نوپا که شامل وارد کردن انتشار CO2 در سازندهای سنگی زیرزمینی است – می‌تواند “استفاده کامل از سوخت‌های فسیلی را در سراسر انتقال انرژی و فراتر از آن امکان‌پذیر کند”.

بازرسان کنگره همچنین یک ایمیل داخلی شل را کشف کردند که در مورد جذب، استفاده و ذخیره‌سازی کربن (CCUS) بحث می‌کرد که در آن یکی از مدیران اجرایی گفت: «ما می‌خواهیم مراقب باشیم که درباره CCUS به‌عنوان طولانی‌کردن عمر نفت، گاز یا سوخت‌های فسیلی صحبت نکنیم. ”

کمیته اعلام کرد که دستورالعمل‌های پیام‌رسان داخلی شل – که برای «عایق‌سازی شل» از شکایت‌های حقوقی درباره «گرین‌شویی» و «سرمایه‌گذاران گمراه‌کننده» در مورد بحران آب‌وهوایی ایجاد شده است – از کارمندان می‌خواهد تا تأکید کنند که انتشار صفر خالص «یک جاه‌طلبی جمعی برای جهان» است. یک “هدف یا هدف پوسته”.

این راهنما به کارمندان می‌گوید: «لطفاً این تصور را ایجاد نکنید که شل مایل است انتشار دی‌اکسید کربن را به سطوحی کاهش دهد که منطقی به نظر نمی‌رسد.»

در اسناد جداگانه‌ای، شرکت‌های نفتی اکسون و شورون از شرکت نفت و گاز (OGCI) درخواست کرده‌اند که زبانی را که به طور بالقوه اعضا را متعهد به بهبود حاکمیت، استراتژی، مدیریت ریسک، و معیارها و اهداف عملکرد مرتبط با آب و هوا می‌کند، حذف کند. و از هرگونه تعهد صریح شرکت‌های OGCI برای همسویی حمایت خود با مواضع مرتبط با آب و هوا، از جمله حمایت از توافقنامه پاریس در سال 2015 اجتناب شود.

فعالان اقلیم و برخی از سرمایه گذاران شرکت های انرژی را تحت فشار قرار داده اند تا به اهداف بلندپروازانه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای متعهد شوند. سرمایه‌گذار فعال Follow This در تلاش برای جلب موافقت شرکت‌ها با اهدافی مطابق با توافق پاریس، قطعنامه‌هایی را در جلسات سهامداران ارائه کرده است.

شل یک حکم تاریخی را در دادگاه‌های هلند در سال گذشته از دست داد، زمانی که یک قاضی به آن دستور داد تا انتشار کربن جهانی خود را تا پایان سال 2030 تا 45 درصد در مقایسه با سطوح سال 2019 کاهش دهد. کمپین های انتخاباتی امیدوارند وائل ساوان، مدیر اجرایی آینده، که انتصابش روز پنجشنبه اعلام شد، بتواند سرمایه گذاری شرکت در انرژی سبز را افزایش دهد.

این کمیته گفت که پس از اینکه شل در توییتر پستی منتشر کرد و از دیگران پرسید که برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای چه کاری انجام خواهند داد، یکی از مدیران ارتباطات به طور خصوصی نوشت که او موافق است که این امر می تواند به عنوان “نور گاز” برای عموم تلقی شود. او گفت: «به هر حال، ما در توییتی مانند این هستیم که نشان می‌دهد دیگران باید بدون تمرکز بر خودمان فداکاری کنند.»

کارولین مالونی، رئیس کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: «از آنجایی که با آب و هوای شدیدتر و مرگبارتر در سراسر جهان مواجه هستیم، شرکت های سوخت فسیلی سودهای بی سابقه ای به دست می آورند و تاکتیک های گمراه کننده روابط عمومی خود را افزایش می دهند تا از نقش اصلی خود در این زمینه منحرف شوند. دامن زدن به بحران آب و هوا

“تحقیقات کمیته من شکی باقی نمی گذارد که به قول یکی از مقامات شرکت، نفت بزرگ مردم را “گاز” می کند. این شرکت‌ها ادعا می‌کنند که بخشی از راه‌حل تغییر آب و هوا هستند، اما اسناد داخلی نشان می‌دهد که آنها طبق معمول به تجارت خود ادامه می‌دهند. من از شرکت‌های بزرگ سوخت‌های فسیلی می‌خواهم که دست از فریبکاری خود بردارند و انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را اکنون – قبل از اینکه خیلی دیر شود – کاهش دهند.

جیمی پیترز، یکی از فعالان کمپین دوستان زمین، می‌گوید: «شرکت‌های بزرگ نفتی مانند شل، اکسون و شورون می‌توانند سعی کنند تا جایی که دوست دارند تصویر مبهم روابط عمومی خود را پنهان کنند، همان‌طور که در میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری شده دیده‌ایم. کمپین های نابخردانه گرین واش توسط این صنعت. اما اگرچه غافلگیرکننده نیست، اما این افشای بمب، آنچه را که در مورد نفت بزرگ کاملاً شفاف باقی مانده است، تأیید می کند. این که تمام نیت خود را دارد که به دنبال کسب سود به استخراج ادامه دهد، نه اینکه نحوه عملکرد خود را به خاطر جوامع و سیاره ما تغییر دهد.

«میلیون‌ها نفر در حال تجربه شکست‌های خطرناک آب و هوایی در موج‌های گرما شدید و سیل‌های ویرانگر، مانند سیل‌های پاکستان هستند، زیرا بزرگترین آلاینده‌های جهان همچنان از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند. آنها فقط در راستای منافع سهامداران خود عمل خواهند کرد مگر اینکه دولت ها مداخله کنند.»

آبان نیوز ماه گذشته فاش کرد که BP امسال بیش از 800000 پوند برای تبلیغات تأثیرگذار بر رسانه های اجتماعی در بریتانیا هزینه کرده است که از سرمایه گذاری های این شرکت در انرژی سبز حمایت می کند.

یکی از سخنگویان شل گفت: «از نزدیک به 500000 صفحه ارائه شده به کمیته، تعداد انگشت شماری که برای برجسته کردن انتخاب کردند، شواهدی از تلاش های گسترده شل برای تعیین اهداف تهاجمی، تکامل مجموعه آن و مشارکت معنادار در انتقال انرژی در حال انجام است.»

یکی از سخنگویان اکسون گفت: «ما از توافق پاریس از آغاز آن در سال 2015 حمایت کرده‌ایم و به حمایت از مشارکت دولت آمریکا در این چارچوب ادامه می‌دهیم. انتشار انتخابی ایمیل‌های تاریخ‌دار، بدون زمینه، تلاشی عمدی برای ایجاد روایتی است که تعهد ExxonMobil – و کارکنان آن را برای رسیدگی به تغییرات آب‌وهوایی و ایفای نقش اصلی در گذار به آینده صفر خالص نشان نمی‌دهد.

بریتیش پترولیوم به بلومبرگ گفت که اهداف کوتاه مدتی را مطابق با جاه طلبی خود برای تبدیل شدن به یک شرکت صفر خالص تا سال 2050 تعیین کرده است.

برای اظهار نظر با شورون تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …