سرسخت، مصمم، مجذوب موسولینی: همسایگان رم جورجیا ملونی را به یاد می آورند | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اچپوسترهای پاره شده، یکی با شعاری هنوز نسبتاً خوانا، تمام آن چیزی است که از شاخه ای از شاخه جوانان جنبش اجتماعی نئوفاشیست ایتالیا (MSI) در منطقه سنتی چپ و طبقه کارگر گارباتلا رم، جایی که جورجیا ملونی آماده است تا پس از انتخابات آخر هفته آینده نخست وزیر ایتالیا شد، بزرگ شد و مسیر سیاسی خود را ترسیم کرد.

ملونی که از رویارویی‌های خشونت‌آمیز بین مبارزان جوان چپ و راست در اوایل دهه 1990 و پیام‌های «کشتن فاشیست‌ها» بر دیوارهای گارباتلا دلسرد نشده بود، در سن 15 سالگی درب خانه را زد و ثبت نام کرد.

کسانی که در همسایگی خاطراتی از ملونی جوان دارند، که حزب برادران ایتالیا از اتحاد ملی، از نوادگان MSI بیرون آمد، می گویند فضای سیاسی مسموم در آن زمان شکل دهنده بود.

فرانچسکا که در خیابان کنار واحد سابق MSI ایستاده بود، گفت: “من مادربزرگش را می شناختم.” جورجیا دختری بسیار باهوش و مصمم بود که به راه خود پایبند بود و هرگز تسلیم نشد. من قطعا به او رای خواهم داد.»

ملونی در جریان تجمعی در سیسیل در اواخر اوت گفت: «سعی می‌کنم آرام‌تر باشم، سپس با رگ‌های متورم از من عکس می‌گیرند. من اهل گارباتلا هستم و هر از چند گاهی روح بیرون می آید.»

ملونی به همراه مادر و خواهر بزرگترش، آریانا، به گارباتلا نقل مکان کرد تا در نزدیکی پدربزرگ و مادربزرگش باشد، پس از اینکه خواهر و برادرها به طور تصادفی آپارتمانی را که در آن زندگی می کردند در منطقه کامیلوچیا رم در هنگام ساختن لانه ای در اتاق خواب خود پر از اسباب بازی، تنقلات و غذا آتش زدند. شمع برای نور

او در کتاب خود نوشت، من جورجیا هستم (من جورجیا هستم)، که او همه چیز را مدیون مادرش آنا پاراتوره است که به دلیل نگرانی های اقتصادی و رابطه سخت با پدر ملونی که خانواده را رها کرد و با قایق به نام کاوالو به جزایر قناری گریخت. پازو (اسب دیوانه).

ملونی خود را کودکی تندخو و تدافعی توصیف کرد که عزم او برای دفع دشمنانش توسط گروهی از پسران تحریک شد که به او اجازه شرکت در یک بازی والیبال ساحلی را نمی دادند زیرا او “خیلی چاق” بود. او با رژیم گرفتن و در نهایت پیوستن به تیم والیبال پاسخ داد.

همسر سابق والریو، غرفه دار در بازاری نزدیک به ایستگاه مترو گارباتلا، در میان هم تیمی های او بود. او گفت: «او به یاد می‌آورد که ملونی به سیاست اختصاص داشت و شیفته تاریخ دوره موسولینی بود.

ملونی در مصاحبه ای با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی در جریان انتخابات شهرداری گارباتلا در سال 1996، موسولینی را “سیاستمدار خوبی” توصیف کرد. در سال‌های اخیر، او تلاش کرده وجهه حزب خود را تقویت کند و از نیروی سیاسی به عنوان یک قهرمان محافظه‌کار میهن‌پرستی یاد کند و در ویدئویی در ماه اوت گفت که راست‌گرایان ایتالیا دهه‌ها پیش «فاشیسم را به تاریخ تحویل داده‌اند».

برادران ایتالیا که در انتخابات عمومی 2018 به سختی 4 درصد را از آن خود کردند، اکنون ائتلافی متشکل از لیگ راست افراطی متئو سالوینی و فورزا ایتالیا به رهبری سیلویو برلوسکونی را رهبری می کنند که پیش بینی می شود در انتخابات 25 سپتامبر یک پیروزی راحت به دست آورد.

چنین نتیجه ای برای بسیاری در گارباتلا خوشایند نیست، جایی که روبرتو گوالتیری، از حزب چپ میانه دموکرات، بیشترین آرا را در انتخابات شهرداری اکتبر گذشته به دست آورد. با این حال، با توجه به اختلاف احزاب چپ در انتخابات آتی، برخی در این منطقه مطمئن نیستند که از چه کسی حمایت کنند.

والریو گفت: «گارباتلا از نظر تاریخی در سمت چپ قرار دارد، حتی اگر امروزه تعریف چپ دشوار است. من هرگز به جناح راست رای نمی دهم، اما چپ تکه تکه شده است… ابتدا آنها باید قبل از اینکه بتوانند با مسائل ما برخورد کنند، مسائل خود را حل کنند.

پینو بوچینو، که یک بار در نزدیکی محل زندگی مادر ملونی دارد، می‌گوید: «عده‌ای هستند که به حق رای می‌دهند، اما من نه. ملونی ما را در مسیری پرمخاطره خواهد برد.»

جیووانی مورلی، که گفت مادرشوهرش در همان ساختمان مادر ملونی زندگی می‌کرد، گفت: «من می‌دیدم که ملونی و خواهرش از مدرسه به خانه می‌آمدند. او سرسخت بود. اما فکر نمی کنم به او رای بدهم، به خصوص با چالش هایی که امروز با آن مواجه هستیم. چیزی که من هنوز نمی فهمم این است که چرا آنها از شر ماریو دراگی، یکی از معتبرترین ایتالیایی های جهان خلاص شدند.

آنا دی پاسکواله که یک غرفه فروشگاهی در بازار دارد، شکی ندارد. او گفت: “گارباتلا شاید زمانی که من کودک بودم بیشتر به سمت چپ بود، اما امروز ترکیب بیشتری وجود دارد.” من تا به حال ملونی را فقط در تلویزیون دیده ام اما او را به عنوان یک شخص دوست دارم. با این حال، امیدوارم همه اینها فقط صحبت نباشد. آنها معمولاً در نهایت به قدرت می رسند، پول زیادی به دست می آورند و سپس مطلقاً هیچ کاری انجام نمی دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس می گوید: جنگ اوکراین: احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای بسیار کم است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها …