شهر هلندی توئیتر را به دلیل ادعاهای بی اساس پدوفیل شیطان پرست به دادگاه می کشد | هلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک شهر کوچک هلند روز جمعه توئیتر را به دادگاه برد تا از شرکت رسانه های اجتماعی بخواهد همه پیام های مربوط به حلقه ظاهراً پدوفیل های شیطان پرست را که ادعا می شود در دهه 1980 در این شهر فعال بوده اند، حذف کند.

Bodegraven-Reeuwijk، شهری با حدود 35000 نفر جمعیت در مرکز هلند، از سال 2020 که سه مرد شروع به پخش داستان های بی اساس درباره آزار و قتل کودکان کردند، کانون تئوری های توطئه در رسانه های اجتماعی قرار گرفت. شهر در دهه 1980

محرک اصلی داستان ها گفت که خاطرات دوران کودکی خود را از مشاهده آزار و اذیت گروهی از مردم در بودگراون به یاد داشته است.

این داستان ها باعث ناآرامی زیادی در بودگراون شد، زیرا تعداد زیادی از دنبال کنندگان توییت های مردانه به گورستان محلی هجوم آوردند تا روی قبر کودکان مرده به ظاهر تصادفی که به ادعای آنها قربانی حلقه شیطانی بودند، گل بگذارند و پیام نوشتند.

ینس ون دن برینک، وکیل توییتر، قبل از جلسه دادگاه منطقه لاهه در روز جمعه از اظهار نظر خودداری کرد.

سال گذشته همان دادگاه به این افراد دستور داد که فوراً تمام توییت‌ها، تهدیدها و سایر محتوای آنلاین مربوط به داستان را حذف کنند و مطمئن شوند که هیچ‌یک از آن‌ها دیگر نمی‌تواند ظاهر شود.

اما علی‌رغم محکومیت آن‌ها، داستان‌هایی درباره بودگراون همچنان در رسانه‌های اجتماعی پخش می‌شود، زیرا دیگران به تکرار این ادعاها ادامه داده‌اند، و باعث شد تا شهر موضوع را با خود توییتر مطرح کند.

به نقل از روزنامه هلندی De Volkskrant، Cees van de Zanden، وکیل شهر Bodegraven، روز جمعه گفت: «اگر نظریه‌پردازان توطئه پیام‌های خود را حذف نکنند، پلتفرم‌های درگیر باید وارد عمل شوند.

Van de Zanden گفت که در ماه ژوئیه شهرک درخواست کرد که توییتر فعالانه همه پیام‌های مربوط به داستان Bodegraven را پیدا کند و حذف کند – نه تنها پیام‌هایی که توسط سه مرد محکوم ارسال شده است – اما تاکنون پاسخی از شرکت دریافت نکرده است.

مردان پشت داستان بودگراون همگی در زندان هستند، زیرا در سایر پرونده های دادگاه به دلیل تحریک و تهدید به مرگ طیفی از افراد از جمله نخست وزیر، مارک روته و وزیر بهداشت سابق هوگو دو جونگ، محکوم شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان‌های خیریه سبز میلیون‌ها عضو را تشویق می‌کنند تا با «حمله محافظه‌کاران به طبیعت» مخالفت کنند | فعالیت های زیست محیطی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، موسسات خیریه زیست محیطی میلیون …