شرکت‌هایی که در انگلستان و ولز ورشکست شدند ۴۳ درصد افزایش یافتند | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس داده‌های دولت، تعداد شرکت‌های انگلیسی و ولزی که ورشکسته اعلام شده‌اند، در ماه اوت 43 درصد افزایش یافته است که بر نگرانی‌ها برای سلامت اقتصاد بریتانیا می‌افزاید.

اداره ورشکستگی اعلام کرد که در ماه اوت 1933 فقره ورشکستگی در مقایسه با 1348 مورد در ماه مشابه سال گذشته وجود داشته است. همچنین در آگوست 2019، قبل از شیوع بیماری همه‌گیر کووید-19، 42 درصد بالاتر از سطح بود.

اقتصاددانان نگران هستند که با کاهش هزینه های مصرف کنندگان در میان تورم بالا، کسب و کارها به طور فزاینده ای با مشکل مواجه شوند. دولت با توقف قیمت انرژی وارد عمل شده است که ضربه افزایش هزینه گاز و برق را کاهش می دهد، اما قیمت واحدی که خانواده ها در این زمستان پرداخت می کنند همچنان بیش از دو برابر سال های اخیر خواهد بود.

در عین حال، مشاغل با فشارهای مشابه قیمت انرژی و سایر افزایش هزینه ها مواجه هستند. دولت به مدت شش ماه قول “حمایت معادل” داده است، اما دفتر نخست وزیری پذیرفته است که جزئیات بسته ممکن است تا چند هفته در دسترس نباشد.

گروه‌های تجاری شکایت کرده‌اند که تاخیر در پشتیبانی احتمالاً بسیاری از شرکت‌ها را مجبور به ورشکستگی می‌کند، زیرا آنها با قبوض غیرقابل اجتنابی رو به افزایش هستند.

انتظار می رود نخست وزیر، لیز تراس، و صدراعظم، کواسی کوارتنگ، جزئیات بیشتری از بسته خود را برای جلوگیری از کوچک شدن اقتصاد بریتانیا در یک بودجه کوچک در روز جمعه 23 سپتامبر فاش کنند. با این حال، برخی از اقتصاددانان هشدار داده اند که رکود ممکن است اجتناب ناپذیر باشد. بانک انگلستان یک رکود طولانی مدت را پیش بینی کرده است، البته بدون در نظر گرفتن سیاست های دولت جدید.

کالوم پیکرینگ، اقتصاددان ارشد در برنبرگ، یک بانک سرمایه‌گذاری، می‌گوید: «در حالی که تثبیت قیمت انرژی مصرف‌کننده و همچنین کاهش احتمالی مالیات‌ها در کوتاه‌مدت ممکن است شوک وارده به درآمدهای واقعی را کاهش دهد، چنین اقداماتی تنها ممکن است رکود را کاهش دهد. و به طور کامل از آن جلوگیری نکنید.»

در ایمیل روزانه Business Today ثبت نام کنید یا Guardian Business را در توییتر در @BusinessDesk دنبال کنید

خرده فروشی در ماه آگوست بیش از حد انتظار کاهش یافت که بر نگرانی ها در مورد اقتصاد بریتانیا افزود. پس از این داده ها، پوند در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح 37 سال اخیر رسید که نشان دهنده نگرانی معامله گران در مورد اقتصاد است.

برخی از شرکت‌های بریتانیایی از بسیاری از نابسامانی‌های اقتصادی دو سال و نیم گذشته با حمایت بی‌سابقه‌ی همه‌گیری دولت محافظت شده بودند. این شامل طرح مرخصی بود، که برای دستمزد افرادی که نمی توانستند در طول قرنطینه کار کنند، و یک سری طرح های وام پرداخت می شد.

با این حال، ورشکستگی شرکت‌ها در انگلستان و ولز از زمان رسیدن به کمتر از ۷۵۰ مورد در ماه در فوریه ۲۰۲۱ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

داده‌های جمع‌آوری‌شده جداگانه برای اسکاتلند و ایرلند شمالی، سطوح بالاتری از شکست‌های شرکت‌ها را در مقایسه با ماه‌های اخیر نشان می‌دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …