«سونامی» مرگبار سیل شهرهای ایتالیا را درنوردید | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در پی طوفان های شدیدی که موجب سیل شدید در منطقه مرکزی ایتالیا شد، دست کم 9 نفر جان خود را از دست دادند و چهار نفر ناپدید شدند و سیاستمداران را مجبور کرد تا در نهایت موضوع بحران آب و هوا را یک هفته قبل از انتخابات عمومی مطرح کنند.

گزارش شده است که ده ها نفر دیگر با بالا رفتن از پشت بام ها و درختان، در صحنه هایی که شبیه به «آخرالزمان» توصیف شده است، خود را نجات داده اند. 50 نفر در بیمارستان تحت درمان هستند.

باران شدیدی از بعدازظهر پنجشنبه منطقه را درنوردید، خیابان‌ها به رودخانه تبدیل شدند و 420 میلی‌متر باران در شهر کانتیانو که بدترین ضربه را دید، در عرض چند ساعت، نصف میزانی بود که در کل سال 2021 بر شهر بارید. دلا سرا گزارش داد.

ماریو توزی، زمین شناس، به La Presse گفت که باران شش ماهه در طول سه ساعت در سراسر منطقه باریده است.

پایتخت منطقه ای آنکونا و مناطق اطراف آن نیز به شدت آسیب دیده است.

مانوئلا بورا، یکی از اعضای شورای محلی حزب چپ میانه دموکرات، گفت: «این یک تراژدی است. “اما هیچ هشداری وجود نداشت، که ما را غافلگیر می کند – ما برای چنین باران شدیدی آماده نبودیم. دیروز شروع شد و حدود ساعت 9 بعدازظهر داشتم ویدیوهایی دریافت می کردم که می توانستید فاجعه ای که طوفان ایجاد می کرد را ببینید. اکنون در شهر آنکونا کمی بیشتر تحت کنترل است، اما در برخی شهرها بسیار جدی است، مانند یک آخرالزمان.

کارلو مانفردی، شهردار کاستلئونه دی سوآسا، صبح جمعه به رای نیوز گفت که امدادگران همچنان در جستجوی یک پسر بچه هشت ساله هستند.

او گفت: «دیشب مادرش را زنده یافتیم. او در ماشینش بود که دید آب در حال آمدن است و با بچه در آغوش دیگر پیاده شد. اما سپس آنها را به خود دور کردند.»

گفته می شود یک دختر 17 ساله و مادرش در نزدیکی شهر Senigallia در حالی که سعی داشتند با ماشین از منطقه فرار کنند، توسط آب های سیلابی با خود برده شدند.

فرانچسکو آکوارولی، فرماندار مارکه، که توسط راست افراطی برادران ایتالیا رهبری می شود، حزبی که پس از انتخابات 25 سپتامبر در آستانه قدرت ملی قرار دارد، گفت که از رئیس جمهور سرجیو ماتارلا و نخست وزیر تماس های همبستگی دریافت کرده است. ماریو دراگی. او گفت: «درد ناشی از آنچه اتفاق افتاده عمیق است، اما جامعه مارش قوی است و می‌داند که چگونه واکنش نشان دهد.

جورجیا ملونی، رهبر برادران ایتالیا که می‌تواند نخست‌وزیر ایتالیا شود، «همبستگی کامل» را با آسیب‌دیدگان اعلام کرد.

با وجود اینکه دانشمندان طوماری را در ماه اوت که توسط بیش از 120000 نفر امضا شد و از سیاستمداران خواستند تا این موضوع را در اولویت قرار دهند، به‌طور عمده در بحث‌های پیش از انتخابات غایب بوده است.

انریکو لتا، رهبر حزب چپ میانه دموکرات، روز جمعه اعلام کرد که مبارزات انتخاباتی خود را به دلیل این تراژدی به حالت تعلیق در می آورد و افزود که “متحیر و بی زبان است”.

چگونه می توانید فکر کنید که مبارزه با تغییرات آب و هوایی اولویت اول نیست؟ او گفت.

فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در توییتر نوشت که “بسیار نگران رشد رویدادهای شدید آب و هوایی است”.

طولانی ترین رودخانه ایتالیا، پو، امسال با بدترین خشکسالی خود در هفت دهه اخیر مواجه شد. در اوایل ماه ژوئیه، 11 نفر در اثر شکستن توده عظیم یخ از یخچال طبیعی در سمت شمالی کوه مارمولادا در دولومیت کشته شدند که باعث سقوط بهمن مرگبار شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خطر پایان دادن به ریاست جمهوری Cop26 در بریتانیا بر سر سیاست آب و هوای Truss | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در بحبوحه اختلافات کابینه در …