دچامبو می‌گوید رویدادهای تیمی با ممنوع کردن گلف بازان LIV به خود آسیب می‌رسانند برایسون دچامبو

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برایسون دچمبو، قهرمان سابق اوپن آمریکا، گفت: رویدادهای تیمی مانند جام پرزیدنت ها و جام رایدر تنها با محروم کردن بازیکنانی که در LIV Golf ثبت نام کرده اند به خود آسیب می رسانند.

بازیکنانی که به سری LIV تحت حمایت عربستان سعودی ملحق شده‌اند، دیگر واجد شرایط شرکت در رویدادهای تور PGA، از جمله جام پرزیدنت‌ها و همه تورهای دیگر که توسط مدار تأیید شده‌اند، نیستند. DeChambeau در گذشته برای ایالات متحده در هر دو جام رایدر و جام پرزیدنت ها بازی کرده است، اما در عوض او جام پرزیدنت هفته آینده را در باشگاه Quail Hollow از تلویزیون تماشا خواهد کرد.

دچامبو پیش از رویداد LIV این هفته در شیکاگو به خبرنگاران گفت: “من شخصاً فکر می کنم که رویدادهای تیمی فقط به خود آسیب می زند که به ما اجازه بازی نمی دهند، از برخی جنبه ها به ما اجازه نمی دهند از طریق برخی ظرفیت ها واجد شرایط شویم.”

من می گویم، از جنبه تیمی، ناراحت کننده است که آن نهادهای حاکم به ما اجازه ندادند که بتوانیم واجد شرایط باشیم. این تنها چیزی است که می توانم به آن بگویم. من می خواهم در رویدادهای متعدد در تور PGA بازی کنم. عالی خواهد بود. این چیزی است که LIV Golf سعی کرده است – آنها به ما اجازه داده اند در تور PGA بازی کنیم. این تور PGA است که ما را از انجام این کار منع می کند.

سری پرسود LIV که 12 برنده اصلی را در بین بازیکنان خود به خود اختصاص می دهد، کیف های 25 میلیون دلاری را در مسابقات بدون برش 54 سوراخ ارائه می دهد. اما منتقدان می‌گویند LIV Golf که توسط صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی حمایت مالی می‌شود، به منزله «شستشوی ورزشی» توسط کشوری است که تلاش می‌کند شهرت خود را در مواجهه با انتقاداتی که در مورد سابقه حقوق بشرش وجود دارد، بهبود بخشد.

DeChambeau یکی از شاکیان شکایت ضد تراست علیه PGA Tour است و اگرچه او در مورد این شکایت اظهار نظر نمی کند، او گفت که از تغییر به LIV Golf “پشیمانی خریدار ندارد”.

او گفت: “این بزرگ‌ترین تصمیمی است که من در تمام زندگی‌ام گرفته‌ام، علاوه بر انتخاب نماینده‌ام و نمی‌توانم از بودن در اینجا خوشحال باشم.”

«آنچه LIV Golf ارائه کرده است چیزی جدید و منحصر به فرد، متفاوت است… اختلالاتی ایجاد خواهد شد و مردم آن را دوست ندارند. و من به تک تک افرادی که فکر نمی کنند برای بازی گلف خوب است احترام می گذارم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسابقه ورزشی هفته: لیگ قهرمانان، تقلب و گوشه فرهنگ لغت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، چه کسی هت تریک کرد؟ چه …