2 Sisters پاداش کامل کارکنان را برای کار در روز تشییع جنازه ملکه رد کرد | صنعت غذا و نوشیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارکنان 2 Sisters، تولیدکننده مواد غذایی که اکثر سوپرمارکت‌های بریتانیا را تامین می‌کند، تعطیلات بانکی یا پاداشی برای کار در روز تشییع ملکه دریافت نمی‌کنند.

اتحادیه کارگری Unite گفت شرکت هایی مانند Cadbury و Coca-Cola توافق کرده اند که به کارکنان یک روز تعطیلی اضافی بدهند، به آنها دو برابر پرداخت کنند یا تولید را به طور کامل در روز دوشنبه متوقف کنند.

اما می‌گوید 2 Sisters که کارخانه‌های مرغ‌شان در سال 2017 در کانون رسوایی بهداشت مواد غذایی قرار داشت، از دادن چنین کمک‌هایی برای تعطیلات بانکی سراسری به مناسبت این خدمات خودداری کرده‌اند.

این شرکت که متعلق به رانجیت بوپاران “سلطان مرغ” وست میدلندز است، به یونیت گفت که “عملیات طبق معمول باز خواهد ماند و هیچ مرخصی سالانه اضافی در نظر گرفته نشده است.”

شارون گراهام، دبیر کل اتحادیه، گفت: «بسیاری از شرکت‌ها نمی‌توانند در تعطیلات بانکی فعالیت‌های خود را خاموش کنند، اما کارفرمایان شایسته به کارکنان خود در ازای کار آنها غرامت می‌دهند.»

سخنگوی 2 Sisters گفت که کارکنانی که روز دوشنبه کار می کنند، یک استراحت طولانی دو ساعته، صبحانه و ناهار رایگان دریافت خواهند کرد و می توانند مراسم تشییع جنازه را از روی صفحه نمایش در غذاخوری های خود تماشا کنند.

این شرکت مستقر در وست برومویچ بیشتر به دلیل کارخانه های مرغ خود شناخته شده است که بیش از 10.4 میلیون پرنده در هفته در بریتانیا و اروپا پردازش می کنند و حدود یک سوم از مرغی را که در بریتانیا مصرف می شود هر روز تشکیل می دهد.

همچنین محصولات آماده ای مانند پای و پیتزا تولید می کند و مشتریانی از جمله Aldi، Asda، Co-op، KFC، Lidl، Marks & Spencer، Morrison’s، Sainsbury، Tesco و Waitrose را تامین می کند.

این شرکت در سال 2017 پس از اینکه آبان نیوز و ITV دریافتند در تحقیقاتی که منجر به “تغییرات قابل توجهی” در عملیات آن شد، سوابق ایمنی مواد غذایی را دستکاری کرده است، تحت نظارت شدید قرار گرفت.

یونیت به خسارات سنگین این شرکت چه قبل و چه بعد از رسوایی اشاره کرد و گفت که این خسارت ها منعکس کننده شرایط کارگران در کارخانه های آن است.

حساب‌های این گروه نشان می‌دهد که زیان آن از 34 میلیون پوند به 95.5 میلیون پوند در سال منتهی به جولای 2021 افزایش یافته است، علیرغم افزایش درآمد 10 درصدی به 1.4 میلیارد پوند.

این شرکت عواملی از جمله دشواری جذب و حفظ کارکنان را در نتیجه کووید-19 و برگزیت مقصر دانست.

Unite پیشنهاد کرد که 2 Sisters اگر حقوق و شرایط بهتری را برای کارکنان ارائه دهد، بهتر می تواند وضعیت مالی خود را تعمیر کند.

اتحادیه گفت: «شرکتی که در آن حقوق و شرایط وحشتناکی است، می‌گوید که در حال تلاش برای جذب و حفظ کارکنان برای جبران ضرر است.» اگر اینطور باشد، باید دستمزد بهتر و قراردادهای بهتری ارائه دهد. پرداخت حق بیمه تعطیلات بانکی در روز دوشنبه یک شروع خواهد بود.

سخنگوی 2 Sisters گفت: “به عنوان یک تولید کننده غذای تازه در سراسر بریتانیا، برای ما ضروری است که تداوم عملیات را داشته باشیم تا بتوانیم غذای مقرون به صرفه را در این مواقع سخت فراهم کنیم و به تغذیه کشور کمک کنیم.

وی افزود: «علاوه بر حفظ عرضه، اطلاعیه بسیار کوتاه این تعطیلات بانکی، هرگونه اقدام احتمالی برای حفظ رفاه حیوانات، ایمنی مواد غذایی و الزامات بهداشتی را برای ما غیرممکن کرد.

هر زمان که یک تعطیلات عمومی برنامه‌ریزی شده «یکباره» وجود دارد، مانند جشن‌های سالگرد، می‌توانیم بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم و مرخصی تعطیلات بانکی مانند تابستان امسال ارائه شود. کسانی که روز دوشنبه کار می کنند، مستحق یک استراحت طولانی دو ساعته، صبحانه و ناهار رایگان خواهند بود و مراسم تشییع جنازه را می توان از روی صفحه نمایش در غذاخوری ها تماشا کرد.

ما می دانیم که برخی از همکاران به مرخصی نیاز خواهند داشت، و از همه مدیران خواسته شده است تا در صورت امکان به درخواست های اضافی پاسخ دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

قطر دیپلمات ها را برای خدمت سربازی در جام جهانی به خانه فرا می خواند | قطر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، به گفته یک منبع و …