بمب گذاری دادستان کل جدایی طلبان لوهانسک تحت حمایت روسیه را کشت | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات محلی و خدمات اورژانس، دادستان کل جمهوری خودخوانده لوهانسک (LPR) در شرق اوکراین و معاونش بر اثر انفجار بمب در دفترشان کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس، سخنگوی خدمات اورژانس گفت: «طبق اطلاعات اولیه، سرگئی گورنکو، دادستان کل LNR بر اثر جراحات وارده بر اثر انفجار در دفتر کارش جان باخت.

خبرگزاری دولتی تاس به نقل از یک سرهنگ در وزارت کشور جدایی طلب لوهانسک گفت معاون گورنکو نیز کشته شده است.

آژانس‌های روسی به نقل از سرویس‌های اورژانس و مقامات محلی اعلام کردند که انفجار ناشی از یک بمب بوده است.

جدایی طلبان تحت حمایت روسیه در شهر خرسون در جنوب اوکراین به طور جداگانه گفتند که نیروهای اوکراینی ساختمان های دولتی را روز جمعه بمباران کردند که در نتیجه آن دست کم یک نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

کریل استرموسوف، معاون مستقر در روسیه در منطقه خرسون، به تلویزیون دولتی روسیه گفت که یکی از بال‌های ساختمان دولت در خرسون عملاً در این حمله که به گفته او شامل موشک‌های هیمارس ساخت آمریکا بود، تخریب شده است.

رویترز نتوانست گزارش های مربوط به مناطق درگیری را تأیید کند.

استریموسوف گفت که هنوز برای اعلام تعداد دقیق تلفات زود است، اما چندین نفر کشته و زخمی شده اند.

یکی دیگر از مقامات مستقر در روسیه گفت که این اعتصاب همزمان با نشست روسای محلی ادارات شهری و منطقه ای مستقر در روسیه در ساختمان بوده است.

نیروهای روسیه مدت کوتاهی پس از آغاز تهاجم خود به اوکراین در 24 فوریه، شهر خرسون را به همراه استان اوکراینی اطراف آن به همین نام تصرف کردند.

این منطقه در مجاورت شبه جزیره کریمه است که روسیه آن را در سال 2014 از اوکراین گرفت و به عنوان یکی از سکوهای پرتاب برای تهاجم فوریه استفاده کرد.

نیروهای اوکراینی بخشی از خاک منطقه خرسون را به عنوان بخشی از یک ضد حمله در هفته های اخیر بازپس گرفته اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جایزه صلح نوبل به فعالان حقوق بشر در بلاروس، روسیه و اوکراین اهدا شد | جایزه صلح نوبل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آلس بیالیتسکی، فعال حقوق بشر …