“این احساس سخت تر از همیشه به نظر می رسد”: ایستگاه های رادیویی مستقل در معرض تهدید افزایش قبوض | موسیقی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیilles Peterson اولین کنسرت پخش خود را در سن 16 سالگی در رادیو Invicta، ایستگاه دزدان دریایی که به خود می بالید آن را “روح بر سر لندن” گذاشت، انجام داد. او یک سال بعد جایگاه خود را به دست آورد و چهار دهه بعد از آن روحیه موسیقایی کنجکاو خود را به برنامه‌هایی با Kiss FM و BBC و همچنین شرکت موسیقی Brownswood خود و جشنواره‌هایی در بریتانیا، فرانسه و ایتالیا اختصاص داد. اما در شش سال گذشته، یک ایستگاه رادیویی آنلاین رایگان، Worldwide FM (WWFM)، در خط مقدم تلاش‌های او بوده و شکل و صدا را برای جامعه جهانی از علاقه‌مندان به موسیقی ارائه می‌دهد.

این هفته، WWFM اعلام کرد که پخش‌های جدید خود را از پایان اکتبر متوقف می‌کند در حالی که به دنبال گزینه‌های جدید بودجه است.

این خبر به دنبال اعلامیه های مشابه سایر ایستگاه های مستقل، از جمله Threads، که در پایان ماه اوت از مقر اصلی خود در تاتنهام، لندن، اخراج شد، و SWU FM بریستول، که به دلیل افزایش هزینه ها فلج شده بود، پخش خود را به طور کامل در ابتدای سپتامبر متوقف کرد. هفت سال پس از شروع آن در ابتدای سال، بالامی در جنوب لندن خروجی خود را به یک عملیات پنج روزه که صرفاً توسط موسس جیمز براونینگ اداره می شد، کاهش داد.

استودیوی Threads در تاتنهام.
“ما در این نیستیم که آن را در بازار سهام بفروشیم و میلیون ها پوند به دست آوریم” … موضوعات. عکس: رشته ها

پاییز با هشدارهای جدی از سوی نهادهای صنعتی، از جمله UK Music و Music Venue Trust (MVT) فرا رسیده است، مبنی بر اینکه سالن های زنده، استودیوها و سایر مشاغل موسیقی در زمستان امسال با هزینه های غیرقابل حلی مواجه خواهند شد. اعضای MVT افزایش قبض انرژی را تا 740 درصد گزارش کرده اند. در یکی از مکان‌های ضبط در پایتخت، صورت‌حساب‌های سالانه از 132000 پوند به 288000 پوند در ماه اکتبر افزایش خواهد یافت.

جزئیات در مورد اینکه دولت چگونه قصد دارد کشور را سرپا نگه دارد ناچیز است. برخی از طرح‌ها برای حمایت از خانوارها ارائه شده است، اما کسب‌وکارها هنوز هیچ شفافیتی دریافت نکرده‌اند. این شامل صنایع موسیقی، اوقات فراغت و مهمان نوازی می شود.

ایستگاه‌های رادیویی مستقل اغلب به‌عنوان کارهای محبت‌آمیز اداره می‌شوند، اما فضای توسعه حیاتی را برای نوازندگان، دی‌جی‌ها و استعدادهای تولید، و همچنین درآمد حق امتیازی برای موسیقیدانان فراهم می‌کنند. اکنون بسیاری از آنها در خطر سقوط از شکاف بی تفاوتی دولت قرار دارند.

فردی ساگدن، یکی از بنیانگذاران Threads می گوید: «این احساس سخت تر از همیشه به نظر می رسد. ما قصد نداریم آن را در بازار سهام بفروشیم و میلیون‌ها پوند به دست آوریم، اما در تلاشیم راه‌هایی پیدا کنیم تا مقداری پول در جیب افرادی که ایستگاه را مدیریت می‌کنند، بگذاریم، بنابراین می‌تواند تا پنج سال دیگر در اینجا باشد. ‘ زمان.”

ارقام رسمی راجار (تحقیق مشترک مخاطبان رادیویی) نشان می دهد که حدود 90 درصد از مردم در بریتانیا هنوز حداقل هفته ای یک بار به رادیو متصل می شوند. اما ایستگاه‌های مستقل بازار تبلیغات واقعی ندارند و گزینه‌های مناسبی برای تامین مالی به جز مشارکت با برند، بودجه عمومی یا روش‌های قدیمی مانند دریافت هزینه‌های “زیر” (که در آن مجریان برنامه برای میزبانی برنامه خود در ایستگاه هزینه متوسطی می‌پردازند، اندک هستند. ). روشن نگه داشتن میکروفون یک چالش همیشگی است.

همانطور که مخاطبان و جاه طلبی های یک ایستگاه افزایش می یابند، هزینه ها نیز افزایش می یابد – حتی اگر درآمد برای مطابقت با آن وجود نداشته باشد. پیترسون می‌گوید: «این کارها به‌عنوان پروژه‌های پرشور شروع می‌شوند، زیرا نیازی در فضای فرهنگی و جامعه شما وجود دارد. “سپس، قبل از اینکه متوجه شوید، باید 30 گرند در ماه پیدا کنید.” علاوه بر کارکنان – WWFM دارای هشت کارمند تمام وقت و شش کارمند پاره وقت است – ایستگاه ها باید در مورد اجاره، هزینه تجهیزات و مجوزهای پخش فکر کنند.

WWFM در سال 2016 در کنار موجی از سرمایه گذاری های مشابه، از جمله Balamii و رادیو رادار که از آن زمان بسته شده است، راه اندازی شد. این رسانه‌ها با الهام از برنامه‌نویسی آزاد ایستگاه‌های دزدان دریایی، و عمدتاً عاری از مقررات آفکام، در دنیای وحشی وب رشد کردند و صحنه‌های موسیقی در اطراف آنها شکل گرفت.

مخمصه کنونی بسیاری از ایستگاه‌های مستقل پس از دو سال قرنطینه که صمیمیت رادیو زنده به بسیاری از آنها کمک کرد، بسیار ظالمانه است.

لی فاگان، شریک Sugden در Threads، می‌گوید «انرژی یک جامعه فیزیکی» بخش بزرگی از جذابیت ایستگاه‌های مستقل است. این در معرض تهدید است، زیرا به نظر نمی رسد در مورد امتیازاتی برای این نوع صنعت فرهنگی در رابطه با قیمت انرژی صحبت شود.

استودیوی بلعمی.
بازگشت به سطوح قبل از همه‌گیری… استودیوی Balamii. عکس: بلعمی

ایستگاه های مستقل مانند SWU و Balamii فقط پخش نمی کنند. تقریباً در هر ایستگاه مستقل، کیسه‌های حبوبات یا کاناپه‌های چرمی نازک بیرون استودیو می‌توانند به اندازه موسیقی در حال پخش جذاب باشند: اینجاست که مکالمات اتفاق می‌افتد و ارتباطات برقرار می‌شود. اتاق‌های تمرین به پخش‌کنندگان نوظهور فرصتی می‌دهند تا مهارت‌های خود را تقویت کنند یا برنامه‌های خود را از قبل ضبط کنند. اینجاست که نسل بعدی ستاره های تلویزیون و رادیو دندان های خود را می برند.

این همه خبر بد نیست. به نظر می رسد رویکرد لاغر شده Balamii کارساز بوده است – براونینگ می گوید آنها در حال استخدام فریلنسرها هستند و به سطح فعالیت قبل از همه گیری باز می گردند – و تیم در No Signal، یک عملیات لندن که هدف آن “ارتباط بین سیاهپوستان مختلف در سراسر جهان از طریق” است. محتوای صوتی» مثل همیشه سرزنده هستند، در حالی که عملیات پایدار NTS با یک مدل مبتنی بر پشتیبان ادامه دارد. پترسون، فاگان و سوگدن، اگرچه همه از آینده رادیو مستقل نگران هستند، اما همچنان احساس خوشبختی دارند.

ساگدن می‌گوید: «یکی از انگیزه‌های بزرگ این است که من هنوز فکر می‌کنم رادیو فوق‌العاده مهم است. هر چه محیط پیرامون در جامعه چالش برانگیزتر باشد، داشتن یک پلتفرم بی تکلف برای بحث در مورد آن مهم تر است.

«چگونگی تسهیل این امر بسیار دشوار است، اما جهان آسان‌تر نمی‌شود. چه تغییرات آب و هوایی، بحران انرژی، تقسیم اجتماعی – همه این چیزها مسائلی هستند که وجود این جوامع متمایل به DIY را به چالش می کشند. “اما این بدان معناست که آنها حتی بیشتر مورد نیاز هستند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ارتش کره جنوبی می گوید کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرده است | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ارتش سئول گفت، کره شمالی …