Giphy در بایگانی تصاحب Meta ادعا می کند که گیف ها ترسناک هستند و برای افراد پررونق | اینترنت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به ندرت پیش می‌آید که یک شرکت چند میلیون دلاری به صراحت اعلام کند که کسب‌وکارش رو به نابودی است، زیرا برای زندگی کردن بسیار ناخوشایند است.

اما این استراتژی جسورانه‌ای است که موتور جستجوی گیف Giphy با تنظیم‌کننده رقابت بریتانیا اتخاذ کرده است، که در حال حاضر تلاش می‌کند تا از تلاش ۴۰۰ میلیون دلاری (۳۵۲ میلیون پوند) مالک فیس‌بوک، متا، جلوگیری کند.

گیفی در پرونده‌ای در سازمان رقابت و بازارها استدلال کرد که به سادگی هیچ شرکتی به جز متا وجود ندارد که آن را بخرد. ارزش آن در حال حاضر 200 میلیون دلار نسبت به اوج خود در سال 2016 کاهش یافته است و مهمتر از آن، عرضه اصلی آن نشانه هایی از خارج شدن از مد را نشان می دهد. این شرکت در پرونده خود می‌گوید: «نشانه‌هایی مبنی بر کاهش کلی استفاده از گیف وجود دارد، به دلیل کاهش عمومی علاقه کاربران و شرکای محتوا به گیف‌ها.

آنها به عنوان یک فرم محتوا از مد افتاده‌اند، به‌ویژه کاربران جوان‌تر گیف‌ها را به‌عنوان «برای پررونق‌ها» و «تحریک» توصیف می‌کنند. برای تأکید بر این نکته، پرونده Giphy شامل پیوندهایی به چندین مقاله و پست های توییتر بود.

هفته گذشته شخصی به من گفت که گیف ها برای افراد پررونق هستند و من از آن زمان تا کنون احساس خودآگاهی کرده ام

– کریس براون (@almostcmb) 14 جولای 2022

رایان برودریک، نویسنده فرهنگ اینترنتی، می‌گوید شکاف نسلی واقعی است. «گیف‌ها به شدت قدیمی هستند. ساختن آنها هرگز آسان نبود و به خصوص روی موبایل خوب کار نمی کردند.

«بنابراین اکنون آنها اساساً تصویر واکنش هولناکی هستند که رئیس هزاره شما در Slack از آن استفاده می‌کند. به جای آنچه قبلا بودند، که یک نوع تصویر غیرمتمرکز برای برقراری ارتباط در وبلاگ ها و تابلوهای پیام بود. در واقع تا حدی ناراحت کننده است که گیف توسط شرکت های بزرگ، قوانین کپی رایت و مرورگرهای تلفن همراه خفه شده است.

خود گیف متحرک نیز به راحتی هزارساله است: در سال 1989 اختراع شد و نه تنها به گوشی‌های هوشمند و رسانه‌های اجتماعی، بلکه حتی به شبکه جهانی وب نیز مربوط می‌شود. در کنار ظهور وب به عنوان ساده‌ترین راه برای افزودن حرکت به یک صفحه وب، محبوبیت زیادی پیدا کرد، اما به آرامی جایگاه خود را نسبت به سایر روش‌های نمایش تصاویر که به پهنای باند محدود آن زمان نیاز داشت، از دست داد.

احیای آن در اواخر دهه 2010 و در کنار رشد شبکه اجتماعی تامبلر رخ داد. اگرچه گیف‌ها هرگز جایگزینی برای ویدیو نبودند، اتصال سریع‌تر به اینترنت به این معنی بود که آنها دوباره ساده‌ترین راه برای اشتراک‌گذاری کلیپ‌های کوتاه هستند – خیلی کوتاه‌تر از آن که واقعاً معنایی داشته باشند، اما برای افزودن زمینه و رنگ به پست‌ها در فرم عالی هستند. از “reaction gif”.

من به تازگی یاد گرفتم که چگونه از گیف های واکنشی استفاده کنم و نوجوانان اکنون به من اطلاع می دهند که گیف ها “ترس” هستند.

— دن رابینسون (@danrobinson) 30 ژوئن 2022

گیف‌های واکنشی که توسط وبلاگ‌های Tumblr مانند What Should We Call Me که مجموعه‌ای عالی از پاسخ‌ها به هر موقعیتی را انتخاب می‌کردند، محبوب شدند، گیف‌های واکنشی به سرعت با خود قالب مترادف شدند. وقتی می‌توانید یک کلیپ سریع از دونالد گلاور از انجمن کمدی کمدی که به داخل اتاقی در حال سوختن می‌رود و دسته‌ای از پیتزا را حمل می‌کند، پست کنید، چرا باید به یک پست پاسخ دهید؟

در اوج تأثیر فرهنگی خود، ساخت، ارسال و مدیریت گیف به راحتی می تواند به یک شغل تمام وقت تبدیل شود. بهترین سازندگان به دلیل سرعتی که می‌توانستند لحظات قابل اشتراک‌گذاری را از برنامه‌های تلویزیونی یا رویدادهای زنده در حین پخش، و همچنین توانایی آن‌ها در ماساژ دادن فرمت برای بالا نگه داشتن نرخ فریم و پایین نگه داشتن اندازه فایل، جدا کنند. اما در حالی که اختصاصی‌ترین پوسترها آرشیوهای بزرگی از تمام گیف‌های پرکاربرد خود را نگهداری می‌کردند، به‌دقت مرتب‌سازی شده و برچسب‌گذاری شده بودند، برای بسیاری، یافتن پوستر مناسب برای استفاده در هر موقعیتی خسته کننده بود.

این مشکلی بود که Giphy در زمان تأسیس در سال 2013 به دنبال حل آن بود. این شرکت به عنوان یک “موتور جستجوی گیف” بیش از 300000 مورد را از سراسر وب جمع آوری کرد، آنها را برچسب گذاری و دسته بندی کرد و به کاربران کمک کرد دقیقاً مورد مناسب را پیدا کنند. هر موقعیت داده شده جیس کوک یکی از بنیانگذاران این پروژه در سال 2013 در مصاحبه ای با دیلی دات گفت: «گیفی برای صبحانه با شریک من در پروژه، الکس چانگ، در حالی که در مورد افزایش ارتباطات صرفاً بصری فکر می کرد، فکر می کرد. هر دوی ما نمی‌توانستیم بفهمیم که یافتن و اشتراک‌گذاری فایل‌های گیف چقدر دشوار است و فکر می‌کردیم که می‌توانیم کاری برای آن انجام دهیم.»

اما دموکراتیزه کردن گیف ها نیز بذر نابودی آنها را گذاشت. برایان فلدمن، نویسنده فرهنگ اینترنتی در سال 2020، گفت: “ابزارهای جستجوی Giphy چه از نظر طراحی و چه هدف، منجر به یکنواختی قابل توجهی در فرهنگ گیف شده است.” در سه نتیجه برتر نیستید، ممکن است وجود نداشته باشید. گیف‌های واکنشی مسطح شدند و تنوع کمتری داشتند.»

در ایمیل روزانه Business Today ثبت نام کنید یا Guardian Business را در توییتر در @BusinessDesk دنبال کنید

تغییرات فنی این مشکل را تشدید کرد. همان دلایلی که باعث شد گیف بار اول از بین نرود: این فناوری فایل‌های بزرگ با کیفیت تصویر ضعیف تولید می‌کند. حتی زمانی که سایت‌هایی مانند توییتر و فیس‌بوک برای ارسال فایل‌های گیف پشتیبانی می‌کردند، آنها را نیز تغییر دادند و آنها را به فایل‌های ویدیویی تبدیل کردند تا با کارایی بیشتری در دستگاه‌های تلفن همراه نمایش داده شوند. این بدان معناست که کاربران نمی‌توانستند به سادگی یک گیف را که می‌دیدند دانلود کنند و آن را برای بعد ذخیره کنند، که این امر باعث شد که گزینش موجود بیشتر شود.

گیف های برتر سال گذشته داستان خودشان را دارند. همانطور که Giphy به عنوان یک تجارت رشد کرد، تا جایی که درآمد سالانه آن اکنون توسط تحلیلگران GrowJo 27.5 میلیون دلار تخمین زده می شود، همچنین با مشکل دیگری روبرو شد: حق چاپ. پاسخ این شرکت همکاری با رسانه‌ها برای میزبانی گیف‌های اصلی بود و امروز، 9 مورد از 10 گیف برتر در سایت در سال 2021 توسط شرکت سازنده آن‌ها در یک فشار تبلیغاتی برای تشویق محتوای ویروسی در سایت قرار گرفت.

گیف شماره 1 سال 2021 یک زوم آهسته بر روی شخصیت استنلی از نسخه آمریکایی دفتر بود – کلیپی از یک قسمت 15 ساله یک نمایش که حتی قبل از تاسیس Giphy قدیمی بود. مکان دوم کلیپی از تام، تام و جری است که روی بالش به خواب می رود. سومی از یک منبع معاصر است، عکسی از Bake Off که شوکه شده است. فقط یکی، کارتون یک اردک چاق شاد که در حال رقصیدن است، توسط شخصی غیر از یک شریک اصلی رسانه ای ساخته شده است.

Giphy حتی “توانایی خود در حفظ شرکای محتوای کلیدی” را به عنوان دلیل اصلی برای CMA برای اجازه دادن به آن برای ادامه خرید Meta فهرست می‌کند و استدلال می‌کند که یک مالک کمتر محترم می‌تواند روابط را به خطر بیندازد.

اما گیف از Giphy نیز پیشی گرفته است. صفحه کلیدهای “Gif” در برنامه هایی مانند واتس اپ و توییتر ممکن است همه از این سرویس استفاده نکنند – رقبایی مانند Tenor که در سال 2018 به مبلغ نامعلومی توسط گوگل خریداری شد نیز وجود دارند – اما همه آنها تأثیر یکسانی دارند: آسان کردن آن از همیشه برای مردم برای ارسال سریع کلیپ های قابل اشتراک گذاری برای یکدیگر. و بله، این حتی شامل رونق‌ها نیز می‌شود.

Daphne Bridgerton laughing هشتمین گیف محبوب در Giphy است.
Daphne Bridgerton laughing هشتمین گیف محبوب در Giphy است. عکس: Giphy/Netflix/https://giphy.com/stories/top-gifs-of-2021-a4b4dd4f-8e99

برترین گیف های 2021

1. حوصله استنلی از دفتر ایالات متحده

2. تام خسته از تام و جری

3. لیام را از فیلم The Great British Bake Off شوکه کرد

4. پیکاچو غمگین از پوکمون

5. آگاتا هارکنس چشمک از WandaVision

6. خوک پپا که می‌گوید «¡Feliz Cumple!» از خوک اسپانیایی زبان پپا.

7. اجرای آخر هفته در Super Bowl

8. Daphne Bridgerton در حال خنده از Bridgerton

9. یک اردک رقصنده شاد توسط انیماتور فودیگ

10. Happy Baby Yoda از Mandalorian

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آیا بادهای سیاسی دوباره به نفع جمهوری خواهان می وزد؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، نشانه هایی از انحراف به سمت مسائلی …