لیتوانی تمام کتب درسی مدارس به زبان روسی را بررسی کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت آموزش و پرورش لیتوانی گفته است که در بحبوحه تهاجم مسکو به اوکراین، تمام کتاب های درسی زبان روسی را “بازبینی” خواهد کرد.

در مجموع 13 کتاب مدرسه توسط سازمان آموزش ملی کشور (NEA) ارزیابی می شود.

ناشران لیتوانیایی نیز از سوی دولت دستور داده شده اند که منابع آموزشی را که ارائه می کنند بررسی کنند.

این اقدام پس از انتقاد از یک کتاب درسی به زبان روسی صورت می گیرد که مسکو را تجلیل می کرد و روسیه را به عنوان یک کشور دموکراتیک جذاب نشان می داد. “В добрый путь” (“رهایی خوب”) — که دانش آموزان مدارس لیتوانیایی را برای بازدید از کریمه دعوت می کرد — اکنون از گردش خارج شده است.

یورگیتا شیوگژدینیه، وزیر آموزش لیتوانی، روز پنجشنبه گفت: «ما باید این اقدامات را انجام دهیم تا مطمئن شویم آنچه در مورد کتاب درسی روسی اتفاق افتاد دیگر تکرار نخواهد شد.

وی افزود: به مدارس و شهرداری ها اطلاع داده ایم که این کتاب درسی برای استفاده در فرآیند آموزشی مناسب نیست و باید از آرشیو کتابخانه های مدارس حذف شود. بیانیه.

این وزارتخانه افزود، در صورتی که به مدارس این کتاب را برای برنامه درسی دانشگاهی خود خریداری کرده باشند، هزینه بازپرداخت خواهند شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ناسا پرتاب موشک ماه آرتمیس 1 را دوباره با طوفان استوایی ایان به تاخیر انداخت | ناسا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، ناسا به دلیل نگرانی در …