تراس و کوارتنگ در تلاشی تازه برای متقاعد کردن سافت بانک به فهرست آرم در بریتانیا | بازو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Liz Truss و Kwasi Kwarteng در حال آماده سازی تلاش جدیدی برای متقاعد کردن SoftBank ژاپن هستند تا در لیست آرم طراح تراشه مستقر در کمبریج در بریتانیا قرار گیرد.

نخست‌وزیر و صدراعظم امیدوارند مذاکرات با سافت‌بانک را احیا کنند، که بنا بر گزارش‌ها، پس از تحولات سیاسی پس از استعفای بوریس جانسون، برنامه‌های بررسی فهرست لندن را متوقف کرد.

SoftBank ترجیح خود را برای فهرست بندی در ایالات متحده پنهان نکرده است، جایی که ارزیابی ها نیویورک را به مرکز مالی منتخب برای اکثر بزرگترین شرکت های شناور فناوری جهان تبدیل می کند.

در ماه فوریه، ماسایوشی سون، مدیر اجرایی سافت‌بانک، بریتانیا را نادیده گرفت و از نزدک در هنگام توضیح جزئیات طرح‌هایی برای روی آوردن به طرح پشتیبان یک شناور Arm پس از فروپاشی قرارداد تصاحب ۴۰ میلیارد دلاری (۳۴ میلیارد پوند) توسط کالیفرنیا نام برد. رقیب مبتنی بر Nvidia.

با این حال، دولت بریتانیا و مدیران ارشد بورس لندن به لابی کردن سافت‌بانک ادامه داده‌اند، که در ماه ژوئن نشان داد که سرمایه همچنان می‌تواند در جریان باشد، اما «اولویت اصلی» نیست.

در حالی که تلاش های لابی بر این متمرکز بود که آرم در فهرست اولیه خود در بریتانیا – جایی که بزرگترین شرکت فناوری خواهد بود – باشد، Arm به مدت 18 سال عضو FTSE 100 بود قبل از اینکه در سال 2016 توسط SoftBank به مبلغ 24 میلیارد پوند خریداری شد. فهرست دوگانه در هر دو طرف اقیانوس اطلس.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، انتظار می رود دولت برای بازگشایی مذاکرات فشار بیاورد تا حداقل پس از پایان دوره عزاداری و تشییع جنازه ملکه در انگلیس، حداقل یک فهرست دوگانه در بریتانیا را تحت فشار قرار دهد.

تلاش های لابی توسط گری گریمستون، وزیر سرمایه گذاری سابق رهبری می شد. با این حال وی پس از استعفای جانسون از دولت خارج شد.

کریس فیلپ، وزیر سابق دیجیتال که همچنین بخشی از تهاجمی جذابیت بود، اکنون در کنار کوارتنگ به عنوان وزیر ارشد خزانه داری کار می کند.

SoftBank باید قبل از کریسمس تصمیم نهایی را در مورد برنامه‌های شناورسازی خود بگیرد، اگر این شرکت می‌خواهد به طرحی مبنی بر شناور کردن Arm در سه ماهه اول سال آینده پایبند باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“ایالت پرستار نیست”: وزیر می گوید به انگلیسی ها گفته نمی شود انرژی کمتری مصرف کنند | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر آب و هوا گفت: …