آلمان زیرمجموعه غول نفتی روسی روس نفت را تحت کنترل دولت درآورد | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلمان، شرکت تابعه آلمانی غول نفتی روسی روس نفت را تحت کنترل دولت درآورده است و سه پالایشگاه را پیش از تحریم نسبی نفت روسیه در پایان سال توسط اروپا، تحت نظارت قرار داده است.

وزارت امور اقتصادی آلمان روز جمعه اعلام کرد که رگولاتور شبکه فدرال به طور موقت مدیر اعتماد روسنفت آلمان و سهم آن از پالایشگاه‌ها در شودت، نزدیک برلین، کارلسروهه و وهبورگ، باواریا خواهد بود.

روسنفت آلمان بزرگترین شرکت فرآوری نفت کشور است که حدود 12 درصد از ظرفیت آن را برای فرآوری نفت خام تشکیل می دهد.

در این اطلاعیه آمده است، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، روز جمعه جزئیات بیشتر بسته ای را برای حمایت از پالایشگاه شوید و «اطمینان از تامین نفت از طریق مسیرهای جایگزین» اعلام خواهد کرد.

این پالایشگاه در مرز لهستان که برای تامین بنزین منطقه برلین-براندنبورگ حیاتی است، تا کنون متکی به عرضه از طریق خط لوله دروژبا (“دوستی”) دوران شوروی بوده است که نفت روسیه را از سراسر اوکراین به اروپا می برد.

پس از ماه‌ها کشمکش، اتحادیه اروپا در ماه می با ممنوعیت نسبی نفت روسیه موافقت کرد و هدف آن قطع کمک مالی به ماشین جنگی کرملین بود. به گفته رئیس شورای اروپا، چارلز میشل، سه چهارم واردات نفت روسیه بلافاصله تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و تا پایان سال به 90 درصد افزایش خواهد یافت.

دروژبا در امتیازی به مجارستان از تحریم اتحادیه اروپا مستثنی شد، اما آلمان و لهستان قصد خود را برای توقف استفاده از این خط لوله برای تحویل نفت از پایان سال جاری اعلام کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …