لیز تراس پاداش بانکداران را توربو شارژ می کند. چه هدیه ای برای کارگر | لری الیوت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو زمان بندی، حداقل می گویند، کنجکاو است. بریتانیا با بزرگترین بحران هزینه زندگی خود در چند دهه اخیر مواجه است. کارگران از پایین آمدن استانداردهای زندگی عصبانی هستند. و با این حال یکی از اولین مواردی که در دستور کار دولت جدید قرار دارد، حذف سقف پاداش بانکداران است. کواسی کوارتنگ ممکن است این تصمیم را به عنوان بخشی از مینی بودجه خود جمعه آینده اعلام کند.

اشتباه نکنید، استدلالی برای آنچه صدراعظم در حال برنامه ریزی است وجود دارد، یعنی اینکه سقف کار نکرده است. زمانی که اتحادیه اروپا قانون خود را در سال 2014 تصویب کرد، منتقدان گفتند که بانک‌ها با پرداخت حقوق بالاتر راهی برای دور زدن سقف آن پیدا می‌کنند و درستی آنها ثابت شده است. قرار دادن محدودیت برای یک قسمت از بسته (پاداش) اما اعمال هیچ محدودیتی برای قسمت دیگر (پرداخت پایه) هرگز منطقی نبود. اگر این ایده این بود که بانکداران باید دستمزد کمتری دریافت کنند، منطقی‌تر بود که کل کار را انجام دهیم و سقفی بر حقوق کل اعمال کنیم.

با این اوصاف، تصمیم برای برداشتن سقف در حال حاضر یک هدیه سیاسی به حزب کارگر و اتحادیه‌ها است، زیرا به یک روایت واضح آنها و ما کمک می‌کند. بانکداران آن را در کافه های شامپاین Canary Wharf هجوم خواهند آورد، اما به عنوان یک استراتژی برنده رأی ممکن است محدودیت هایی داشته باشد.

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی، رشد دستمزدها در بخش خصوصی 6 درصد در مقابل 2 درصد در بخش دولتی است. کسانی که در بخش مالی و تجاری با درآمد خوب کار می کنند با پرداخت پاداش سخاوتمندانه از بدترین بحران هزینه زندگی محافظت شده اند. لغو سقف پاداش این باور قوی را تقویت می کند که یک قانون برای بانکداران وجود دارد و قانون دیگری برای بقیه. به ناچار، نگرش ها را در خطوط اعتصاب سخت تر خواهد کرد. شارون گراهام، دبیر کل یونیت، می‌گوید در حالی که بانک انگلستان به کارگران سخنرانی می‌کند تا در پرداخت خودداری کنند، سیگنال صدراعظم به شهر این است که «بگذارید پاره شود».

کوارتنگ و لیز تراس فکر می کنند که می توانند با اشاره به اینکه دولت 150 میلیارد پوند برای محافظت از خانوارها در برابر افزایش قبوض انرژی هزینه می کند، هرگونه پیامد سیاسی را خنثی کنند. در مورد اینکه چگونه این بزرگترین مداخله اقتصادی دولت در تاریخ است، بسیار گفته خواهد شد. با این حال، در خصوصی، نخست وزیر و صدراعظم می دانند که به نظر می رسد که منافع یک بانکدار با درآمد 3 میلیون پوندی در سال بر منافع پرستاری که 30000 پوند در سال درآمد دارد، نگرش سیاسی باشد، عالی نیست.

این واقعیت که تراس و کوارتنگ آماده خطر ضربه سیاسی هستند، چیزهای زیادی در مورد ایدئولوژی دولت جدید می‌گوید، که بی‌شرمانه طرفدار بازار و رقابت است. لغو سقف پاداش بانکداران بخشی از بسته مقررات زدایی برنامه ریزی شده برای شهر و بخش مالی گسترده تر است که به تدریج در هفته ها و ماه های آینده اعلام خواهد شد.

این باید زنگ خطر را به صدا درآورد. برنامه دولت فقط این نیست که لندن را برای بانکداران بی‌پاسخ جهانی جذاب‌تر کند، از طریق امکان کسب پاداش‌های بسیار بالا. ایجاد آتش سوزی از مقررات است تا بانکدارانی که در تعقیب یک پاداش بزرگ هستند، بتوانند ریسک بیشتری را متحمل شوند.

در دهه‌های 1990 و 2000، شهر با تبدیل شدن به یک مرکز مالی ساده و همه‌چیز، خود را در سطح جهانی جذاب کرد. بانکداران گوشه و کنار را قطع کردند و علائم هشدار دهنده را نادیده گرفتند. نتیجه یک بحران مالی بود که اقتصاد هرگز از آن رهایی نیافته است.

از دوره ای که بزرگترین بانک آن زمان بریتانیا – رویال بانک اسکاتلند – در عرض چند ساعت پس از تمام شدن پول، درس هایی آموخته می شد. اینها شامل نیاز به نظارت سخت‌گیرانه‌تر، الزامات سرمایه سخت‌گیرانه‌تر و اقتصاد متعادل‌تر و کمتر تحت سلطه بخش مالی بود. ارتقاء سطح ریشه در این باور داشت که بریتانیا بیش از حد به موفقیت شهر لندن وابسته است.

به نظر می رسد که دولت تراس مصمم است رویکرد متفاوتی را دنبال کند. تسلط شهر بر اقتصاد پس از اصلاحات بیگ بنگ در دهه 1980 افزایش یافت و اکنون کوارتنگ در مورد یک انفجار بزرگ 2 صحبت می کند. زمانی که او وزیر امور خارجه بود، نخست وزیر بخش مالی را به عنوان “جواهری در تاج” توصیف کرد. و متعاقباً روشن کرده است که فکر می‌کند با اعمال بیش از حد نظارتی متوقف شده است.

اگرچه کمتر از دو هفته از عمر آن می گذرد، دولت تراس قبلاً دقیقاً مشخص کرده است که از کجا آمده است. اقتصاد، با شروع شهر، مقررات زدایی خواهد شد. ثروت به نحوی از لندن و جنوب شرقی به بقیه کشور سرازیر خواهد شد. کاهش مالیات به نفع افراد بهتر هزینه خود را پرداخت خواهد کرد. لغو سقف پاداش بانکداران به معنای شکوفایی بخش مالی است و این برای همه ما خوب خواهد بود.

این یک نمونه کلاسیک از پیروزی امید بر تجربه است. ما قبلاً اینجا بوده ایم – و می دانیم که پایان خوبی ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جایزه صلح نوبل به فعالان حقوق بشر در بلاروس، روسیه و اوکراین اهدا شد | جایزه صلح نوبل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آلس بیالیتسکی، فعال حقوق بشر …