فراخوان برای 50000 خانه اجتماعی جدید در کوئینزلند قبل از المپیک 2032 | مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان‌های خدمات اجتماعی از اقدامات دولت کوئینزلند برای تأمین مسکن فوری در بحران برای تعداد فزاینده‌ای از بی‌خانمان‌ها استقبال کرده‌اند، اما هشدار می‌دهند که تنها اقدامات بلندمدت می‌تواند در نهایت بحران مسکن این ایالت را برطرف کند.

نخست‌وزیر ایالت، آناستاسیا پالاسزوک، روز جمعه ریاست میزگردی را با گروه‌های صنعت مسکن، دولت محلی و بخش خدمات اجتماعی بر عهده داشت. این نشست مقدمه ای برای نشست مسکن در ماه آینده بود.

پس از آن، Palaszczuk اعلام کرد که ایالت کار برای تبدیل 200 واحد خوابگاه دانشجویی بلااستفاده، در پردیس Mt Gravatt دانشگاه گریفیث، به مسکن بحران را آغاز خواهد کرد.

او گفت: «ما می‌دانیم که اینها مسائل بسیار پیچیده‌ای هستند، اما امروز گفتگوهای بسیار خوبی انجام شده است.

هیچ چیز مهمتر از داشتن سقفی بالای سرتان نیست. میزگرد فوری مسکن امروز به شکل گیری دستور کار نشست سران مسکن در 20 اکتبر کمک کرد. ما بر یافتن راه حل هایی برای ارائه امداد و دسترسی به مسکن ارزان قیمت در سریع ترین زمان ممکن متمرکز هستیم.

– Annastacia Palaszczuk (@AnnastaciaMP) 16 سپتامبر 2022

یکی از ایده‌های مطرح شده در این اجلاس – که پالاسزوک گفت که دولتش در نظر خواهد گرفت – این بود که سهمیه‌هایی را برای مسکن مقرون به صرفه یا اجتماعی در توسعه‌های ملکی جدید وضع کند.

شورای خدمات اجتماعی کوئینزلند گفت که بیش از 50000 نفر در لیست انتظار مسکن اجتماعی هستند و تعداد فزاینده‌ای به خدمات اجتماعی نزدیک می‌شوند و به دنبال کمک فوری هستند.

ایمی مک‌وی، مدیرعامل Qcoss گفت: «ما در حال حاضر به تمرکزی تیز نیاز داریم.

«چادرها به خانواده ها داده می شود. زنان و کودکان به موقعیت های خشونت خانگی باز می گردند. و زنان و مردان 60 و 70 ساله روی کاناپه ها و زمین می خوابند، زیرا جایی برای رفتن وجود ندارد. به همین دلیل است که ما به اجلاس مسکن نیاز داریم.

برای حل بحران مسکن، ما باید اطمینان حاصل کنیم که در دهه آینده هر سال حداقل 5000 مسکن اجتماعی جدید می سازیم. این 50000 خانه اجتماعی جدید، خانه شهری یا واحد است که توسط المپیک 2032 ساخته شده است.

تا زمانی که در مورد آن توافق نکنیم، می پذیریم که اشتهایمان برای افرادی که در ماشین ها، چادرها و اتاق های متل زندگی می کنند، داریم.

مک وی گفت که گزینه های بحران کوتاه مدت بیشتری در کنار راه حل های بلندمدت مورد نیاز است.

او گفت: «مسکن اجتماعی – یک شبکه ایمنی برای ساکنان آسیب پذیر کوئینزلند – باید در اولویت قرار گیرد.

تلاش های دولت کوئینزلند برای ساخت خانه های بیشتر تا حد زیادی بر آزادسازی زمین های بیشتر برای توسعه مناطق سبز متمرکز شده است. در روز پنجشنبه، ایالت کنترل سیاست مسکن شورای ردلندز را به دست گرفت، و دلیل آن بی توجهی آنها در به روز رسانی طرح شهری منطقه – جنوب شرقی بریزبن، نبود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …