“کیسون دو مادر دارد”: شکایت تبعیض به دلیل فقدان سوالات سرشماری در مورد جنسیت | جنسیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اداره آمار استرالیا و مایکل سوکار، وزیر سابق دولت موریسون، به نقض قوانین تبعیض در رسیدگی به سرشماری سال 2021 متهم شده اند.

در شکایتی به کمیسیون حقوق بشر استرالیا، یکی از والدین نیوکاسل، آوریل لانگ، می‌گوید که وقتی به نظرسنجی سال 2021 با شریک زندگی خود کلی پاسخ می‌دادند، با توجه به اینکه سوالی در مورد گرایش جنسی وجود نداشت، احساس طرد شده‌اند.

سرشماری 65 سوالی همچنین یک سوال دشوار در مورد کیسون کودک خانواده رنگین کمان مطرح کرد.

لانگ روز جمعه گفت: “کیسون دو مادر دارد – من مامان هستم و کلی مومیایی است – اما در فرم پرسیده شد که مادر و پدر کیسون کجا متولد شده اند.”

«واکنش اولیه ما شوک بود. ما نتوانستیم آن را با دقت کامل کنیم. ما را اسیر نکرد این به ما احساس نامرئی می‌داد و ما را به حساب نمی‌آورد.»

این شکایت که توسط گروه اوج حقوق LGBTQ+ Equality Australia حمایت می‌شود، احتمالاً بر دولت آلبانی فشار می‌آورد تا در سرشماری سال 2026 سؤالات مربوط به جنسیت و جنسیت را لحاظ کند.

پس از مشورت اولیه توسط اندرو لی، دستیار وزیر خزانه داری، سهامداران LGBTQ+ می گویند که دولت آلبانی علیرغم حمایت دستیار خزانه دار، استیون جونز قبل از انتخابات، در مورد گنجاندن سؤالات جنسیت و جنسیت متعهد نبوده است.

لانگ، مدیر اجرایی یک ارائه‌دهنده برنامه غیرانتفاعی ترک اعتیاد، گفت که آنها روز پنج‌شنبه شکایتی را به کمیسیون حقوق بشر ارائه کردند که ادعا می‌کرد عدم شمارش صحیح افراد LGBTQ+ در سرشماری به منزله تبعیض غیرقانونی است.

Equality Australia، که به عنوان یک شاکی مشترک به آن ملحق شد، گفت که تجربه لانگ هزاران بار با دیگر افراد LGBTQ+ و خانواده های آنها در شب سرشماری تکرار شده است.

غسان کاسیسیه، مدیر حقوقی Equality استرالیا در بیانیه ای گفت: «واقعیت این است که ما هنوز نمی دانیم که چه تعداد خانواده LGBTIQ+ در استرالیا وجود دارد و نه در کجا قرار دارند.

این شکایت ادعا می‌کند که اداره آمار و دستیار سابق خزانه‌دار سوکار درگیر رفتار عمدی بودند که به این معنی بود که ABS «نمی‌توانست از راهنمایی‌های خود» در مورد جمع‌آوری داده‌ها در مورد گرایش جنسی، هویت جنسی و ویژگی‌های جنسی پیروی کند.

در اکتبر 2019، آبان نیوز استرالیا فاش کرد که ABS آماده‌سازی برای پرسیدن در مورد گرایش جنسی و هویت جنسیتی در سرشماری را کنار گذاشته است، علیرغم اینکه وزیر بهداشت گرگ هانت برای گنجاندن آنها لابی کرده است.

ABS بعداً به تخمین سنا گفت که این کار به دنبال ورودی دفتر Sukkar انجام شد که ترجیح می داد آنها را در یک آزمایش قرار ندهند.

با وجود اذعان به اینکه دو بخش فدرال برای ارائه خدمات به داده‌ها نیاز دارند و این داده‌ها «ارزش زیادی در تمام سطوح دولت خواهد داشت»، ABS تصمیم گرفت که سوالاتی را که به استناد واکنش احتمالی عمومی است را شامل نشود.

روز جمعه، ABS گفت که متعهد است اطمینان حاصل کند که همه می توانند در سرشماری شرکت کنند و به ارائه داده های با کیفیت بالا برای جوامع کمک کنند. این دفتر خاطرنشان کرد که دولت وقت موضوعات سرشماری را تعیین کرد.

این سازمان گفت که از شنیدن نگرانی لانگ “ناامید” شد و با آنها و Equality استرالیا همکاری خواهد کرد.

این دفتر در بیانیه ای اعلام کرد: «ABS در رابطه با هر شکایتی از AHRC پشتیبانی کامل خواهد کرد و به دنبال راه حلی با طرف های مربوطه خواهد بود».

این دفتر با جوامع LGBTQ+ و سایر ذینفعان برای درک نیازهای داده ها و موضوعات بالقوه و آزمایش هرگونه تغییر پیشنهادی برای سرشماری 2026 مشورت خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های مصرف کننده می گویند که معامله کارگر با صادرکنندگان گاز قیمت های بالایی را به همراه خواهد داشت | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های مصرف‌کننده انرژی توافق دولت …