ملکه در حالت خوابیده: عزاداری در لندن قبل از شب زنده داری شاهزاده ها ادامه دارد – به روز رسانی زنده | ملکه الیزابت دوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

هیئت دولت چین از حضور درازکش در ایالت منع شد

به گزارش بی بی سی، یک هیئت دولت چین از حضور در مراسم خوابیده در ایالت ملکه منع شده است.

برنامه امروز رادیو بی بی سی 4 صبح امروز گزارش داد که رئیس مجلس عوام، سر لیندزی هویل، به دلیل تحریم های چین علیه پنج نماینده بریتانیایی و دو همتای خود، اجازه حضور یک هیئت دولت چین را در سالن خوابیده در ایالت وست مینستر رد کرده است. .

در اینجا جزئیات بیشتری از گزارش پاتریک وینتور در مورد آن آمده است برنامه گزارش شده محمد بن سلمان برای ارسال تسلیت کشورش به خانواده سلطنتی.

هیچ توضیحی از سوی منابع بریتانیایی یا عربستانی درباره برنامه‌های مفصل شاهزاده محمد در پایان هفته ارائه نشده است، اما هنوز قضاوت‌های حساسی در مورد اینکه آیا حضور وی در مراسم تشییع جنازه تهدیدی غیرقابل قبول امنیتی است یا حواس پرتی از مراسم بزرگداشت ملکه به دلیل اعتراضات او انجام می‌شود. حضور ممکن است تحریک کند.

بریتانیا در سال 2020 شش سعودی را به اتهام قتل خاشقجی تحریم کرد. برخی از آنها مشاوران ارشد ولیعهد بودند، از جمله احمد العسیری، معاون رئیس سرویس های اطلاعاتی عربستان. سعود بن عبدالله القحطانی، مشاور ولیعهد در دربار سلطنتی؛ صلاح محمد الطبیگی، پزشک قانونی وزارت کشور عربستان سعودی؛ مصطفی المدنی، سرتیپ و افسر اطلاعاتی عربستان سعودی؛ نایف حسن العریفی، ستوان یکم اطلاعات خارجی؛ و سرلشکر منصور عثمان اباححسین.

شاهزاده محمد همیشه اطلاع قبلی از این حمله را رد کرده است. در سال 2020 یک دادگاه سعودی پنج حکم اعدام را در رابطه با قتل خاشقجی لغو کرد و هشت متهم را بین هفت تا 20 سال زندانی کرد.

ولیعهد آخرین بار در ژوئن 2018 از بریتانیا دیدن کرد، زمانی که بریتانیا از عربستان سعودی به دلیل شروع یک برنامه بزرگ اصلاحات داخلی استقبال کرد.

به عنوان بخشی از ارتباط عمیق بین خانواده سلطنتی و پادشاهی های خلیج فارس، پادشاه چارلز سوم همواره از عربستان سعودی بازدید می کند. این کشوری است که او بیشترین بازدید را در خاورمیانه داشته است و از زمان حضورش به عنوان شاهزاده چارلز در سال 1967، 12 بازدید رسمی داشته است.

پل کارپ

پل کارپ

جولیا گیلارد می‌گوید استرالیا در نهایت به یک جمهوری تبدیل خواهد شد، اما نظر نخست‌وزیر آنتونی آلبانیز را تایید کرده است که برای بحث خیلی زود است.

نخست‌وزیر سابق استرالیا در اولین مصاحبه‌اش پس از مرگ ملکه به ABC گفت که آلبانیز حق داشت که بررسی یک جمهوری را تا دوره بعدی حکومت به تعویق بیندازد.

آلبانیز قبل از پرواز به لندن در روز پنجشنبه گفت که مرگ ملکه استرالیایی‌ها را نسبت به سیستم حکومتی ما آگاه‌تر کرده است، اما او از توجه به زمان همه‌پرسی فراتر از توجه به اولویت اول دولتش، به رسمیت شناختن افراد ملل اول در این کشور خودداری کرده است. قانون اساسي.

گیلارد گفت که در مرکز آن مرگ ملکه یک داستان انسانی از دست دادن و اندوه است. او گفت: “یک خانواده یکی از اعضای محبوب خود را از دست داده است و از آنجایی که خانواده بسیار در صحنه عمومی هستند، ما آن لحظه را به اشتراک می گذاریم.”

گیلارد گفت که تجربه همه افراد از سلطنت متفاوت است، اما برای بسیاری از استرالیایی ها ملکه نشان دهنده تداوم “در جهانی آشفته و از هم گسیخته” است.

گیلارد در پاسخ به این سوال که آیا هنوز بر این عقیده است که مرگ ملکه زمان مناسبی برای دور شدن از یک رئیس دولت بریتانیا خواهد بود، گفت: «بله، من همیشه فکر می‌کردم وقتی ملکه ما را ترک کرد، باعث ایجاد دوره‌ای از دولت می‌شود. بازتاب.”

من همیشه فکر می‌کردم در استرالیا نیز مجموعه‌ای از بازتاب‌های جدید در مورد ترتیبات قانون اساسی ما ایجاد خواهد شد.

اما هیچ عجله ای وجود ندارد و من قطعاً آنچه را که نخست وزیر گفته است تأیید می کنم. زمان برای بحث سنجیده وجود دارد. مطمئناً اکنون برای آن خیلی زود است.»

صبح بخیر. عزاداران یک شب دیگر را برای ادای احترام به ملکه الیزابت دوم که در ایالت وست مینستر هال لندن به سر می برد، مایل ها و ساعت ها در صف ایستاده اند.

امروز، پادشاه پیش از بازدید از پارلمان ولز و دیدار با اعضای سند، برای شرکت در مراسمی در کلیسای جامع Llandaff به ولز سفر خواهد کرد. او سپس به قلعه کاردیف سفر خواهد کرد تا با مارک دریکفورد وزیر اول ولز و افسر رئیس جلسه ملاقات کند و سپس در مراسم پذیرایی که توسط دولت ولز برگزار می شود شرکت کند.

انتظار می رود که معترضان ضد سلطنت در ساعت 1 بعد از ظهر برای تظاهرات خاموش در خارج از قلعه تجمع کنند.

پادشاه چارلز در بازگشت به کاخ باکینگهام با رهبران مذهبی در اتاق تعظیم ملاقات خواهد کرد.

بعداً، در غروب جمعه، پادشاه چارلز خواهر و برادر خود را رهبری خواهد کرد که در حین خوابیدن رسمی ملکه در ایالت، مراقب تابوت ملکه هستند.

در اینجا برخی از تحولات دیگر وجود دارد:

  • محمد بن سلمان به خانواده سلطنتی کشورش تسلیت خواهد گفت. یک منبع به آبان نیوز گفت، اما هیچ تاییدی در مورد اینکه آیا او در مراسم تشییع جنازه ملکه شرکت خواهد کرد یا خیر، وجود ندارد. پس از قتل جمال خاشقجی، ستون نویس روزنامه واشنگتن پست در سال 2018 و متعاقب آن اعمال تحریم های بریتانیا، این اولین سفر او به بریتانیا خواهد بود.

  • گروهی از نمایندگان مجلس و همتایان تحت تحریم چین نگرانی های جدی خود را در مورد دعوت دولت چین به مراسم تشییع جنازه ابراز کرده اند.

  • جولیا گیلارد، نخست وزیر سابق استرالیا می گوید استرالیا در نهایت به جمهوری تبدیل خواهد شد اما نظر نخست وزیر فعلی آنتونی آلبانیز را تایید کرده است که برای بحث خیلی زود است.

  • ملکه الیزابت دوم طی مراسمی خصوصی با حضور خانواده وی در کنار دوک ادینبورگ در ویندزور به خاک سپرده خواهد شد. کاخ باکینگهام روز دوشنبه پس از تشییع جنازه وی در کلیسای وست مینستر تایید کرد.

  • فرودگاه هیترو اعلام کرده است که تمام پروازها را متوقف می کند 15 دقیقه قبل از دو دقیقه سکوت ملی در روز دوشنبه و 15 دقیقه پس از آن به عنوان “نشان احترام” به خانواده سلطنتی.

  • مجلس عوام از پنجشنبه آینده دوباره تشکیل جلسه می دهد و اعلام شده است که تعطیلات آینده نزدیک به یک هفته کاهش می یابد.

  • جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، به ملکه ادای احترام کرد، در مورد ملاقات با او برای اولین بار زمانی که او فقط یک کودک بود فکر کرد و گفت که کانادایی ها “احساس می کنند یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده اند”.

  • وسایل نقلیه موتورسیکلت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در حالی که شهر خود را برای پذیرایی از صدها تن از مقامات خارجی در آستانه تشییع جنازه ملکه آماده می کند، در لندن دیده شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: اوکراینی‌های تحت اشغال از فراخوان روسیه و چهار تحول کلیدی دیگر بیم دارند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. ترس از اینکه اوکراینی‌های اشغال …