قاضی پرونده تجاوز به عنف بریتنی هیگینز نمی خواهد مسائل پیش از محاکمه به ‘kybosh’ تاریخ شروع اکتبر | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دفاع از مردی که متهم به تجاوز به بریتانی هیگینز است، تلاش خواهد کرد تا سندی به او داده شود که آنچه را که گفته می‌شود «اختلافات» در حساب او پیش از محاکمه در ماه اکتبر نشان دهد، ارائه شود.

دادگاه عالی ACT یک محاکمه تا هفت هفته را برای شروع در 4 اکتبر پس از به تعویق افتادن پرونده در ژوئن به دلیل نگرانی هایی که اظهار نظر عمومی ممکن است به هیئت منصفه بالقوه آسیب برساند، فهرست کرده است.

بروس لرمن در مورد تجاوز جنسی هیگینز کارمند سابق لیبرال در مجلس پارلمان در کانبرا در سال 2019 بی‌گناه است.

روز جمعه، اندرو برگر، وکیل لهرمان، در یک جلسه پیش از محاکمه فاش کرد که دفاعیات به دنبال سندی است که روایت هیگینز از وقایع را به پلیس از سال 2019 به بعد و «اختلافات بعدی» ارائه کند.

این سند در ابتدا بنا به درخواست مدیر تعقیب عمومی (DPP) در دسترس توصیف شد، اما زمانی که دفاعیات لهرمان درخواست آن را کرد، DPP به این دلیل که مطالب ممتاز مربوط به ارتباطات بین وکیل و موکل است، مخالفت کرد.

DPP گفت که این سند “سهوا” به عنوان ممتاز علامت گذاری نشده است، اما برگر ارائه کرد که “به درستی امتیازی را جذب نمی کند” زیرا دلیل اینکه پلیس فدرال استرالیا آن را در اختیار DPP قرار داد با “هدف اصلی ایجاد آن” متفاوت بود.

برگر اشاره کرد که تیم لهرمان از خبرگزاری فرانسه برای دریافت این سند احضار می‌کند و به پلیس فرصت می‌دهد تا از آن امتیاز بگیرد.

لوسی مک کالوم، قاضی ارشد، هشدار داد که نمی‌خواهد مسائل پیش از محاکمه «تاریخ استماع را مخدوش کند» و طرحی را برای «رد کردن ادعای امتیاز» که در جلسه بعدی روز چهارشنبه بررسی می‌شود، تأیید کرد.

دادگاه همچنین روز جمعه شنید که تیم Lehrmann با یک وکیل منصوب شده توسط DPP در مورد اینکه چه مطالبی از گزارش Cellebrite در مورد محتوای تلفن هیگینز ممکن است قابل افشا باشد مشورت خواهد کرد.

مک کالوم مشاهده کرد که ظاهراً مرتبط بودن مطالب در گزارش نشان می‌دهد که دفاع در حال «تعقیب نکات بازجویی متقابل» مربوط به اعتبار شاهد است. او گفت که برخی از این موارد جزئی به نظر می‌رسند و این می‌تواند نشان‌دهنده “یک محاکمه بسیار طولانی” باشد.

مک کالوم گفت که این یک “نگرانی” برای او بود، و وسعت مواد مورد نظر را به تعقیب خرگوش ها در سوراخ ها تشبیه کرد.

او با کنایه گفت: “خرگوش های زیادی در وسط پیست لندن وجود دارد.”

کار اصلی من اطمینان از محاکمه عادلانه آقای لرمن و ولیعهد است. اما ثانیاً – من اجازه نمی‌دهم که معاینه متقاطع برای هفته‌ها و هفته‌ها از تپه و پایین شیل برود.»

وکیل لهرمان، استیو وایبرو، به دادگاه اطمینان داد که قصد متهم این نیست که هر نقطه اعتباری بالقوه را دنبال کند، اما ارائه کرد “مجموعه ای از مطالب وجود دارد که ما باید درباره شاکی بررسی کنیم”.

وایبرو همچنین به دادگاه اطمینان داد که این مطالب منجر به درخواست بیشتر برای به تعویق انداختن محاکمه نخواهد شد، و ارائه این “چیزی نیست که ما اصلاً به دنبال انجام آن هستیم”.

این پرونده در روز چهارشنبه 21 سپتامبر برای ذکر مقدماتی دیگر باز می گردد.

در ماه ژوئن مک کالوم به دلیل اظهارات روزنامه نگار لیزا ویلکینسون و آماندا کلر و برندان جونز، گویندگان برنامه، «متاسفانه و با دندان قروچه» حکم داد دادگاه را که قرار بود در اواخر ژوئن آغاز شود، لغو کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جایزه صلح نوبل به فعالان حقوق بشر در بلاروس، روسیه و اوکراین اهدا شد | جایزه صلح نوبل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، آلس بیالیتسکی، فعال حقوق بشر …