پیراهن مایکل جردن “آخرین رقص” شیکاگو بولز به قیمت رکورد 10.1 میلیون دلار فروخته شد | مایکل جردن

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیراهنی که مایکل جردن در فینال‌های NBA در سال 1998 به تن کرد – دوره‌ای که در مستند موفق نتفلیکس آخرین رقص شرح داده شده است – در حراجی رکورد قیمت 10.091 میلیون دلاری را به خود اختصاص داده است.

این مبلغ بالاترین رقمی است که تا به حال برای یک لباس ورزشی انجام شده است، که فراتر از 9.28 میلیون دلاری است که برای پیراهنی که دیگو مارادونا در بازی «دست خدا» مقابل انگلیس در جام جهانی 1986 پوشیده بود، پرداخت کرد. یک کارت بازیکن دارای امضای جردن در اکتبر 2021 به قیمت 2.7 میلیون دلار فروخته شد. رکورد هر کالای مرتبط با ورزش، 12.6 میلیون دلاری بود که برای کارت بیسبال میکی مانتل پرداخت شد که در ماه اوت فروخته شد.

جردن این پیراهن را که توسط ساتبیز به حراج گذاشته شده بود، در بازی 1 سری که در آن ششمین و آخرین عنوان NBA خود را با شیکاگو بولز به دست آورد، پوشید.

برام واچر، رئیس لباس‌های خیابانی و کلکسیون‌های مدرن ساتبی، می‌گوید: «فصل خود «عملیات بزرگ» او به‌عنوان یک ورزشکار و گواهی بر قهرمان و رقیب اوست. پیراهن‌های فینال اردن به‌طور قابل‌توجهی کم هستند [1998] احتمالاً فینال‌ها از همه جذاب‌تر هستند.»

واچر گفت که علاقه قابل توجهی به این پیراهن وجود داشته است.

واچر می‌گوید: «در هفته‌های پس از اعلام حراج، نه تنها از طرفداران ورزش، بلکه مجموعه‌دارانی که مشتاق به داشتن یک قطعه نادر از تاریخ هستند، هیجان محسوسی وجود داشت. “[The] نتیجه رکوردشکنی، با 20 پیشنهاد خیره کننده، مایکل جردن را به عنوان یک بز بی چون و چرا تثبیت می کند، و ثابت می کند که نام و میراث بی نظیر او به همان اندازه مربوط به 25 سال پیش است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

این فقط دفترداران نیستند که در شرط بندی فوتبال سهم دارند – بلکه باشگاه ها نیز هستند | آنی اشتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، “منزمانی که پول روی آن باشد، …