دانشگاه پس از مطرح شدن نگرانی های اقلیمی، برندسازی سانتوس برای نمایشگاه علمی کودکان را کنار گذاشت | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشگاه Macquarie پس از شکایت یک دانشمند ارشد استرالیایی در زمینه آب و هوا از نامناسب بودن حمایت مالی از سوی شرکتی که تولید سوخت فسیلی را توسعه می‌دهد، برند سانتوس و حمایت از نمایشگاه جاده‌ای علوم مدرسه را کنار گذاشت.

پروفسور لسلی هیوز از مؤسسه خود، دانشگاه مک کواری سیدنی، خواست تا از میزبانی یکی از رویدادهای «تجربه علمی سانتوس» کناره گیری کند، با این استدلال که برنامه های توسعه شرکت آینده کودکان را به خطر می اندازد.

در اقدامی برای جلب رضایت منتقدان ظاهراً، برگزارکنندگان رویدادی موازی – The Science Experience – با حذف نام سانتوس ترتیب داده‌اند، اما تنها دانشگاه مک‌کواری و دانشگاه تاسمانی به‌عنوان میزبان فهرست شده‌اند.

هیوز به آبان نیوز گفت: «ما وارد برنامه تجربه علمی 10 ساله نمی شویم که توسط آن حمایت می شود. [cigarette maker] بنسون و هجز. فکر نمی کنم برای یک شرکت نفت و گاز هم چنین اتفاقی بیفتد.»

تجربه علمی سانتوس از دانش‌آموزان سال 9 و 10 بین 65 تا 260 دلار برای شرکت در برنامه‌هایی که از یک تا چهار روز در بیش از 12 دانشگاه و مؤسسه دیگر برگزار می‌شود، هزینه دریافت می‌کند. از هفته آینده شروع می شود و تا پایان سال ادامه دارد.

آرشیو وب از تجربه علمی سانتوس در اواخر ماه مارس، دانشگاه مک کواری را به عنوان یک موسسه مشارکت‌کننده نشان می‌دهد.

اما دانشگاه به آبان نیوز گفت که اکنون میزبان دانشجویان تحت عنوان «تجربه علمی» است که توسط سازمان‌دهندگان غیرانتفاعی رویداد، بنیاد مدارس علوم ویکتوریا، پشتیبانی می‌شود. این بنیاد همچنین رویدادهای سانتوس را سازماندهی می کند.

هیوز یک دانشمند برجسته و ماهر است که این هفته به عنوان یکی از اعضای جدید سازمان تغییر اقلیم دولتی که به دولت آلبانی در مورد اهداف انتشار مشاوره خواهد داد تأیید شد.

او گفت که پس از دیدن ایمیلی که از دانشگاهیان خواسته بود در این کار مشارکت کنند، با همکارانش صحبت کرده است. من گفتم شخصاً فکر می‌کنم دانشگاه نباید با یک شرکت سوخت فسیلی که به دنبال اکتشاف برای سوخت‌های فسیلی بیشتر است، کار کند.

“من هم فکر نمی کنم [Santos] زمانی که علم روشن است که اگر بخواهیم به صفر برسیم، دیگر نمی‌توانیم اکتشاف نفت و گاز داشته باشیم، باید حامی یک برنامه علمی باشیم.

“تناقض اینجاست که آنها میزبان یک برنامه علمی دبیرستانی هستند در حالی که علم بسیار واضح است و آینده آن بچه ها در خطر است.”

طبق وب سایت Santos Science Experience، دانش آموزان آزمایش هایی انجام می دهند، در بازدید از سایت شرکت می کنند و در مورد مشاغل در علم، فناوری و مهندسی می شنوند.

ده‌ها دانشگاه و کالج عالی میزبان رویدادهای برند سانتوس هستند، از جمله دانشگاه فناوری سیدنی، دانشگاه استرالیای جنوبی، دانشگاه ملبورن، RMIT و دانشگاه سیدنی.

Macquarie در وب سایت رسمی رویداد به عنوان میزبان یک رویداد سه روزه از 4 اکتبر فهرست شد. اما روز پنجشنبه – همان روزی که آبان نیوز در مورد این رویداد پرسید – نام مک کواری ناپدید شد.

مدیر ملی بنیاد مدارس علوم، ژاکلین بلرز، گفت که این رویداد در مک کواری برگزار خواهد شد و هیچ کودکی ناامید نخواهد شد. او سوالاتی در مورد هرگونه انتقاد از حمایت مالی به سانتوس و دانشگاه ارائه کرد.

او گفت که برنامه برای هر رویداد توسط میزبانان تنظیم شده بود و آنها برای تشویق جوانان به کشف شغل در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (Stem) و قرار دادن آنها در معرض زندگی در دانشگاه یا تحصیلات عالی بودند.

او گفت که حمایت اصلی سانتوس در سال 2020 آغاز شد و از پشتیبان اصلی قبلی ConocoPhillips – یک شرکت نفت و گاز دیگر، شروع شد.

دانشگاه مک‌کواری در بیانیه‌ای گفت: «مشارکت با این رویداد بر ارتقای علم متمرکز است، بنابراین تصمیم گرفته شد تا رویداد علمی تجربه ما را بدون هیچ گونه حمایت مالی یا برندسازی از سوی سانتوس ادامه دهیم».

در بیانیه آمده است: «تجربه علمی که در Macquarie برگزار می‌شود، فرصت مهمی برای دانش‌آموزان دبیرستانی، از جمله دانش‌آموزان روستایی، منطقه‌ای و بومی است تا با Stem درگیر شوند. “فعالیت هایی که در Macquarie در 4-6 اکتبر انجام می شود اکنون توسط بنیاد مدارس علوم پشتیبانی می شود.”

در بیانیه سانتوس آمده است: “سانتوس مفتخر است که این طرح را که به بیش از 3000 کودک در هر سال کمک می کند تا در فعالیت های علمی شرکت کنند، حمایت مالی می کند و ما از سال 2013 این کار را انجام داده ایم.”

سانتوس همچنین یک اسپانسر پرکار در دنیای ورزش است و در پشت پیراهن تیم اتحادیه راگبی استرالیا و کوئینزلند ردز ظاهر می شود.

شرکت گاز همچنین حامی دوچرخه سواری جاده ای سانتوس تور داون آندر است. این رویداد تحت فشار مداوم معترضان به دلیل حمایت مالی قرار گرفت و برخی از دوچرخه سواران حرفه ای خواستار پایان دادن به این قرارداد شدند.

سناتور دیوید پوکاک، سابق والابی، حمایت های مالی شرکت را با دورانی مقایسه کرده است که شرکت های دخانیات از حمایت های ورزشی برای حفظ مشروعیت اجتماعی استفاده می کردند.

در اوایل سال جاری تنیس استرالیا تایید کرد که سانتوس را به عنوان یک شریک اصلی تنها یک سال پس از یک قرارداد اسپانسری چند ساله کنار گذاشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه کمپین پزشکان می گوید: پوسترها در کنفرانس مراقبت از سقط جنین سانسور شدند | سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پزشکان و دانشگاهیان مدعی شده‌اند …