قاضی پیشنهادی ترامپ به عنوان استاد ویژه پرونده سوابق معرفی شد | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قاضی ارشد فدرال با تجربه در رسیدگی به مسائل امنیت ملی ایالات متحده به عنوان یک داور مستقل برای بررسی سوابق ضبط شده توسط FBI از املاک دونالد ترامپ در فلوریدا در تحقیقات جنایی در حال انجام معرفی شد.

آیلین کانن، قاضی منطقه ای ایالات متحده مستقر در فلوریدا، روز پنجشنبه، قاضی منطقه ای ارشد ایالات متحده، ریموند دیری را به عنوان استاد ویژه در این پرونده منصوب کرد.

Dearie که 78 سال دارد و در بروکلین مستقر است، وظیفه دارد تصمیم بگیرد که آیا هر یک از اسناد ممتاز هستند – یا به دلیل محرمانه بودن وکیل-موکل یا از طریق یک اصل قانونی به نام امتیاز اجرایی – و باید برای بازرسان فدرال ممنوع باشد.

کانن به درخواست وکلای ترامپ مبنی بر معرفی یک استاد ویژه برای بررسی سوابق ضبط شده پاسخ داده بود. دیری یکی از دو نامزدی بود که رئیس جمهور سابق پیشنهاد کرده بود و وزارت دادگستری ایالات متحده گفته بود که با انتصاب وی مخالفت نخواهد کرد.

ترامپ به دلیل حفظ سوابق دولتی – که برخی از آنها به عنوان بسیار محرمانه مشخص شده بودند – در ملک مار-آ-لاگو در پالم بیچ پس از ترک سمت خود در ژانویه 2021 تحت بازرسی وزارت دادگستری قرار دارد. ماموران FBI بیش از 11000 پرونده و 48 پوشه خالی که دارای علامت طبقه بندی شده بودند را ضبط کردند.

وزارت دادگستری همچنین پس از اینکه شواهدی مبنی بر حذف یا پنهان شدن سوابق از FBI زمانی که ماموران خود را برای بازیابی همه اسناد طبقه بندی شده به ملک فرستاد در ماه ژوئن کشف کرد، در حال بررسی موانع احتمالی این تحقیقات است.

دیری قبل از اینکه در سال 1986 توسط رونالد ریگان، رئیس جمهور جمهوری خواه، به عنوان وکیل ایالات متحده در بروکلین منصوب شود، و از سال 2007 تا 2011 قاضی ارشد آن دادگاه بود. کاهش بار پرونده – در سال 2011، نقشی که او همچنان در آن خدمت می کند.

وزارت دادگستری روز دوشنبه در پرونده دادگاهی گفته بود که تجربه دیری به عنوان قاضی او را برای نقش اصلی ویژه تعیین می کند، اما با نامزد دیگر پیشنهادی تیم ترامپ، وکیل خصوصی پل هاک، مخالفت کرد. وکلای ترامپ با دو قاضی فدرال بازنشسته پیشنهادی این وزارتخانه مخالفت کردند.

دیاری یکی از چندین قاضی بود که در سال 2009 به اتهام توطئه بمب گذاری در سیستم متروی نیویورک به دستور رهبران القاعده، پرونده هایی را علیه چندین مرد به عهده داشت.

دیری در سال 2011 به عنوان دادگاه نظارت اطلاعات خارجی منصوب شد، که درخواست های حکم دولت ایالات متحده را در مورد مسائل امنیت ملی بررسی می کند، و او تا سال 2019 در آنجا خدمت کرد.

بر اساس اسناد منتشر شده در رسانه‌هایی که به خاطر سوابق شکایت کردند، در سال 2017، او یکی از چهار قاضی فدرال بود که حکم‌های مورد استفاده برای نظارت بر کارتر پیج، دستیار سابق کمپین انتخاباتی ترامپ را به دلیل نگرانی در مورد تماس‌های کمپین ترامپ با روس‌ها تأیید کردند.

وزارت دادگستری با درخواست ترامپ برای یک استاد ویژه برای بررسی اسناد توقیف شده مخالفت کرده بود تا ببیند آیا باید از بازرسان به عنوان ممتاز خودداری شود.

در حکم به نفع درخواست ترامپ برای یک استاد ویژه، کانن استدلال های وزارتخانه مبنی بر اینکه سوابق متعلق به دولت است و اینکه ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست، نمی تواند ادعای امتیاز اجرایی داشته باشد را رد کرد. کانن در سال 2020 توسط ترامپ به سمت نیمکت منصوب شد.

تحقیقات اسنادی یکی از چندین تحقیق فدرال و ایالتی است که ترامپ از زمان حضورش در سمت ریاست جمهوری و کسب و کار خصوصی با آن مواجه است، زیرا او در نظر دارد یک نامزدی دیگر برای ریاست جمهوری در سال 2024 داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …